Какво да правя с момичето което обичам :(
Здравейте, рових се тази нощ в пространтството както обикновено и случайно попаднах на този сайт. Прочетох няколко теми ии останах озадачен от начина и отношението на хората, които споделят опита си и дават съвети, а не както на други места ти се присмиват и т.н.

Нека да започна с моята история.

Всичко започна май месец на 2007 година. Бях на 16, както всеки тиин по това време тича по разни момичета, лъже ги по 2-3 но това си е в реда на нещата. Тогава срещнах едно момиче, момиче което ме впечатли много и реших да оставя всичко друго и да бъда с нея. Учехме в едно училище и около месец и половина докато учехме все още, беше всичко много хубаво за първи път се чувствах така с момиче. Излизахме много нон стоп бяхме заедно, обичахме се поне аз за нея не мога да бъда сигурен. Запознаме с майка й което беше нещо ново за мен аз не обичах да се запознавам с родители по това време, но нали тя го искаше и го направих. Майка също много ме хареса, всичко беше както е по книгите, докато не дойде времето да завършваме учебната година. Тя трябваше да замине на село при баба си за около месец, така и стана тя замина. След около седмица получих смс през ноща в който ми пишеше, че ми е изневерила и толкова кофти се чувства, че не може да ми говори и да ме погледне дори. Само да допълня, че тя беше девствена и тъй като реших, че искам сериозна връзка реших да я оставя и да не бързам със секса. След като получих смс-а се почувствах все едно нещо ме прониза с нож в сърцето, не можех да спях, не можех да се храня, света спря да се върти и времето спря за мен. Минаваха дните и седмиците супер бавно, аз не успявах да го превъзмогна и се чувствах все така гадно както първата секунда след като прочетох съобщението.

Дойде 15-ти септември и трябваше да започваме училище на мен ми беше толкова кофти, че нарочно закъснях за първият учебен ден само за да е приключило всичко и да не я видя там. Така и стана не я видях, не я видях доста време след започването на година, знаех че е в училището и не се е преместила, но аз се криех и тя се е криела за да не се засечем. Минаха няколко месеца и незнам как съвсем случайно се засякохме с нея в едно кафе където никога не съм предполгал, че тя ще отиде. Тя беше с нейните приятелки от училището, както и мой съученици, поздравихме се и аз с приятелите ми седнахме на друга маса. Докато седяхме там, тя не излезе от мислите ми исках просто да отида при нея да я гушна и целуна и да забравим за всичко. Излязох с един приятел от компанията до близката лафка да си купи цигари и когато се върнах останалите бяха седнали на тяхната маса, седнахме и ние там. Тя наистина не можеше да ме погледне в очите и през цялото време не вдигна глава от земята. Ние си тръгнахме от там и вечерта тя ми писа в скайп, което ме изненада защото тя винаги чака другия да пише и никога тя не е първа. Писахме си доста време и се разбрахме да излезем. Излязохме няколко пъти и неусетно отново се събрахме.Отново бяхме заедно няколко месеца и се разделихме, после последваха още много такива събирания и раздели до декември месец на 2009 година тогава се събрахме отново и връзката ни продължи почти година. През всичкото това време имахме много хубави емоции и моменти, бала ни беше заедно, ходихме на милион места заедно, всичко стана прекрасно. Тя реши да отиде да учи в друг град вишето си образование при това задочно, което за мен беше малко глупаво да се мести от София в друг град за да учи задочно, но решението си беше нейно. Замина в началото на септември за около месец на очни и тогава както на всичко може би е ясно, разстоянието си оказа влияние, постоянно се карахме по телефона заради моята ревност за което супер много съжалявам, но тя реши да прекрати връзката ни. След това 3 месеца не се видяхме до навечерието на бъдни вечер реших да и се обада и да се видим. Бях и купил подарък и исках да и го дам тогава, видяхме се всичко мина точно и аз както винаги тая малка искрица надежда, че нещата ще се оправят, но уви всичко си остана по старому. Почти не се чувахме и изобщо не се виждахме до май месец тази година, когато отново за пореден път училището ни събра само че този път не като ученици, а като наблюдатели на новите абитуриенти. Събрахме се почти всички стари съученици там и се разбрахме да ходим на купонясваме в един от тях след това и те я поканиха с нас. Тя прие не бях я виждал нито около 6 месеца много пъти през това време исках да я чуя и да я видя, но се инатях и не го направих, както и да е, видяхме се събрахме се на купона и цяла нощ бяхме заедно един в друг гушнати и си говорехме за хубавите ни моменти заедно, прекарахме си чудесно с нея, бяхме се отделили и не спряхме да си говорим. На другия ден си я закарах вкъщи и след това се прибрах. Видяхме се още един път след това отново много си говорихме за миналото ни сподели ми че винаги разчита на мен, че е сигурна в мен и незнае как ще може да се довери на някой друг така както на мен, че и липсва да е с някой който наистина да я познава. Много се впечатлих от думите и защото тя никога не споделя винаги се таи и не показва чувствата си. Каза ми че и не може да си представи да се омъжи за друг защото няма да може да е така сигурна в него,също така не един път ми повтори че не иска да има връзка с никой което включва и мен поради което ми стана супер тъпо, че ми говори такива работи и накрая ми казва, че не иска връзка. Както и да е на мен ми се наложи сега лятото да замина за америка за известно време и деня преди да замина трябваше да се видим, но се скарахме много жестоко ии не се видяхме, аз заминах ии вече близо месец нямам ни кост ни вест от нея ;( Обичам я изключително много и тя знае че я обичам, но не иска да се съберем отново, незнам какво да правя с нея. Да я пусна ли да си ходи или да продължавам да се боря за нея?!!?!? Ако я пусна това означава да зачертая 4 години от живота ми което си е една пета от него. Нямам идея какво да права и как да я накарам да поиска да се съберем отново. ! ;(

