Тя постоянно намесва родителите при по-сериозни спорове!
Не става дума за тийнейджърска връзка, малко по-големи сме. Аз съм на 24, тя на 25. Заедно сме вече 3 години и нещо. Разликата е, че тя е много свързана с родителите си, а аз съм много самостоятелен. Още на 18 се изнесох на квартира преди да вляза в университет, работих, след 2 години реших какво да уча и тогава кандидатствах. А тя още живее с нейните. Което си е неин избор де. Аз съм й казал, че решим ли да създаваме семейство и деца, трябва да сме отделно от родители и точка. Защото тя често ме пита кога съм щял да предложа. Как да предложа на жена, която финансово разчита на семейството си в по-голямата част (работи нещо уж, още учи, ама главно от тях взима) и по-големият проблем е, жена, която е абсолютно зависима психически от тях. Татенцето й е идеалът за мъж, а аз не крия, че не го харесвам, а майка й все е над нея като орел. Иначе тя е от Панчарево, пътува за университет, живее си при тях, понякога е при мен, а съм родом от Драгоман, но както казах живях в квартира в София, сега съм на общежитие, плюс това работя. Уважавам нашите, но имам по-дистанцирани отношения с тях. Защото се чувствам вече мъж. В началото, първите 2 години да кажем ми се струваше много силна и самостоятелна жена. И много чиста... но нещо, черупката на рачето почна да се пропуква - тя е рак и без това, за тях съм чел, че са лепнати до мама и тате цял живот, имам и най-добър приятел рак и той е същият, аз съм си луд овен... Веднага щом се скараме по-сериозно, се оплаква на техните или на майка ми. Мама я харесва и много й угажда, което ме дразни, защото нашите проблеми не влизат в тяхната работа. Ето давам пример. Веднъж си лежим у тях в Панчарево и щяхме да ходим вечерта на рожден ден, аз съм я предупредил от сутринта, че трябва да е готова в 19:00 да тръгнем. Тя нашата се туткаше и в последния момент тръгна пък да се гласи, а аз мразя да закъснявам (не ставаше дума за минути, а минаваше 20:00) и й подвикнах. Не съм я обиждал. От там татенцето ми направи забележка, че тя била чувствителна и не трябвало да бъда груб към нея. ОК, ама това са си наши неща. Тя много пъти също ми е викала и се е сърдила. Ама да кажем, тогава той се намеси. Но наскоро тя реши да ми ходи с някакъв колега сама на семинар в хотел и нещата ми звучаха много съмнителни. Беше да ме дразни явно, но ме ядоса и вдигнах нечовешки скандал. Тя ревала, обаждала се и на мойта майка, и на нейната, както и на нейния баща. И тримата после ми скочиха и аз избеснях. Теглих им една майна на всички, даже им казах, че още веднъж да се набъркат и тримата ще ги строявам. А на нея не съм проговорил. Тя сега ми реве и ме моли за прошка. А на мен ми е писнало, тя да е вечната жертва, да ми прави номера и после всички да я защитават. Само баща ми вижда истината и в прав текст ми казва - “остави я тая лигла”. Иронията е, че никога не споделям нито на родители, нито на приятели, а тя винаги ги използва като буфер. Вече не издържам! Не съм я ударил, не съм я обидил, понякога викам просто, а тя да ви кажа е много по-избухлива - реве, псува, моли се, прави сцени. А ако аз кажа на родителите ни, че тя е нестабилна и пред приятелите пона да я воля? Въпросът е, че когато обичаш, не е важно да си прав, а да не нагрубиш другия, а тя ме унижава по тоя начин. За тъпия й баща думи нямам. Много си е повярвал. Та мисълта ми е да продължавам ли изобщо тази връзка. Много я обичам, много силно съм привлечен, сексът ни е върхът, интелигентна е и мога да развивам милиони теми с нея и да си говорим по цели нощи, както и двамата сме големи приключенци. Но тя е с акъла на дете, а аз на мъж. Тя е зависима, аз не. Дразнят ме родителите й плюс това, а и моята майка, която вечно й е опора също. Какво да правя? Съжалявам за евентуални грешки, пиша от телефон.

