Как да си оформя сама маникюр?
Здравейте, искам да попитам какви продукти са ми необходими, за да мога да си направя маникюр, подобен на този в салоните? За първи път ходих на маникюр преди 2 седмици, никога преди не съм ходила, нито лак съм си слагала, освен като дете. Днес 4-ти нокът ми се чупи, а други 2 са въпрос на време да се счупят (изградени са). Както знаете да се поддържа маникюр хич не е евтино, това което на мен правиха струва 60 лв и е така във всеки салон в моя град. Аз 60 лв не мога да отделям всеки месец + по 5 лв на счупен нокът, а и няма смисъл, понеже го правят изключително некачествено, колкото да ти вземат парите. Ще бъда много благодарна, ако някой ми обясни кое как става и какво да си купя, марки да ми препоръчате и т.н. аз видях как става самия процес, най-вече ме интересува откъде мога да си закупя това, с което се изгражда нокътя, за да стане дълъг и четчицата, с която се прави някаква специална ли е? Лампа вече си поръчах.
Ж20

Коментари

1.   Сестра ми сама си прави ноктите, преди ходеше при една жена в салон и от нея си купува всичко. Може да попиташ там където си си ги правила да поръчат и продадат матеряли.

2.   Откъде да започна... работя като маникюристка и ще опитам да ти обясня.
Преди да изкарам курса, също като теб казвах, че ще си купя нещата, та то е толкова лесно. Е, не е. За да се получи изграждането както трябва, е необходимо да знаеш пропорциите. След това материалите ще ти струват... хм, момент... поне 150лв. Винаги китайските сайтове са вариант, но не и в този случай. Трябва материалите ти да бъдат хубави, защото в противен случай ще си докараш алергия. Още един минус, който аз имам е, че когато човек се прави сам му отнема двойно повече време. Много обичам да казвам, че ако беше толкова лесно и всеки втори го може нашата професия нямаше да съществува.
Като заключение, ако разбрах правилно маникюрът ти е на 2 седмици и се оплакваш, че вече се е развалил? Ами, да, поддръжката се прави на всеки 2 седмици. Но в крайна сметка, ако си решила, че ще се правиш сама, моля те изкарай базовият курс! Най-редовно ми идват момичета с алергии и вече не знам какво да ги правя.. 100 пъти съм обяснила, че това е серизона професия и не може да си експериментирате вкъщи.

3.   Номер 2, близка моя позната има собствен салон и обучава повечето момичета в нашия град да бъдат маникюристки и нейния маникюр издържа 2 месеца! И като ме видя сама каза, че е некачествен!