Споделете вашето виждане на нещата и ако можете дайте някакъв съвет :) Благодаря, че бяхте търпеливи да прочетете цялата история, въпреки че по съкратих се оказа много. Чакам вашите мнение и коментари. :)

Коментари

1.   не се занимавай с нея само номера ти върти ако те обичаше нямаше да ти говори че неиска да е с никой това е мое мнение де

17 *

2.   Не е вярно, че ти вътри номера!
Явно е, че момичето не е мн наясно със себе си,
и това е нормално за възрасста и ситуацията в която сте.
Отговора дали да се бориш за нея е вътре в теб, но само едно ще ти кажа четирите години с това момиче ще са един прекрасен спомен за теб, остави да бъдат такъв и за нея, нещата са се променили вие вече не сте ученици, съхранете приятелството си, но не залагай големи надежди за общото ви бъдеще!
Гледай напред, тепърва може да срещнеш друго очарователно момиче...

3.   Изневерила ти е, това е нещото което мен най-силно би ме наранило. От друга страна ти е признала, а е можело да си замълчи и ти никога да не разбереш. Явно се е измъчвала в онзи момент. Сега пък е заминала и не се обажда... Най-добрият вариант е ти да си намериш друго момиче, което ще те оцени повече, но всички знаем, че на сърцето е трудно да се заповядва. Моят съвет е да се огледаш за друга, защото тази си те държи за резерва и според мен те обича като приятел или брат.

4.   Аз съм жена и ще ти представя нещата както ги виждам: Дори и да те е обичала някога с времето това се е променило, останали са само топлите приятелски чувства. Оценя те като личност и е напълно наясно, че може да не намери друг мъж, който да я обича толкова и на когото може да се довери напълно. Дълбоко в себе си тя иска да може пак да те обича, полага усилия дори, но вече и е трудно, защото чувствата не са същите както преди. Страхува се да те загуби, но същевременно усеща, че няма да е щастлива с теб /просто при нея любовта я няма вече/. Истината е, че нямаш бъдеще с това момиче, дори и да се съберете пак, просто само насилвате нещата, по-добре е и двамата да потърсите любовта другаде.

5.   Хмм 4 коментара и 4-те ми казахте да я оставя и да намера друга :) и аз самият знам, че трябва да направя така, но 4 години не съм бил с друго момиче заради нея зарязах всички контакти с противоположния пол. Забравил съм как се флиртува. Все едно да почна всичко отначало, а истината е че не мога да я оставя просто така, няма да е честно спрямо мен и момичето с което евентуално ще бъда, ще залъгвам себе си и нея. Никога няма да мога да изпитам такова нещо към някой друг. А за коментара на номер 4 да това което каза е самата истина тя не иска да ме губи и иска да сме заедно, но като приятели защото знае че съм готов на всичко за нея, а аз не мога да бъда само приятел с нея. Супер сложно ми е някак си, ето сега дори съм на 7-8 хиляди километра от нея и не спирам да мисля за нея. Това мойто си е болестно състояние :) Благодаря Ви за коментарите ще се радвам на още хора да коментират и да ми дадът съвети :)

