Нормално ли е жена да ревнува толкова?
Здравейте пиша защото се нуждая от съвет. Имам приятелка от близо 3 години и в началото по една или друга причина не показваше, че ревнува, но със течение на времето започна да ме ревнува от всички момичета без значение просто приятелки или колежки. Също доста пъти се е случвало да ми преглежда телефона и когато някой ми звънне или пише винаги трябва да види кой е, когато излизам някъде винаги първият въпрос е със кой ще си, ще има ли жени. Въпросът ми е това нормално ли е?

Коментари

1.   Хм, ти защо криеш с кого ще излизаш или кой ти звъни. Аз обикновено казвам на приятелката ми, тя на мен също. Не, че се отчитаме - просто нормално продължение на прекъснатия разговор.

2.   Може да се чувства несигурна. И на мен не ми харесват отношения с приятелки и колежки, защото е странно и не мисля, че има приятелство между мъж и жена. Пък и ако не и казваш кой те търси, всеки би се чудил защо.

3.   И аз много ревнувам. И ме вълнуват същите неща. Гледам да не досаждам с много въпроси, но е трудно. Чувствам се несигурна, въпреки, че сме женени и се обичаме. Имахме доста трудни моменти, в които параноята ми се засилваше от реални случки, които не се забравят лесно.

4.   От автора:Никога не съм крил със кой ще излизам или кой ме търси или пише има ми паролата за всички акаунти и все пак това продължава...Не мисля,че това е нормално все пак!

5.   Нормално е за несигурните жени. Тя, обаче, не разбира, че ако решиш да правиш нещо ще го направиш, независимо колко сцени на ревност ще ти направи. Да ти рови в телефона е недопустимо.

6.   До номер 4 - е то точно това не е нормално. Да ти има паролите. Все едно е контрольорка в градския.

Просто си говорете, бе, хора. Ти хем се правиш на свестно момче и и даваш паролите си, хем се дразниш като те пита къде и с кого ще излизаш, защото искаш да си потаен. Е, нема как да стане... И после тя ревнувала много.

7.   Човек .... това е жена , а ти питал дали ревността й е нормална xD

8.   Ами нормално е. Хората са различни, на някой мъж не му пука да чукат жена му и той да гледа, друг би скочил на бой, ако закачиш момичето му... Като те дразни, кажи и го. Вероятно пак ще започне да го прикрива, но няма да я промениш. Ако ти е съвсем нетърпимо - остави я.
Може пък на следващата изобщо да не и дреме кой ти звъни, къде отиваш и с кого.

9.   Подобри си правописа, не е адекватно да имаш правописна грешка на всеки ред. Явно те ревнува, защото даваш повод, ти за какво пусна темата, да се покажеш ли?

10.   Никой не ревнува безпричинно, освен ако не е някой маниак. По-добре ли ще е изобщо да не и дреме къде ходиш, с кого, кой ти звънни? Аз лично бих се обидила, ако изобщо не ме ревнува. Нямам предвид някакви грозни сцени и драми, а съвсем нормална реакция. Може да е по-несигурна, може да смята, че си прекалено приятелски настроен с други жени и да не и допада, особено ако са хубави. Може да смята, че лесно би я оставил. А може и ти да даваш поводи с изказвания, хвалби за някоя и така.

11.   Преди да ми изневерят и аз да го разбера по най- бруталния начин, бях най-широко скроения човек на света. Тази изневяра обаче преобърна живота ми, срина ме, промени ме. Стана болната ми тема. И да, сега съм адски ревнива. Просто знам, че повече не бих се доверила, защото няма да допусна отново тази болка. Така че, авторе, една жена ревнува винаги с причина! Ако е била наранена от предишна връзка, дай й цялата си любов, покажи й че е единствената! Не е сложно, когато обичаш.