Коментари

1.   Ти добре си разбрал, че енергията не трябва да излиза от вкъщи. Има проблем, от нея зависи дали е решим. Ако искаш да запазиш връзката си, можеш да пробваш различни/всички възможни варианти - от спокоен разговор с нея по повод на този ПРОБЛЕМ, който в бъдеще може да се задълбочи, до посещение при психоаналитик. Последното е полезно тогава, когато половинката ти /която обаче е противник в спора/ не ти вярва за определени неща /това е естествено, особено когато акълът е близо до детския/. Защото от друго /незаинтересовано лице/, особено професионалист, тя ще изпитва респект и ще вярва. А няма да има и следа от емоция, която със сигурност присъства във вашите отношения. Общо взето, задачата и е да порастне.
Успех

2.   Според мен не е лошо да я накараш някак да се изнесе и да живее с теб. Да пробва със собствените си пари да се издържа, както и ти да помагаш, ама малко. Да пробва сама да си прави всичко, задълженията. Поживейте малко и това може да ѝ повлияе добре, да се понаучи, разбира се трудно ще мине без напрежение и скандали, но това е. Ако толкова я обичаш, отдели я от тях. Не толкова емоционално, нека си ги обича, да споделя(ах, колко го мразя това) с тях, но да си е самостоятелна иначе и да гради живота си с теб. Или ще ѝ дойде акъла или ще се разделите след време, но при всички положения е по-добре от това още 6 години, примерно, да сте на този хал.

3.   Много си рязък. Искам да чуя нейната гледна точка, интересно ми е.
Прав си за едно, семейство се гради с мъж и жена, там няма място за други хора. Толкова е просто, трябват двама души, разбирателство, любов, приемливи обстоятелства и формулата е завършена. Приятелката ти може да се окаже и чудесен човек, но това е без значение, ако тя е склонна да намесва родителите ви и приятелите ви във вашите отношения. Няма лошо човек да е привързан към родителите си, ако спазва известни граници. Границите на твоята приятелка не се припокриват с твоите, такива ядове ще имате, че не е за говорене. Някои си представят, че семейството е мъж, жена, деца и второстепенни роднини, но други хора като кажат семейство и си представят две сплотени фамилии, в които всеки е наясно с всичко. Вие имате различни възгледи. Не знам дали приятелката ти е лигла, или ти си непукист, но няма да се разберете лесно. На твое място щях да се откажа от тази връзка, защото има твърде голямо разминаване в идеите ви и светогледа ви.
Между другото, поработи и над себе си. Не можеш да наричаш бащата на момичето с толкова грозни епитети, това е липса на всякакво уважение към неин близък. Овен си, не вярвам в зодии, ама бързо палиш, имаш огън в себе си и ще ти е от полза малко да се кротнеш, преди да си изгорил цял град от възможности.

5.   Пич, разкарай я от живота си. Тя никога няма да се промени, а виновен винаги ще си ти. Тя е една глезла и оправия няма.

6.   Ясно е какво ще те посъветваме всички обаче... Очевидно много обичаш тази жена щом си изтърпял това. Недей просто да се разделяш с нея, преди това задължително първо поговори с нея сериозно. Кажи й всичко, което те мъчи. Кажи и че не може повече така да продължавате- проблемите във връзката са си ваши и не е работа на родителите й да се намесват в нея. Кажи й да спре да се оплаква на родителите си и ако има нещо, което я тревожи да говори с теб, а не да търси съюзници в лицето на други хора. Щом е толкова зависима от тях, предложи й да се изнесете на квартира заедно. И вече, ако не е съгласна с тези неща и пак при проблем отива при родителите си-успех в живота й пожелай. :D
П. С. Аз имах връзка с човек, който на 26 години считаше, че е нормално не просто да живее с родителите си, но и семейство да създава в същия апартамент с тях. Той също ме натискаше за брак и деца. Не беше толкова емоционално зависим от родителите си, а по-скоро е човек, който се страхува да поеме отговорност. Разделихме се, просто видях, че никога няма да се промени, така че общо взето разбирам за какво говориш.

7.   Това важи и за мъжете и за жените - лепнати ли са за мама и тате, бягай надалече! Просто с такива хора връзка не може да има. Никога не сте само двамата, никога не си ти на първо място, постоянен натиск и манипулации от няколко страни. Те сега ти вгорчават живота, пък представи си после, когато има много по-сериозни въпроси, за които да ти се мешат. Затова, видя ли че меси други хора в отношенията ни и че не застава на моя страна, у лево. Знам, че като обичаш някой, не е толкова лесно, но това е истината.