6.   Никога не казвай никога. Ако решиш, че искаш, всичко е възможно. Мисля, че теб просто те е страх да се откажеш от нея, защото може да се почувстваш адски празен. Реално ти обичаш спомена за нея, а не самата нея, така ми се струва. Може и да греша разбира се, но можем да разберем дали е така, само ако опиташ. А решиш ли да го направиш, ще си припомниш и флиртуване и всички правила на "играта". Съветът ми към теб е да си дадеш малко време без сериозна връзка, просто да си откровен с момичетата, че точно си приключил една такава и имаш нужда от известно време да се оттърсиш от нея. Не е нужно от една връзка да се хвърляш веднага в друга с риск да не вложиш силни чувства във втората. Давай го по-леко и спокойно и ако видиш, че случаят е такъв, просто бъди откровен, за да не попаднеш в ситуация, в която ти да си този, който страшно уважаваш човека до теб, но не го обичаш като любим, а просто като най-добър приятел... Ако трябва пробвай няколко пъти, докато попаднеш на човека, който усещаш, че е за теб. Но както се досещаш, от мен също няма да чуеш, че трябва да се бориш за това момиче сега, каквото сте имали заедно, вече сте го изживели и тя няма да се върне назад или ако го направи, то ще е от страх да не остане напълно сама. А това някой ден неминуемо ще доведе до нова изневяра, когато намери някой, в който да се влюби истински. Дай й свободата да го потърси още сега, а ти освободи и себе си за някое момиче, което да може да те обича също толкова силно, колкото ти ще обичаш нея. Късмет и всичко добро.

7.   Ей Лъвче... Повечето мъже, сме минали по този път.... Всеки, иска не иска минава от там... В крайна сметка, това е живота.... Хората се събират, разделят.... И така докато не намериш своята половинка... Още си млад живота е пред теб.... Знам че ти е трудно, и аз съм минал по твоя път.. и много други като нас.. Историята ти е много подобна на моята... С тази разлика, че от тогава минаха 4г, от както се разделихме. 2г не можех да я прежаля... Лягах и ставах с мисълта за нея.... Също като при теб, не ми излизаше от мислите... И така с времето.... чувствата ми към нея охладняха... Но не и обичта... След нея, имах и други мадами.... Но при тях не беше така както при нея... От личен опит ще ти кажа, че човек страда по друг, до момента в който не намери някои друг с когото да го замени... Нямам предвид поредната бройка.... А човек, с когото да ти бъде пак толкова приятно... човек който, да те кара да се усмихваш.... както е било с нея... Само не прави грешката, да се затвориш в себе си... това ще ти е най големия проблем... ;)Живота не свършва до тук... А и той е миг от вечността... така че не съжелявай за абсолютно нищо :)... Съвет когато се хванеш с момиче.... Ако ти е хубаво с нея в никакъв случаи, не забравяй малките жестове.... комплименти... синволични подарачета.... цветя... и каквото още ти дойде на идея... Не забравяй и комплиментите.... Жените харесват с уши мъжете с очи... Какво имам предвид, а това е грешка която правят много хора... В една връзка любовта не е вечна но се старай да я подържаш... Тя е като камина с дръва.... Хвърляш ли от време на време... тя ще гори... Спреш ли да хвърляш... тя ще угасне.... сам си прави изводите ;)

8.   Благодаря Ви за коментарите, честно казано се почувствах по-добре въпреки, че имам моменти дето ми е супер кофти за нея, ноо се сещам какво сте писали ии ми олеква. Мисля като се върна от америката да и се обада да се видим и да и кажа, че повече не мога така. Няма да мога да съм приятел с нея както до сега, че ще може да разчита на мен винаги когато има нужда, но не искам да се виждаме и чуваме повече. Така мисля че ще бъде по-добре за мен и за нея. И отново Ви блогодаря за коментарите много ме надъхват ии ми дават стимул да продължа и затворя тази страница от живота ми :) Много ще се радвам ако някой сподели още нещо :)

10.   Аз съм 7

Радвай се на живота... Гони си целите... Останалото ще се нареди само...

11.   Благодаря, успех и на теб :)

12.   Аз не бих се отказал от нея толкова лесно.. Само по думите ти разбирам колко много я обичаш..

