Много съм объркана
На 26 год. съм. Преди 2 год. се запознах с едно момче в интернет пространството, с което много си допаднахме, и нямаше ден в който де не си пишем или чуем. Той работи в Лондон, а аз във В, арна. Отношенията ни бяха съвсам приятелски. Е, от време на време се базикахме, как може да станем някой ден и гаджета, и т. н. Всичко си споделяхме. Той знаеше, че аз имам сериозна връзка с мъж, с който живея, и с времето започна да ме убеждава, че той е по-добрия вариант. Покани ме на гости в Лондон, обаче естествено отказах, не го познавах достатъчно, страхувах се. Но с времето, той започна много да ме впечатлява, да ми харесва, изпращаше ми пари без да ме е виждал, и то когато съм имала най-голяма нужда. И така тази година се реших, исках да си изкарам отпуската при него и заминах. Изживях една приказка, много ми хареса с него, забавлявахме се, обсипа ме с подаръци, внимание, всичко беше супер. Правих ме секс, обаче само първата вечер, през останалите 7 вечери спахме в едно легло, но като брат и сестра. Държа се с мен перфектно, но той остана за мен една загадка. За толкоз дни не успях да разбера дали ме хареса, изобщо какво мисли за мен. Много е прикрит, и страшно труден характер. Покани ме пак да отида. Аз се върнах в България, обаче всичко това ме измъчва, защото незнам какво следва от тук нататък. Дали оставаме приятели, или всичко зъвърши с тази приказка? Писна ми са се тормозя и му писах всичко, което мисля, разбира се не му признах, че съм го харесала. Помолих го просто, да ми каже какво мисли за мен, приятно ли му е било с мен, и какво следва. Помолих го просто да бъде искрен с мен, и да ми отговори какъвто и да е отговора аз ще го приема. Обаче, вече 3 дни минаха той не отговори нищо. И сега аз още повече се тормозя, защото незнам как да тълкувам мълчанието му. Дайте ми съвет какво да правя?

Коментари

1.   Каквото и да е бил решил все пак е било хубаво да ти го каже или поне да ти го напише, а не да се чудиш ти сега

2.   Помоли го пак да ти даде отговор. Възможно ли е да обмисля да си дойде и да те изненада? А може и да му е неудобно да те отреже. Остава ти да чакаш.

3.   Възможни обяснения:
1. Не те е харесал достатъчно.
2. Гонил те е, докато си се дърпала и вече не му е интересно.
3. Сега му е паднало да се прави на важен. Особено след като си му дала да разбере, че неистово се тормозиш дали си му взела ума.
4. Спрели са му нета.
5. Получил е амнезия.
6. Комбинация от 1 и 3, 2 и 3, 1, 2 и 3, или 5 е следствие от 1 и 2.
Може би е забелязал колко те впечатляват материалните жестове.
Съветът ми е да не го търсиш, а още по-малко да го притискаш за отговори. Остави на него.
Ел :)

4.   Аз мисля, че му е неудобно да те раздели с приятеля ти и е оставил ти да решиш. Иска да не е той причината, поради която да се разделиш с причтеля си. Но все пак ти не го познаваш добре и не можеш да прецениш доколко е сериозен. Трябва да бъдете заедно и да се опознаете повече. И все пак защо ще ти изпраща пари-това ми прилича на подкуп. Искал е да те впечатли и все пак самата ти трябва да вземеш решение с кого да останеш. И след като не си му казала, че го харесваш много той откъде да знае колко го харесваш

5.   Дали този мъж ще се съгласи да бъде с теб в по сериозни отношения при положение че въпреки приятеля ти ти си подържала конаткт с него, отишла си в лондон.. подала си се на ухажването му и т. н.. дали не си мисли че един ден може да се случи и с него но той да е в позицията на приятеля ти.. всички знаем добре номерата на мъжете да печелят женското внимание... а случайно този ухажор да е от 10 години в лондон и да работи в строителството?

6.   Eл, благодаря ти за смеха! :) Имах нужда от него днес :)

7.   Въпроса на номер 5 е интересен, може пък и да сте две та и повече?

8.   Според мен е редно след като си му писала да оставиш нещата в негови ръце. После следва другият въпрос... колко достоверно ще звучи версията му след 5 дни мълчание да речем...

9.   Имам въпрос към Авторката:
Твоя приятел на кое семейство от фауната е представител?

10.   Не те харесал в леглото и сега се чуди как да те отсвири без да те обиди.

11.   И аз мисля, че секса е проблем. Първата вечер сте правили секс и посе сте спали като брат и сестра (7 нощи)? !? !?? ! Ужас!!! Ехо, мисли момиче - мисли. Аз съм жена и ако секса е зле ще разкарам мъжа веднага, пък какво остава за мъжете, които толкова много се влияят от секса.

12.   до номер 11 защо сега поставяте секса на първо място.. ми може на живо да я е видял с други очи.. нещо да го е разочаровала или пък да си е дал сметка че едва ли ще могат да подържат връзка от разстояние... и какво значи секса е зле.. не беше ли секса едно допълнение към отношенията на хората или аз нещо бъркам..

13.   12, не съм 11, без секс, няма връзка. Когато той е хубав е само едно от нещата, когато не струва е огромна част.

