Неудачник
Здравейте! От години следя сайта и не веднъж съм писал в него. Мъж съм на почти 30 години. Думата неудачник има едно и също значение, но според ситуацията. При мен неудачите са в личния ми живот, а и както сами ще се досетите - отношенията ми с жените. Практически ги няма никакви. Просто вече се отказах да действам в тази насока, защото всичко провалям. Колкото и странно да звучи, заради провалите ми в интимните отношения за последните 4-5 години доста се промених. Започнах да се притеснявам като току що навлизащ в пубертета. Лекар съм по професия. Комуникирам всеки ден с какви ли не хора. И бедни и богати, и учени и неуки и т. н. Все хора, които пред споделят страховете и мъките си. Все хора, на които не веднъж ми се е налагало да кажа в очите страшната диагноза. Ще си кажете, че съм със здрава психика и щом се справям с това начинание, би трябвало всичко останало да е лесно за мен. Да със здрава психика съм, но само на работното място. За всичко останало съм пълен смотаняк. Бях нормален младеж. И като студент и като ученик излизах доста. Имал съм приятелки. Бих казал, че изглеждам и добре. Висок съм. Цял живот спортувам. По настоящем около мен е пълно с жени - млади и стари. Не една или две са ме харесвали, не с една или две съм излизал, но като видят липсата на мъжки характер в мен доста бързо всичко се изпарява. Не една ме е сваляла и буквално ми се е набутвала в ръцете. Наистина в края на студентството и от там на сетне нещо се случи с мен. Станах несигурен и притеснителен. И преди това съм бил по-притеснителен, но никога до такава степен. Вместо с годините да придобия някакво самочувствие и увереност, аз затънах. Станах лекар от интерес и желание за работа. Не заради слава, величие и постижения. Не мога да си представя да работя друго. Макар че в днешно време нашата професия в България е заплюта и осквернена не малко хора са показвали уважението си към мен. Именно и не малко жени са показвали интерес към мен. В този момент около мен има в пъти повече жени отколкото когато бях студент. Не искам да ме разбирате погрешно, като говоря, че има много жени, не значи, че съм решил да ставам женкар. Не. Просто споделям, че от големият избор, който имам, аз нищо не съм направил. Лично аз си обяснявам този факт с това, че докато съм бил ученик и студент момичетата са харесвали едно, а сега друго. Аз мисля, че не се е появило мъжкото в мен, останал съм си с онова пубертетско мислене и поради множеството отрязвания съм се отчаял и съвсем съм затънал. А нормално едно момиче, ако ще и на 20 години виждайки човек на моите години и положение, да очаква срещу себе си мъж, а не отвеян тийнейджър. Може би мога още много да напиша. На кратко например не съм някакъв асоциален тип. Имам приятели. Общувам и с още куп други хора. Излизаме, ходим по какви ли не събития, пътуваме по страната и чужбина. Като цяло съм широко скроен. Не деля хората. Изключително спокоен съм и не знам каква ситуация трябва да се случи, че да вляза в конфликт.... Може би, ако ме нападнат физически. Не знам наистина. Не се оплаквам. Просто ми тежи и искам да споделя. Бих се радвал да прочета коментарите ви.

Коментари

1.   Здравей. Проблема ти е психически, втълпяваш си го и после наистина се държиш като неудачник. И какъв е точно провала ти в интимен план, та се панираш и се смяташ за неудачник? Просто може би не се е появил твоят човек, но трябва да излизаш по срещи с жени, за да намериш твоята и да се получи нещо. Стегни се, човек, имай малко самочувствие и опитай с някоя да излезеш. Някоя, която те харесва и не се държи гадно.

2.   Според мен това е синдром на повечето днешни мъже в различна степен. Изкорениха мъжката роля, да не говорим че разбиха семействата, и бащата често липсва. Трябва да осъзнаеш, че това да бъдеш мъж, не идва просто ей така, а е социална роля, съзнателна роля, функция и на самото общество което ти предлага среда да развиеш тези качества.