13.   ами ако си по малък и целия клас знае че ти я харесваш

14.   човек как може да изкаш да си още с нея да обичаш я но никъв смисъл тя ти е изневерила което значи че не те обича
аз имам доло горе същия проблем аз обичам едно момиче тя го знае но не ми дава никакви надежди знаеш ли как боли :(((((

16.   Приятелю когато обичаш някого борисе това кадето го казват пусния ако те обича ще се вхрне не е истина така че се бори през 2010 се запознах с едно момиче на моя приятелка сестра ходехме 1 година всичко ок но част от семейството и не беше сагласно с наща връска (защото те беше на половина циганка а аз не и заради това не бяха сагласни) След това се разделихме за 6 месеца тя ходешд с друг когато сестра и роди пак сд видяхме на изписването и искрата беше същата тя била скъсала с въпросния преди седмица и пак зашочнахме да излизаме и бях жестоко пребит от 5 душу нейни роднини и бишият и бях 7 месеца в болница и пак не се отказах от нея и сега пак сме заедно и се надявам така да останр не се отказвай но помисли това ли искаш нея ли искаш аз мислих много и исках нея борисе но не я тормози и притеснявай надевам се че можеби малко ти помогнах късмет

17.   Братленце.... и аз съм на почти същото дереже, и я обичам МНОГО!!! Та въпорсът ми е, Какво се случи между вас?? Много ще си ми полезен ако отговориш!!

18.   Предлагам да не се отказвасх аз състо имах една такава връзка за 3 години след време се отказах спряхме да си говорим спряхме да се виздаме аз все осте я обичам но, вече така да се казе не я познавам :(. Никога не се отказваи ако я обичаш.
Надездата умира последна :)

19.   Здравейте! Моята история е за едно момиче което харесвам от 4години аз съм на 15 както и тя. Още се колебая да я заговоря, а мойте приятели все ми обясняват, че е по-лесно от колкото си мисля, но ми се вижда много трудно. Помощ!

20.   Здравей!
Само не ми стана ясно, защо още от самото начало на връзката ви, тя е загубила дественоста си с някакъв друг, а не с теб?
Не мога да си представя колко голяма любов трябва да е това, че да може да го прости някой!
И защо сте късали по 100 пъти и пак сте се събирали?
Сякаш, да... има чувства между вас(4 год. не са малко), но тя не е наясно със себе си. За какво сте се карали, какво е искала?
Аз ще те посъветвам да не я търсиш известно време, тъй като то е ясно, че пак ще се срещнете или ще те потърси. И когато пак сте заедно за пореден път, просто я вземеш в Америка при теб да не бяга никаде. :D
Успех!

22.   И аз съм така когато се запознах с това момиче мислех че ще е както преди че няма да ми пука но грешах и то много когато се запознах с нея на работа и я поканих на кафе тя при е и щом слезнахме на почифката и пихме кафе и си говорихме по време на разговора изобщо не осетих как минава времето и сякаш в това момиче видях нещо което с др. не и така започнахме да общуваме ние се виждахме само наработата тъй че тя патуваше и чаках с не тарпени е и другия ден да доиде че да я видя и казах били искала да излезем като на среща аз и ти че много те харесвам тя тъй че е съмежлива и стана приятно че я поканих 1-во начално при е но после се от каза че техните не са сагласни че да ходим и да бъдем заедно и също така и наработата колегите аз я попитах кво има общо работата с нас тя от говори че ще започнат клюки и ще говорят зад гарбани аз и от говорих че не ми пука за тях за мен е важно твоето мнени е ти си важна и тя пак каза че и др. също не са сагласни аз я попитах кои са те моите приятели и закво не са те дори не ме познават че да говорят така казва ли са и че не съм за нея грозен и т. н. и закво така говорят приятелите ти за мен аз кво сам им направил тя каза нищо и кво сега тях ли ще слушаш или себе си и тя все гледаше да смени темата а аз исках отговори от нея. Попитах я ти имашли чуства кам мен тя ми отговори да имам но тябва да се от кажем, защо аз не искам да го права няма да се от кажа от теб ще се боря после по 1-време спряхме да си чатим тя ме от бягваше и аз се опитвах каних я на кафе, кино, разходка и др, но все казваше (не) но най гадното е че работим на 1-място а дори немога да се доближа до нея да я прегарна, целина и кажа колко те обичам по 1-време разбрах ква е причината че ме е нямало по външен вид а аз се грижа за себе си работя си живея самостоятелно и др но те са гледа ли че малко сам слаб и всеки се пречкаше между нас дори се карахме няколко пати защо така става закво го прават а тя много рядно пише с мен и т. н. мина 1- г. и немога да я забравя нея не е като др този пат е истинско този пат е различно кво е това чуство дори не се контролирам все за нея мисля