Може ли разбито сърце да започне да обича отново?
Жена22
Преди 6 месеца, човека за когото туптеше сърцето ми ме напусна с най-гнусното извинение, което получих чак 2 седмици след като ми каза, да се разделим. С много борбен дух, събрах сили да попитам за отговори на въпросите, които ме измъчваха денем и нощем. " Отдавна нямах чувства към теб, просто не знаех как да ти го кажа. "

Да.. Любовта е сляпа. Бяхме заедно 3 години. Аз все още го обичах лудо и правих абсолютно всичко за НАС, за да бъдем щастливи. Никога не сме си изневерявали и т. н. След като получих отговор за държанието и решението му вместо съжаление и себеотрицание - почувствах гняв. Бих казала, че той успешно ме накара да го намразя и след целия този двуседмичен ад, най-накрая се почувствах спокойна. Спокойна, че не беше моя вина. Че аз се борих до край.

От известно време преди да се разделя с този човек има мъж, който изпитва нереални чувства към мен. Познаваме се от 5 години и сме изключително близки приятели. Факт е, че неговите чувства се зародиха тогава, когато аз и бившия ми бяхме в предпоследния си скандал.

Този нов мъж, е невероятно мил, вселюбящ и внимателен човек, на когото не му провървя в любовта, както не провървя и за мен. Истината е, че през цялото това време( близо 8 месеца ), той не е спрял да се грижи за мен, въпреки факта, че аз му отказах чувствата.

Аз все още се лекувам от тази минала моя връзка. За мен това бе поредния провал, от който изгубих не само партньора си, но и най-добрия си приятел.
Страхувам се, да вляза във връзка с мъж, защото не знам способна ли съм да обичам толкова силно отново. Страхувам се да вляза във връзка, от която да изляза без още 1 близък за мен човек. Страхувам се отново да ме ранят. Страхувам се, че няма да успея, да го обичам толкова силно колкото той мен, заради вече преживяното.
Но най-вече се страхувам, че времето минава и със всеки изминал ден, малко по малко, губя човек, който ме обича лудо. Губя го, защото не мога да му причиня болка да продължи да ме обича и накрая да е изхабил живота си в мен.

Какво да правя?
Иска ми се да си дам още време.. Още поне малко.. Но ме е страх, че когато съм готова, ще е твърде късно.
А повярвайте ми, втори човек като него няма да срещна. Не и ако го изгубя и отново изпадна в депресия.
Благодаря ви.

Коментари

1.   Разбирам през какво си преминала. Само дето на мен ми се наложи да чакам много по-дълго за някакви думи, които да ми позволят да продължа напред. Съответно знам колко е трудно и колко време трябва и може никога да не се почувстваш готова. А може би точно твоят човек ще ти позволи да забравиш миналото и болката. Не го изпускай, за да не съжаляваш после, такива шансове не са вечни, а разминете ли се, после може да няма път назад.

2.   Разбитото сърце може да обича и три пъти по-силно, стига вече да се е събрало. Притесняваш се, че ще пропуснеш нещо красиво, но ти не се чувстваш готова да оцениш нова връзка и да обичаш отново. Нужно ти е време, не се насилвай. Ти можеш да опиташ да бъдеш с този човек, но ако си права, че не си готова, то ще разбиеш неговото сърце, за да спасиш твоето.

3.   Докато не се почувстваш напълно готова, не предприемай крачки, според мен.

4.   Виж, дай му шанс, но се движете много бавно, леко и спокойно във връзката ви! Аз съм сигурна, че към такъв човек не можеш да останеш безразлична, особено след, като никъде не спомена, че не те привлича грам или, че трябва да се насилиш да бъдеш по принцип с него. Затова мисля, че той ти е симпатичен и, ако вървите заедно бавно един до друг, нещата ще се получат, даже може да е по - красиво и пълноценно от предишната ти връзка!

5.   От авторката:
Решила съм. Проведох разговор с него относно всичко. За пореден път, той ме разбра изцяло и ми подари времето си, за което аз трябва да преценя дали бих могла да живея с него.
Не желая да влизам във връзка без да имам силни чувства, не мога да му причиня болката, твърде много го ценя.
Стискайте ми палци един ден да се събера с човек, който наистина би оценил обичта ми. Този мъж не е за изпускане определено, но самата аз трябва да се почувствам готова, иначе няма смисъл.
Благодаря ви.

6.   Повторно разбито вече не може. Такъв е живота.

7.   Излизайте по-често и се забавлявайте, така ще сплотите приятелството си и ще имате възможност да се озовете в благоприятни обстоятелства, в които интуицията ти ще ти заговори и сама ще разбереш какво да сториш. Ако не дойде миг, когато сте заедно да преминете към следващ интимен допир или дори усещане, значи не е за теб. Но поне си позволи това да се отдръпнеш от страха си и да живееш в мига, споделен с добър и мил човек. Успех.

8.   един човек или те привлича веднага и силно или няма смисъл от напъване, пускай и този приятел да си ходи