Можеш да бъдеш "мъжкар", т. е. да играеш биологичната анималистична роля. Но не на всеки му идва пък отвътре този инстинкт, и интелектът всъщност пречи. "Мъжкарят" е воден от емоции, като жена, но от гледна точка на доминантна роля. Т. е. той е типичния "мачо" който го играе самоуверен и сваля жени, а после е силно ревнив ако се задържи около някоя, както и често го избива на хазарт и алкохол. Просто като емоционални, подобни мъже имат лабилна психика, като жена.

Мъж е нещо много различно, тъй като това е рационално поведение, човек наистина трябва да порасне, да надмогне животното, а в днешно време почти никой вече не знае как, защото културата се изгуби. Да не говорим, и че никой няма и да го оцени за това. Все пак има мъже които още бъхтят, отговорни са, грижат се за семейство, а жените се оплакват, че... химията си е отишла...

Така че нямам какво да те посъветвам. Представи си се женен за една типична модерна жена, която ще те зареже след няколко години, щото си и омръзнал, и ти вземе и детето, за да съсипе и неговия живот... Как пък би се чувствал тогава? Най-добре е ако използваше позицията си да сваляш жени, и да въртиш неангажиращи връзки. Това е то днешната култура, но надали си такъв човек... Интелектът ти пречи да възприемеш това като сериозно отношение, но една камара мъже го правят това, при това много успешно, и не могат да ти стъпят и на малкия пръст. Просто нямат акъл да се замислят какви са лайна... А жените ако си мислиш, че могат да различат идиот от стойностен мъж, много ги надценяваш. Прочети малко тук... Реалността е, че ти самият се спираш и те това виждат, не ти какво възприемаш като своя слабост. Така че ако искаш просто да ти върви с жените, добър психолог може да помогне, но ако търсиш реално решение как да се изградиш като човек, наистина да се уважаваш за самия себе си, това е вече нещо много сложно в днешно време...

3.   Здравей, вината не е твоя просто живеем във време в което на жените масово им се втълпява, че са нещо като принцеси и те имат големи очаквания. Те очакват да бъдат приети такива каквито са с всичките си недостатъци и липси а същевременно съдят другите и имат очаквания всичко в другия да е перфектно, оттам и големите разочарования.

4.   Така както се описа направо си ми мечта. :-)
Ти си си такъв какъвто си. Няма да бъдеш мачо, няма да действаш емоционално, няма да награбиш някоя в дискотеката и да я изклатиш в тоалетната. Но това не е проблем!
Свободните жени в твоята възрастова група вече са се парили от мачовци, бройкаджии и т. н. Пак ще им се прииска такъв ама на по-голяма възраст. Около 30 множество свободни жени, които си търсят партньор, всъщност си търсят стабилен, умен мъж с хубава професия. Мъж, който да е просто мил, да не се бие с някой, защото е погледнал към нея и някакви такива. Така че ти всъщност си чудесен! Много лекари в България може да не са финансово уважавани достатъчно, но все пак това е малко или много уважавана и необходима професия, която привлича жените. Не твърдиш да си в лоша физическа форма - още по-добре. На подходяща възраст си за семейство - чудесно. Социален тип си - много хубаво.
Според мен просто продължи да опитваш с жените, които са ти привлекли вниманието. Опитвай! Като не стане, ще пробваш с друга. И с трета, и с десета. Но няма място за отчайване, тъй като ти ИМАШ какво да предложиш на жената до себе си.
Успех, момко! Да се похвалиш със сватба до 5 години :-)

5.   Пич, трогна ме историята ти, наистина. Ако в живота поведението ти е релевантно на това което пишеш, си много далеч от тинейджърското или инфантилно мислене. Абсолютно адекватно звучиш за възрастта и професията ти. Проблема ти идва от това, че се подценяваш, а се подценяваш, защото много мислиш и разсъждаваш. Характерно е за хора с интелигентност над средната.

Средата в която движа е пълна с хора като теб, които са много точни, и като характер, осигурени в професионален план, и да кажем с прилична визия, но за съжаление в личния живот нещата им куцат сериозно. И при всички причината е еднаква - ниско самочувствие на база опит, или липса на такъв. При хората това много лесно се предава в поведението и езика на тялото, което жените разчитат безпогрешно. В случая ти си приел пораженческото ложе и това се долавя при комуникацията с теб на подсъзнателно ниво. Затова и бягат от теб.