8.   мда, наистина звучи като лигла, за която е важно да е права, затова набърква всички да им се жалва когато се скарате. Кофти звучи за семейство, не ми изглежда като стабилна жена. Ако всички спорове се решават с рев на родители, къде ще му излезе краят?
Постави ясни граници, че проблемите между вас, каквито и да са, се решават между вас, другите нямат място. От друга страна, нейното поведение също е неприелмиво: "реве, псува, моли се, прави сцени". Явно комуникацията с другите не й е силна страна. Ако няма промяна, не виждам как ще продължите.

9.   Здравей,
Може да звучи грубо но сте различни породи. Не е само това разминаване, а секса не е свързващият елемент единствено.
Всеки по своя си път.
Продължи сам, успокой се живота предлага и други възможности.
Лиглата да си върви от където е. Баща ти е прав послушай го!!!
Мъж си самостоятелен, направи най- доброто за себе си.

10.   Ако продължиш тази връзка, един ден твоята приятелка ще стане по същия начин зависима от теб. Една зависимост води до друга. Родителите остаряват и от един момент нататък не могат да изпълняват ролята на буфер. Тогава ти ще си на ход - за всичко! А след като роди, ще настане истински ад. Познавам такива хора: те винаги са безпомощни, не могат да се справят, все някой им е виновен, не знаят как да свършат елементарни неща без чужда помощ, живеят с убеждението, че светът им дължи всичко, което искат, а те.... те са просто едни "добри деца". Ти избираш. Но като жена с повече опит ти казвам какво ще стане.

11.   Как да го кажа -ти не си за нея!

12.   Дано те остави! Да се осъзнае момичето най-после.

13.   "Съжалявам за евентуални грешки, пиша от телефон. "

Еми пишете от компютри де!

14.   Баща ти е прав.

Един съвет, в случай, че баща ти не ти е обеснил тая специфика вече - Не се лъжи по разни, нека да го наречем - "положителни страни" във вашата връзка, и да си мислиш, че всичко ще се оправи с приказки. И че всичко е въпрос на желание и на компромис. Не сте деца, би трябвало да можете да седнете да си поговорите сериозно за бъдещето ви, както и за поведението ви, до колко сте зрели и как трябва да бъде. Ти пък не си сляп, имаш и глава на раменете си, за да прецениш после доколко приказките й са подплатени с реални действия. И ако има разминаване, ти е ясно, че нещата куцат сериозно. И занапред ще става все по зле, а залозите ще се качват. Надявам се, разбираш за кво ти говоря.

15.   Овните сте най-противната зодия, няма две мнения по въпроса, ясно изразявате чертата да командорите и да бъде вечно на вашето, толкова първични и елементарни сте, че на човек често му се повръща от вас. Не съм по зодиаците и подобни мамбо-джамбо глупости, но при овни е ясно изразено немумението и отказа да разберат целия свят, освен единствено себе си. Егоисти :) Дерзай, пусни момичето да не си загуби още някоя година от живота с теб

16.   Подобна жена би те съсипала за в бъдеще - все ще е жертва, тя си прави каквото си иска, ти ако се опиташ да й наложиш граници (а ти си прав за оправянето и семинара) - невинна жертвичка. Ако имате деца, и тях ще вкара в манипулациите и интрижките. Чак майка ти настроила. Егати! Бягай от нея с 200 - подобни само ще искат да те мачкат и ще използват всички средства, за да го постигнат. Не е проблемът даже че е зависима, а че е лицемерна и бърка интриги. Каква връзка имате след като като си потърсиш правата, тя намира начини да те смачка веднага? Наисина я остави, защото много ще съжаляваш после.

17.   Сега моралистите дето са против деца, да влезнат да ти дават акъли как е по-добре да си сам, щото да имаш деца е гадно... ама ето ви на, хората искат семейство и деца, явно гроздето ви е кисело. Ако беше толкова лошо нямаше да има толкова инвитро процедури. Аман!
Авторе, момичето просто е близко с мама и тате и не са я научили на независимост. Помогни и да стане по-независима. Тя просто е жерства на родителите си и гледането им. Трябва да почне сама да се оправя. Бъди до нея.

