Разболях се
Здравейте,
Имам връзка от много години и партньорът ми е добър човек.
Между нас нещата са наред - грижим се един за друг много, обичаме се и си помагаме.
Но...
Разболях се.
Оказа се, че имам рядко заболяване, което едва ли някога ще изчезне.
Изпитвам невероятна физическа болка постоянно, която притъпявам с обезболяващи понякога.
Не е заразно, но се чувствам точно така - като един паразит, който просто съществува докато може.
И двамата работим, изкарваме над средното за страната и живеем добре.
Но откакто се разболях... много неща се промениха.
Аз нямам желание за почти нищо.
Чувствам се като прокажена.
Нямам желание да излизам, да посещавам концерти и др.
Виждам как животът си изчезва от мен.
Много ми е тъжно, защото той ми е приятел и не искам да отнемам от неговия.
Замислих се в последните два дни, че може би е по-добре да прекъсна контакт с него и да го оставя да си намери здрава жена, да живее добре и спокойно, вместо да мисли за това дали не съм припаднала някъде или ми е станало зле.
Не мога така.
Не искам да бъда в тежест на никого.
Предпочитам да умра сама в някоя квартира, отколкото да бъда в тежест на любими хора и да ги ангажирам със себе си.
Егоистично е, може би, но знам, че ще е по-добре без мен.
Колкото и да боли, споделете ми, как да се разделя с него без да се мисли за виновен?
Без да се пита какво се случва, без да го боли?

Коментари

1.   Щом е с теб, дори и знаейки за болестта ти, значи наистина те обича. Не го зарязвай, така ще го заболи и него, а ти не искаш това, нали?
Знаеш ли, много болни хора са самотни и си мечтаят да имат поне един човек до себе си, поне за морална подкрепа. Ти го имаш и желаеш да го разкараш. Не му го причинявай, не го причинявай и на себе си!

2.   Мъжете са по слаби и страхливи от нас,не обичат да преодоляват трудности-сама виждаш,че за болните и инвалидизирани деца се грижат основно майките.Е,да ти не си му дете,но щом седи с тебе-значи иска да е с тебе.Ако не искаше нямаше да има нужда да си блъскаш главата как да го разкараш-щеше да се разкара сам.Ако приемаш съвети ще ти отправя един-тук е анонимно,не си крий заболяването,сподели го-не се знае от коя трънка ще изскочи зайче-в смисъл може да го прочете човек,който ще ти помогне със съвет.Желая ти всичко най-добро.

3.   Хей, изключително много съжалявам, за това, което преживяваш. Но от написаното разбирам, че си много чувствителен и емпатичен човек. Не, щом приятелят ти е с теб, значи те цени много. Пожелавам много щастие, много много здраве и късмет.