На всички приятели дадох следния съвет, ще го напиша и за теб - Разбери какво точно те притеснява. Пари ли са, крив нос ли е, скъсана маратонка, или пък, че последните ти 5 опита за свалка са били неуспешни. После се пробвай да се държиш така, сякаш това което те притеснява е точно обратното. Ако поведението ти е същото като преди, значи не това е корена на проблема. И така докато го установиш. Повярвай ми в днешно време хората знаят много за света и за останалите, но малко за себе си. Затова и не могат да намерят хармонията и баланса, които са ключа към щастието.

6.   Има изход, не се притеснявай.
За целта, обаче, е нужно да положиш съзнателни целенасочени усилия да промениш начина, по който мислиш за себе си и начина по-който другите те възприемат. Твърде дълго е да ти го обяснявам тук, затова съветът ми е да влезеш в Гуглето и да намериш следната книга - "How to Become an Alpha Male" на John Alexander.
Има много книги на тази тематика, но тази според мен е написана най-добре. Прочети книгата и се постарай максимално да я разбереш и най-важното - да започнеш да прилагаш дадените насоки в нея. Гарантирам, че ще намериш всички отговори, на зададените от теб въпроси. Останалото зависи от теб...

7.   Скоро ставам на 26. Много често съм и аз съм се питал каква е причината да не се чувствам истински мъж. Защо се чувствам, като неудачник и също като теб имам провали с жените.
Отне ми дълго време, докато разбера отговора на въпроса, но го открих.
И смятам, че и при теб това може да е причината, ако се върнеш малко назад във времето.
В горните коментари са засегнали част от това, което и аз ще ти кажа.
Мъжете, които имат ниско самочувствие, чувстват се като неудачници и нямат успех с жените, мъжете, които не чувстват тази мъжка енергия в себе си обикновено страдат от липса на истински мъжки модел за пример.
Обикновено това е бащата, но в огромна степен от случаите той е само физически в семейството. За всичко останало отговаря майката. И когато един мъж е контролиран от жена си напълно, когато е зависим за всяко решение, което взима да бъде съгласуванео с жена си, когато е упрекван всекидневно за какво ли не и той не прави нищо по-въпроса, тогава 100 % ако имат момче, то ще има проблеми след време в развитието си като мъж.
Осъзнах, че аз съм отгледан с феминистко виждане за света. Баща ми пътуваше адски много и най-важните ми години съм прекарал само с майка си. А тя, от 7 до 18 годишен можеше да ме манипулира и контролира както си поиска, тъй като все още не бях толкова осъзнат.
За жалост това ме превърна в един изключително несигурен, плах и неуверен мъж, който страдаше от всякаква липса на социални умения.
Отне ми огромни усилия да се променя и все още работя и ще трябва да работя много. Промених се обаче много. Няма и помен от момчето, което бях на 20 и в което бях тръгнал да се превръщам. Щях да стана едно зависимо мамино синче, което се панира при всяка среща с жена, който е толкова наивно добър, че всеки втори го лъже, особено жените. Липсата на мъжа в семейството буквално може да съсипе бъдещия живот на едно малко момче. Моята цел в момента е максимално и по всякакъв начин да изкарам на показ точно, като теб всичко мъжествено в себе си. Единствено работата и фокусът ти върху самия теб ще привлече жените. Фокусирай се върху себе си, спри да преследваш и да мислиш за жените за исвестно време.
Върни се назад и анализирай отношенията на семейството си, в голяма степен там се крие причината за неуспехите ти.
А промяната идва първо в главата.
Най-добрият съвет, който мога да ти дам е да си свалиш pdf версията на "No more mr. nice guy" на Robert Glover. Всичко, за което пише той се оказа 1 към 1 с мен като личснот и ситуация и не можех да повярвам, че отговарям на профила за mr nice guy.
Прочети я, ще ти отвори много очите за жените, ролята на майката и бащата и т. н. В голяма степен ще разбереш истинската природа на жените, защо се чувстваш неуверен и защо е важно да изместиш фокуса си главно върху себе си и това, какво искаш да правиш, да станеш и да имаш.
Успех ти пожелавам, на себе си също!