18.   Извинявай, обаче говорим за 25 годишна жена, нали?
Изобщо не е малка, а от твоите думи добивам впечатление за някое 16-18 годишно момиче.
Предполагам, че родителите й са виновни, защото още я дундуркат, така да се каже.
Това, че все още живее с тях, няма да го коментирам, защото все пак причината може да е финансова. Но пак не звучи много адекватно.
Липсва й зрялост и самостоятелност, каквито би трябвало да са вече характерни за жена на 25.
Само мога да ти пожелая след време да узрее емоционално и да се промени.

19.   Свекърва ми прави същите интрижки - лъжи, манипулации, а тя винаги невинна жертва. Настройва всеки против всеки и хората сами се карат после. Мен се опитваше да ме настройва против мъжа ми. Всички знаят, че е такава, но я толерират. Само аз и той и теглихме чертата и вече не комуникираме с нея. По-добре по-далеч от такива интригантки и манипулаторки. Аз не бих имала отношения с човек, който настройва собствената ми майка срещу мен и то с цел да си прави каквото си поиска. Тя по този начин те мачка и контролира чрез роднините.

20.   Ако заживеете заедно ще и помогнеш да се отдели и да стане самостоятелна, но предвид досегашният живот тя ще очаква ти да подсигуриш матерялната част, а като не и изнася ще се фръцка и ще ходи при мама и тати.
Като си от София и учиш в София рядко напускаш дома си при достатъчно пространство преди да завършиш. При теб не е имало друг варянт.
Аз съм жена но не обичам такъв тип проблеми от пищото или реално създаване на проблеми и драми. Ако човека до мен прави подобни неща в един момент ще ми писне и няма да има връщане назад.

21.   Мдааа, тя непрекъснато се оплаква на техните и на майка ти, а ти реши да се оплачеш на група непознати... Защото обичаш да решаваш проблемите сам. Не е ли иронично. Ми, такива хора не се променят - говориш веднъж, повтарям - веднъж, за този проблем с нея. После или късате и си търсиш самостоятелна жена (с която пък ще имаш други ядове), или оставате заедно и я приемаш такава и спираш да се терзаеш.

22.   Щом я обичаш, не мисли за раздяла, преди да си опитал всичко възможно нещата да бъдат както искаш. А ми се струва, че досега не си опитал дори да ѝ обясниш това, което писа тук. Направи го.
Вече си я предупредил, че няма да живеете у тях. Предложи ѝ да се изнесете. Амбицирай я по някакъв начин да бъде по-самостоятелна. Ти я познаваш, ти би трябвало да знаеш как.
Намери ли си работа с по-добро заплащане, ще се откъсне финансово от техните. Но за емоционалното откъсване ще трябва да ѝ помогнеш ти.
Питай я какви деца иска да отгледа. Човек, който все се държи за полата на мама, не стига далече. Ако не иска децата ви да са такива, трябва заедно да им дадете пример.
Накарай я, вместо да ходи да се оплаква на близките ви как си я накарал да се почувства, да го казва на теб. Покажи ѝ, че си готов да я изслушаш.
Приятелката ти се държи така, защото ѝ е по-лесно друг да ѝ води битките. Убеди я, че е достатъчно силна, за да може да ги води и сама.

