Плосък корем за една седмица? Възможно ли е??
Здравейте и ви благодаря, че сте решили да прочетете "историята" ми.
Та.. както сте разбрали от заглавието на темата днес ще говорим за плоски кореми, мазнини, отслабване, стягане и т. н. като всичко това в рамките на 1 месец.
Нека първо ви разкажа малко за себе си и защо точно 1 месец.
Така.. аз съм момиче на 14 години, висока съм 151 см и за момента съм около 49, 5/50, 5 кг.
След един месец ще има екскурзия от училище за края на учебната година, на която аз естествено ще ходя. Ще сме в хотел, в който има басейн и ще ме е малко срам. Причината е, че имам коремче. Не е голямо, просто не е стегнато и не е в идеалната за мен плоска форма.
Въпросът ми е следния:
Мога ли да стегна корема си(най-вече в частта под пъпа, тъй като е най-проблемно там) за около 1 месец?
Мислих си за диета, която обещава свалянето на 10 кг за седмица, но като видях менюто... Едвам не припаднах. 4 от 7 дни си само на течности. Това не е много трудно, но не ми е целта да отслабна, а да се стегна.
Затова диетата категорично отпада.
От 2 дни с една моя съученичка, която също иска да се стегне правим така наречените "тренировки за плосък корем", като използваме тази на Алексис Рен.
Ето линк: https://youtu. be/cbCt69XAUKA
Доволна съм за сега от тях, като за 2 дни бива. Въпреки, че доста често спирам видеото на пауза, за да си почивам.
Преди правех коремни преси, като го правех 2 серии по 50. Обаче резултат от тях - почти никакъв. Само съвсем леко ви се "втвърди" корема, но после спрях да ги правя и след около седмица две този ефект отмина.
Освен тренировките на Алексис ходя допълнително на зумба. Занятията са 3 седмично и са изключително приятни за мен.
Честно да си призная доста се изпотявам там, пък и така и трябва.
Не се храня нездравословно, но има един два дни от месеца, в който си позволявам бургер с картофки от Макдоналдс.
Гледам да се храня разнообразно, често си нося храна от вкъщи. Обаче не мога да живея без сладко и това редом с нездравословното ми минало са причини за сегашното ми коремче.

Моля дайте ми съвети за този корем. Също така ако има нещо, което съм забравила да напиша по-горе, моля попитайте или ми споменете, а аз ще отговаря, на какво мога долу в коментарите.

Много Ви благодаря!!

Коментари

1.   Здравей! Според мен е напълно постижимо, следкато тренираш и не се храниш всеки ден с вредни храни. Реално погледнато трябва просто да си свиеш стомаха, защото той се намира именно там- раздели храненията си на 5-6 пъти дневно в малко количества, а когато пиеш нещо нека е бавно и на малки глътки. За да изчистиш мазнините може да увеличиш тренировките до пет пъти седмично, като заложиш на кардио-ако е възможно със зъбата, или иначе бягане/каране на колело. Упражнения, които аз мога да препоръчам за много бърз ефект са всъщност простички, но странни. Сутрин на гладно заставаш пред огледалого, гълташ си корема, като идеята е целият въздух от стомаха ти да излезе, издишаш, след което го стягаш, докато дишаш на чести интервали през носа. За повторенията-ти знаеш нивото си на физическа подготовка и издръжливост, като всеки ден увеличаваш количеството. Ако използваш социални мрежи можеш да видиш нагледно това упражнение в профила на Христина Парова, фитнес треньор е или нещо такова. Други подходящи упражнения са тези, в които под формата на коремни преси извиващ талията си в едната посока, вдигайки срещуположния на нея крак /със сигурност си го виждала/. Намали достатъчно мазнините, но не прекалено, защото жените се нуждаем ог повече такива. Успех и приятно прекарване на екскурзията ви!

2.   Не

3.   За толкова малко време ще ти помогне само стомашния вакуум, виж за какво става въпрос тук: https://www.youtube.com/watch?v=EhtlM6oxmVc

4.   Може би не, но за една седмица можеш да си намериш подходящ модел бански, който да скрива недостатъците и да подчертава предимствата ти. Отиди на шопинг :)