8.   Моля те, не си мисли такива глупости. Да се биеш и да влизаш в спорове не те прави мъжкар.
Ще ти кажа какво виждам аз като жена. Един умен човек, който си е скъсал дупето от учене и е постигнал желаните резултати. Мъж, който е интелигентен, малко притеснителен и самочувствието му не е високо.
Обикновено начетените хора имат склонност да се подценяват, докато посредствените се бият в гърдите без да имат постижения. Ти имаш приятели и хобита, имаш социални умения. Нормален си.
Ама това пусто ниско самочувствие ще те съсипе. Имаш стабилна основа на която да стъпиш, просто го направи. Както казах- приятели, интереси, знания и професионални постижения. Мъж си, взимаш си решенията. Самостоятелен си, справяш се с живота и си доволен от работата си. Общуваш с хора ежедневно, не си се затворил у вас, не живееш като прилеп. Пък и, погледни го така, всяка връзка е неуспешна освен последната. Хората обикновено имат повече неуспешни връзки, отколкото успешни. Нормално е да преживееш провали в любовта, защото още не си намерил подходяща жена. Научи се да поемаш инициатива в срещите ви. Ако нямаш типичната мъжка първичност, тогава планирай предварително (къде ще отидете, какво ще правите). Не анализирай толкова дълбоко, любовта е повече чувство и не се ръководи сериозно от разума. Вземи съзнателното решение да си вдигнеш самочувствието и да се видиш в друга светлина. И искам да ти кажа, че изобщо не звучиш като тинейджър. Не ми остави усещането на инфантилен човек, а точно обратното.

9.   Докторе, срамота. Биология си учил, чувал си за тестостерона и за ролята му в организма. Добре, искаш да си по -мъж, ама то има и негативен ефект-агресия. Възхищаваш се на деградиралите маймунаци, дето бият жените си? Хайде вземи се в ръце. Учен, нормален човек си.

Ако толкова искаш да си повишиш нивата на тестостерон и да миришеш на мъжкар тръгни на фитнес. С увеличаване на мускулната маса ще има някакъв резултат. Така или иначе ние мъжете към 40ка вече видимо почваме да се окосмяване и повишението на
тестостерона е естествен процес с възрастта.

Както и да е. За твоя проблем не ти трябват жени, повярвай ми. Емоционалната инвестиция е тотално невъзвращаема. Просто жените вече нито имат "остроумие", нито са емоционално интелигентни. Тотално изпростяха и са хипер лесно податливи на животинските си инстикти.

Разбираш ли Проблема не е в теб, че ти не си маймуна, . Проблема е, че те не харесват хора.

Стой в безопастната среда. Намери малко информация за оргиите в Прага, ФКК клубовете в Германия и по западна Европа(има един в Лондон, Феникс), прочети малко форуми с отзиви за леките момичета, виж и какво е MGTOW. Имаш пари, можеш да се оправяш сам.
Действай.
Добре дошъл в клуба на хората.

10.   Споменахте липсата на мъж в семейството. В моето семейство никога не е командвала майка ми. Но го има другият момент. Слушала се е думата на баща ми, но просто защото той така е искал, а майка ми като кротка жена винаги се е съобразявала, както и до ден днешен. Никога не е бил лидер и не е показвал мъжки качества. Просто винаги е сърдит и всичко му е криво. Никога не е вземал каквито и да е решения. Сред обществото е един обикновен намусен човек без дума. Ако трябва да съм честен, чисто житейски не ме е научил на абсолютно нищо освен, че ме накара още от детска възраст да спортувам, което отчитам все пак като голям плюс. Но нищо друго. За сметка на това често ми е повтарял колко съм бил смотан и как другите са хиляди класи над мен и честно казано, дори сега нещо да се сдърпаме веднага обръща на тази тема. Както и да е. Това е много много дълга история. В никакъв случай не сме в лоши отношения. Виждаме се 2 пъти седмично, че и по-рядко с тях. Говорим си, смеем се, но просто няма задружност между нас. И аз мисля, че проблемът се корени още от семейството ми. Ето тук е анонимно и мога да го споделя. Имам комплекс и този комплекс е наистина, че имам усещането, че другите са сякаш по-висши от мен, че съм недостоен и т. н. Знам, че звучи смешно и наистина е нереално, но подсъзнателно това усещам. ☺