23.   Брат!
Бягай!
Бягай на далече и не се обръщай.
Като четях какво си писал, имах чувството, че пиша аз.
Колкото и да те боли. Колкото и да я обичаш. Бягай от нея.
На 24 си. Същото ми се сгромоляса на главата, само, че бях на 33. Сега съм на 40 и чакам всеки момент да ме прасне инсулта. На 15 останах без баща /разведоха се/. От 16 годишен работя и сам се издържам. След многобройни разочарования от "нежната" половинка, реших да опитам за последен път. Умирах за мое дете което да обичам и направя велик човек. Бях склонен и да платя на жена да ми роди само дете. Но се запознах с една 34 годишна. Всичко вървеше идеално. Разбирахме се с половин дума. И след 6-я месец на познанството ни свалих картите на масата. Казах и: -"Имам, това и това. Мога така и така. Живея за да създам и отгледам дете. Ще си губим ли времето или си с мен? "
Помисли два дни и каза, че остава. След 4-5 месеца забременя. Нямаш си и на идея как Велзевула влезе в дома ми! Това "нещо" превъртя като разбра, че е бременна във втория месец. Тотално се промени. Сякаш бях влязал в психодиспансера да търся най-тежкия случай. Не искам да навлизам в подробности за да не оолуча инсулта докато ти пиша. Роди. Роди с усложнения, понеже не можела да търпи болката. Детето го извадили мъртво докато не проплакало след 5-та минута. Това се случва на третия ден след като и изтекоха водите и и натиках два заредени телефона и не знам колко пъти казах да ми се обажда. На третия ден отидох в родилното да я търся понеже на хилядното ми позваняване не вдигаше. Намериха я. Накараха я да ми се обади. Роди на четвъртия ден. Стоя още седмица. Личния ми лекар го ангажирах да отиде и да ми каже добре ли са. Купих пръстен за 200 лв. Един ден не го носи. Отказах се да се запишем в гражданското. Признах си детето и му дадох и трите имена. Прекрасно момченце! Но нейните скандали и свинщина се засилиха. Скочи да се бие с майка ми. Не веднъж. Говори абсолютни глупости. Всяка вечер ме дебне да се върна от работа и да започне с поредния скандал. От държанието и скандалите детето ми е с психично разстройство. На 5 години е а се държи като едногодишно. Не говори изобщо. Оприличават го на аутизъм. Тя не ходи на работа за да го гледа. Блъскам по цял ден. Болен, здрав. Дори и със счупен крак ходех да работя. Пазарувай, готви, мии чинии. Прибирай пране. Храни детето. И се обръща и в очите ми казва, че съм бил мухльо. Само майка и я била гледала! Баща и е вече на 67 и едвам върви. Попийва си. И той бил мухльо. Нищо не ставало от нас. Понеже с 800 лв. не мога да си позволявам повече. Майка и и дава на месец по 150-200 лв. и с тях плащаме сметките. "-Майка и ни издържала"!
Бягай приятелю! Няма оправия с такива. С криво дърво и опърничав човек не можеш да ги изправиш. Млад си, търси човек който ще ти помага и подкрепя.
Дядо Тошо

24.   По-добре се раздели с тази лигла.

25.   Все едно чета за моята жена. При най-малкия спор чувам думите: "Ще се обадя на майка ми", "Ще се обадя на майка ти". Нестабилна психически, не знае какво иска от живота, но връзката с майка си при най-малкото нещо винаги е налице. Заради нея има напрежение между мен и нейното семейство. Оплаквала се е от мен на всичките си приятели. Докато аз стоя и запазвам нейното достойнство отностно всичките изкуствено създадени скандали, състояния на духа и характера. Баща ѝ през няколко дни щял да идва да се разправя с мен, но когато се видим ме прегръща и целува. Методи за мачкане и манипулиране са това. Някой горе написа, че така си търси съюзници- ДА, така е. Като е нестабилно психически човек прави такива неща. Събира си армия от единици, които в удобен момент да използва срещу теб- така не можеш да живееш в спокойствие и да се развиваш като човек. Съжалявам за теб и за мен. Такъв е животът.

26.   При мен нещата бяха подобни, родителите ми бдяха като орли над мен, едно дете съм, месеха ми се във всичко. Приятелят ми, също овен (аз съм лъв) не им беше никак приятен, не го искаха дори да дойде на гости в къщи, скандали и проблеми. Бях по-малка от твоята приятелка, но не се разделихме, не слушах никого. Сега съм омъжена за него, имаме две деца и се обичаме може би повече от преди. Мисълта ми е, че ако обичаш някого, заставаш до него и се бориш с живота с него. Той е твоето семейство вече, мама и тати може да си ги обичаш, но не да им докладваш и да ти дават тон. Щом на 25 не го е разбрала и е зависима от тях, няма шанс да се промени. Дойдат ли и децата ще стане още по-тежко, бабите ще се месят, нали ще помагат и уж все за добро. Съзнавам, че я обичаш, но не те чакат добри дни с нея. Тя се стреми да доминира и търси помощ от родителите ви, не може да се бори сама с трудности, не можеш да разчиташ на такъв човек. Това е мое мнение, разбира се, решението е твое. Успех!

27.   Аз съм момиче и имах доста дълга връзка с момче рак. Съвета ми е да бягаш докато е време, така като гледам по никакъв начин не сте съвместими един с друг, винаги ще си ти кривия и ще те прави на луд. Със сигурност заслужаваш много повече!