Сбогом
Здравей, момче.
Помниш ли ме? Онова момиче, знаеш кое. Може би не искаш да се сещаш за мен, но така или иначе това писмо няма да достигне до теб. Защо ти пиша, ли? За да ти кажа сбогом. Да ти кажа, че ти беше моята първа голяма любов, че много те обичах и все още част от моето сърце ти принадлежи. Все още те сънувам и усещам, че и ти не си ме забравил. Все още набързо ти проверявам фейсбук профила, може би, за да се уверя, че си жив и здрав. И докато ти си там някъде, с теб живее и моята любов. Примирих се, че няма как да избягам напълно от тези чувства, дори и след толкова години. Те са част от мен и ще са живи, докато все още дишам.
За какво съжалявам? Че не успяхме да изживеем любовта си, че всичко остана неизживяно и неизказано. Че не бяхме достатъчно зрели, за да се справим със ситуацията. Че се наранихме.
Че животът така бързо и категорично ни раздели.
За какво не съжалявам? Че те срещнах. Че чрез теб научих, че любовта съществува. Въпреки болката. Онази любов, която може да съзидава, но и да унищожава.
Много вода изтече оттогава. Много неща сме преживели, променени сме. И ако се срещнем отново някой ден, ще установим, че ти не си вече ти и аз не съм вече аз. Непознати.
Тъй като нямам смелост да ти пиша лично, пиша тук. За да ти кажа, че след толкова време аз успях да намеря покой. Да намеря моя човек, който ми помогна да угася пожара в душата си и да си простя. Искам да продължа напред с него. Начисто, без да се връщам назад.
Надявам се и ти да срещнеш твоя човек и да бъдеш щастлив. Да си здрав. Сигурно ще се видим отново в някой сън.
Сбогом.

Коментари

1.   Сбогом!
Така е трябвало да се случи и се е случило.
Бъди happy :)

2.   Ще се справиш, горе главата. Много хора са минали по твоя път и аз също съм в това число. Може да ти се струва невъзможно, аз познавам спадовете и възвишенията на тези чувства, но един ден ти ще бъдеш добре. Някога и аз писах писма без марка и адрес, нямаше да се сетя за тях без темата ти. Всичко ще бъде прекрасно, ще обичаш отново и ще бъдеш щастлива.

3.   Има човек, има грешка. Единственото, което искам е да няма човек, да не живея.

5.   Ако наистина го обичаше, нямаше да оставяш нещата между вас да приключат с раздяла и нямаше да намериш друга "половинка" след голямата любов. Всеки си има една половинка на тоя свят ;)

6.   Ти закъсня, ужасно закъсня, а бях готов да ти простя.

7.   Успя ли да убедиш себе си, че е свършило? Мен не :)

8.   Нямала Смелост Фалшива Работа!!! Гане гане

10.   Много истинско и красиво! Разчуства ме! Успех за напред и само хубави емоции и много усмивки!