Никой не вярва в мечтите ми
Здравейте! Проблема ми е, че никой не вярва в мечтите ми! Когато кажа на някой за това те се извръщат и правят физиономии! Какво да направя за да ги убедя, че намеренията ми са сериозни!

Коментари

1.   Какво ти пука? Никой няма да ти сбъдне мечтите вместо теб или да ти помогне. Мотивирай се от това и работи върху това. Не си длъжна да си казваш мечтите.

2.   А за какво мечтаеш?

3.   Тази тема е несериозна. Толкова е кратка, дори не казваш какви са мечтите ти. Явно невъзможни? Ти според мен си дете. Няма начин възрастен да напише това.

4.   Ми нормално. То ако ти не вярваш в тях кой друг...

5.   Не се опитвай да ги убедиш. Ако си напълно сериозен/сериозна в реализирането на мечтата си, не си губи времето да говориш, защото имаш шанса да свършиш като много хора- много говорещ, но не вършещ нищо.

-They laughed at my dreams, now I laugh at their lifestyle.

6.   Еми вместо да убеждаваш хората просто действай, направи си план и така вместо просто мечти, ще станат цели. Направи го за себе си, не за другите. С плямпане само не става.

7.   Лъжеш ни. Някой вярва в мечтите ти и това е единственият човек, който е важен за осъществяването им- ти.
Няма особено значение каква е мечтата ти. Може да искаш голяма къща, да бъдеш известен, да караш скъпа кола или пък да напишеш книга. Може мечтата ти да е най-откаченото нещо, което човек може да желае. Важното е, че имаш мечта. Има толкова много известни личности, които са тръгнали буквално от дъното и понастоящем в интервютата си споделят, че никой не е вярвал в мечтите им, но това не ги е отказало. Бъди такъв човек. Живей тихо, работи усилено и един ден ще можеш да застанеш пред децата си, пред камера или пред когото и да е било и да кажеш, че твоята вяра е била достатъчна.

8.   А запитал/а ли си се какъв е смисъла да говориш за мечтите си? Защо ти е да ги убеждаваш? Това помага ли ти да ги осъществиш? Да вярваш в себе си знаеш ли какво е? Съмнението на хората помага ли ти? Някога хрумвало ли ти е да си мълчиш и да работиш? Да говориш за мечтите си е вредно, отнема от енергията ти, която ти е нужда да ги осъществиш, от бързане, искаш вече да си го осъществил.. да ама не става така. Търпение, мълчание, работа. Тухла по тухла- стена става! Вместо да си ангажираш вниманието да положиш една тухла днес, ти си тръгнал/а да говориш на хората колко голяма стена ще имаш... ами няма да имаш с този подход! Защото стената е резултат от всекидневно полагане на усилия, дисциплина и постоянството да го правиш всеки ден без нито един пропуск. Да поставяш тухлата по възможно най-добрият начин. Така се събират пари, така се изгражда хубаво тяло, така се става по-умен.

9.   И при мен е така. Опитвам се да променят мечтите ми или да ме накарат да се откажа от тях, защото са били невъзможни и щяло да ми бъде много трудно.
Момиче 12 клас

11.   Мнението им не е важно. Успеха или провала зависят от много фактори и нито един от тези фактори не е мнението на който и да било.

12.   Категорично подкрепям 11.

Също те съветвам да не се обясняваш за мечтите си, а и по принцип да не се обясняваш. Обяснения дължиш само на родителите си, и то само докато си финансово зависим/а от тях.

И още нещо много важно - не се плаши от провала. Успелите хора са имали мноого провали.

13.   Важното е ти да вярваш и да действаш! Няма смисъл да разказваш на който и да е какво искаш да правиш и как ще го направиш. Това което за един е детска игра, за друг може да е непреходна планина.