Писмо до теб
Здравей,
Това е писмото, което така и не ти изпратих. Вече май няма смисъл, имах много въпроси, така си стоят, неотговорени, но нужни ли са ми отговори?
„Как си? ” - въпрос, който все ти задавах, а ти рядко ме питаше. По дяволите, интересувах се от теб и всичко около теб и хилядите ти малки странности. Исках само компанията ти, разговорите ни, малко от вниманието ти.
Не мога да те виня. Знам, никой не заповядва на чувствата си. Или има магия или не. Примирих се... Дали свикнах така, без теб?
Не ми каза нищо, просто постепенно изчезна, избледня, както слънцето се скрива при залез. Опитвах се да разбера защо, но накрая гордостта ми не ми позволи повече да се чувствам като натрапница, която все те търси, а ти ѝ отговаряш от любезност. Може би се е появила жена, която има всички качества, които търсиш. Дано да си здрав и щастлив. Все пак знай, че ценях приятелството ни, начина по който се смеехме заедно, слушахме музика, говорихме или мълчахме. Присъствието ти. Разходките. Погледите. Приемах те като много близък човек, споделяла съм ти почти всичко, чувствах се истинска с теб и ти имах пълно доверие.
Дори това, че се разминахме... Може би така е било писано, радвам се, че се срещнахме. Все пак, за да са заедно двама души, трябва взаимно да го искат и да действат в тази посока. Нямам право да те виня, но все пак признавам, че очаквах, дори в някакъв момент да си разбрал, че не ме възприемаш по начина, по който аз - теб, да ми го кажеш. Някак заслужавах с две думи да ми изясниш, ей така, да си знам. Но така си преценил, решил и направил.
Вярвам, че си добре, имаш много приятели, познати, няма да те оставят. Аз се справям някак, не съм нито щастлива, нито нещастна. Чувствам малка празнота в сърцето си. Но се надявам с времето да мога пак да се усмихвам не на сила и да не ми се насълзяват очите, когато се сетя за теб. А аз мисля за теб доста често. Но от мен зависи, нали?
В общи линии това е.
Как да завърша писмото? Животът е хубав и заслужава да се живее пълноценно, а не да го оставяме да се изплъзва между пръстите като пясък. Ще се старая да се стегна, за да не съжалявам след време. Благодаря ти, че беше част от живота ми. Няма да те забравя!

Коментари

1.   Евала... И аз имам едно такова неизпратено....
Стискай зъби.. Ти го каза живота е прекалено хубав да се пропилява... Успех
М24

2.   Не общувайте с такива хора, които не ви искат и нямат смелостта да го кажат, или пък не изпитват уважение, за да го направят.

3.   Ако е искал да е с теб, щеше да бъде. Разбирам, че човек има нужда да чуе, че отсрещната страна няма чувства, дори всичко друго да го казва повече от ясно. Но съм срещала тази страхливост в мъже, неспособност дори, да бъдат директни и да приключат съмненията. Добре е, че си решила да продължиш напред, не гледай назад. Повярвай ми, там няма нищо.

4.   "Гордосста не ми позволи", пишеш писмото си в анонимен сайт...

5.   Не си оставяйте животите на фаза неизпратени писма.
Казвайте си нещата на хората, за да ви е леко на душите

7.   И aз веднъж зaпочнaх дa пишa тaковa писмо. Което се проточи и сегa е нещо кaто дневник, тaкa и не можaх дa го зaвършa.

8.   Мило момиче, заслужават внимание само тези които са до теб! Другите са само минувачи край пътеката на живота ти! Може да са ти създали много илюзии, но да не могат да ги отстоят във времето! Празнотата ще се запълни от някой, който е приел да живее с теб и да ти се радва на цялата ти прелест!

9.   Честно казано, с такова мрънкало не бих бил и за една нощ...

10.   Олеее, изтръпнах цялата. Все едно четях моите мисли. Най-лошото е, че съм с друг човек, но мисълта за него и това как е не изчезна вече една година след последния ни разговор. И се моля да го видя случайно... Съдбата вече решава, не аз. Мноооого беше истинско това което си написала, тръпки ме побиха. Гордей се, че може да обичаш така!!!

11.   Всяка любов е приказка, но с различен край. И не е вярно, че ако има край не е любов. Любов е! Любовта е грижа, чувство, начин на живот, емоция, отдаване, споделяне, цялост и още, и още… И въпреки, че понякога края на приказката не е:
- "И те заживели щастливо до края на дните си…", а може би е:
- "И те изживели своята любов"… останали променени, допуснали грешки, изпитали разочарования, но били щастливи! Взели своите поуки, поели всеки по своя път, за да открие отново Любовта, онази… последната.
Понякога има и тъжен край, но… ние сами пишем своята приказка.
...........................................................................................................

Любовта не е в другия, тя е в нас самите - ние я събуждаме. Но за да я събудим, се нуждаем от другия. Вселената придобива смисъл само, когато намерим някого, с когото да споделим нашите емоции…!

Паулу Коелю

12.   Дали има някой, който не го е преживял? И не знае как боли и колко е пусто около теб без оня, единствения, най-важния човек в живота ти?
Желая ти голяма и тържествуваща любов, авторке!

13.   Чак да се чуди дявола на това вманиечаване и ''любов'' в хората, което не довежда в крайна сметка до нищо, ами само до едни ликвидирани чувства. Ей така безсмислено сме създадени.

14.   9,

Честно казано, с простак като тебе никой не би бил.

17.   Здравей, все едно си прочела мислите ми. Насълзиха ми се очите наистина. Този тип мъже не заслужават сълзите ти. Ще срещнеш някой ден мъжа, който няма да се откаже от теб. Дотогава си живей живота . Прави неща , които ти харесват, купувай си неща , които ти харесват. Вземи си куче или котка , ако обичаш живтните. Трудно е наистина, когато си срещнал човек, който отговаря на това, което си търсил, но не винаги е взаимно.

18.   Понякога се надявам бившата ми приятелка да ми прати нещо такова. Имахме една любима пейка по пътя за Асенова крепост, да ме чака там за да я прегърна отново. После обаче осъзнавам, че това ще остане само в мечтите ми и това което ще получа е само болката от липсата и. Трябва да си продължиш живота, защото няма смисъл да се живее в миналото.

19.   Потърси го, пиши му, той може да се чувства по същия начин. Нищо не губиш от едно здравей.

20.   Несподелената любов винаги боли, тя оставя след себе си само болка и въпроси, на които дори няма смисъл да получаваме отговорите... Винаги съм искала да попитам дадения човек "Защо не ни се получиха нещата? Нали имахме потенциал." Сега осъзнавам, че въпреки болката този човек ми е дал урок. Показа ми, че понягока е по-добре да се примириш, че никой не ти е длъжен и най-важното - НЕ МОЖЕШ ДА НАКАРАШ НЯКОГО ДА ТЕ ОБИЧА НАСИЛА...
Мили хора, бъдете силни и нека заедно се надяваме. че някога, някъде ще срещнем правилния човек.

21.   До номер 5: Много си прав, но не и напълно. Аз също имам такова писмо. Въпросът е, че даденият човек вече си има приятелка и какво ще постигна като му го изпратя? Само ще му е гузно после.... Все пак там излях всичко...

22.   Същата история.

23.   Благодаря, татенце <3

24.   Времето лекува всичко стига да не тъпчеш на едно място. Дано откриеш щастието.

boy of light