14.   Не изключвам това, че секса е причината. Но, аз затова исках да ми отговори, да ми каже, че просто не му допадам, и всичко да приключи. А като знам как казва това, което мисли, без да му пука, че ще засегне някой, се учудвам защо на мен ни ми дава отговор на нещо толкова елементарно. Толкова ли е трудно да отрежеш една жена? Вариантите са два:да каже, че нищо няма да се получи и да не храня празни надежди, и да оставим нещата по старо му, да си лафим в скайпа;а другия-просто да приключим всякакви контакти. Може би не отговаря, за да не ме нарани, но той си дава сметка, че и мълчанието му също ме наранява, и изнервя.

15.   до авторката : така като чакаш забелязваш ли някаква активност в интернет.. вписва ли се в скайп, фейсбук и т. н защото ако е активен а всъщност мълчи по въпроса.. то тогава отговора ти е даден вече.. знам много добре колко е изнервящо да чакаш отговор за нещо толкова важно за теб.. още повече ако човекът те е оставил сам да се досетиш за края на историята... доста мъже нямат смелост да ти го кажат направо...

16.   До номер 15. Да, активен е и в скайп и фейсбук. Наистина е много изнервящо. Ами явно наистина няма смелостта. Но защо тогава не ме изтрие от скайпа, така ще знам отговора, така ще бъде по-лесно и за него. Аз обаче мисля да го изтрия първа от скайпа и да приключа всичко това. Как мислиш?

17.   Да обичаш и да празиш, да харесваш и да се радваш на някого са емоции, които по един или друг начин радват човека или поне го насочват. Това, което най/многонаранява е безразличието.. Накъде бия? Ами просто забрави, че е там, не обръщай внимание нито на скайпа му, нито на фейса. Поствай си, коментирай си твоите неща, не му обръщай никакво внимание... И продължи живота си... а той те среща с хората винаги два пъти ;)

Лола

18.   от номер 15 :.. защо не те изтрие? защо да го прави... ти въобще не му пречиш там.. един абонат повече или по малко все тая.. може и да чака ти да го направиш първа... много ми се иска да те питам нещо на лични....

19.   До номер 17. Благодаря, точно така ще направя. А той когато добие смелост, или реши да пише нещо ще го направи. Но определено спирам да се тормозя за глупости, но мълчанието му е глупаво. Жалко че останах с много добри впечатления от него докато бяхме заедно, а сега ми падна много в очите. Поне да не беше допускал тази близост, просто да беше се държал чисто приятелски, но даже не мога да опиша какви моменти изживях с него, и колко красиво беше всичко. На раздяла на летището дори ме покани отново на гости когато имам отпуска. И сега всичко ми минава пред очите като филмова лента и не мога да си обясня какво се случва. Но живота продължава, явно не е човека за мен.

20.   това му го напиши преди да го изтриеш...

21.   А ти какво искаш от този човек? ! Много си ми интересна. Съжалявам за нападателния "тон", но просто трябва да се осъзнаеш. Запознаваш се с някакъв си човек в интернет, ти си обвързана, той живее в друга страна. Цялата ситуация е абсурдна и наистина не знам на какво по-точно се надяваш? ! Мисли трезво! Комуникацията в скайп и фейсбук е като цяло една несериозна история. Колко добре можеш да опознаеш един човек без да виждаш и усещаш емоциите му? !
"Твоя" човек се забавлява, убива време... Заради това е избрал и теб- обвързана си. Тоест той си е мислил, че ще е някаква закачка, задоволил си е мъжкото его, че е спечелил чужда жена. Ти си лапнала веднага и сега го тормозиш. Подло е от негова страна да мълчи... Но е трябвало и ти да приемеш всичко като едно забавление. И къде остава приятелят ти в цялата тази драма? Жал ми е за него, честно!

22.   Какви са тези връзки бре хора.. да висите в интернет и да се зарибявате с други... защо въобще се обвързвате? стойте си свободни, флиртувайте... и т. н.. защо въобще ходите или живеете с някакви хора и в същото време се срещате с други..

23.   22, напълно съм съгласна с теб. След като решиш да изневеряваш на някого и изпиташ чувства или привличане към някой друг, трябва да ти стане ясно, че връзката ти не те удовлетворява и трябва да се разделиш човека и след това да си правиш каквото си иска. Не знам защо авторката не помисли и за момчето, с което е, не твърдя че не мисли, но никъде не го спомена освен когато каза, че е обвързана. А за другия мъж от Лондон, според мен е ясно, че просто е искал да се забавлява и си е намерил момиче, което след това ще е достатъчно далече и може да я отреже просто чрез игнориране. Гадно е, но това е мое мнение. А за приятеля на авторката ми е много ама много жал. Хора дайте си сметка, че това, което причинявате на другите в крайна сметка ви се връща и спрете да мислите само за себе си и умишлено да наранявате другите...

24.   В никакъв случай не те е използвал. Това е ясно. Просто го попитай директно и това е.

25.   до номер 24: ми какво е направил? обвързал се е с нея завинаги... аз си мисля че на някои хора това им е обичайна практика.. защото преди време се запознах в един сайт за запознанства с едно момче което работи в лондон и 7 месеца много сериозна коренспонденция подържахме.. през което време той не спря да ме кани там, не спря да ми предлага подаръци от сорта на лаптоп, телефони и т. н и като видя че няма да стане на неговата се изниза по терлички.. спря да ми пише, вписваше се в скайп но колкото пъти му писах така и не ми отговори накрая го изтрих.. след това се оказа че е зарибил друго девойче по същата схема с обещанията за подаръци и бляскав живот в лондон обаче нещата се развалиха понеже имаше остър сблъсък на характери... затова дали и този господин не е играч от класа..

26.   абе лайньовци!
имах съшия случай....
някоя кака им е...е майката и после някое момиче свястно като хлътне по тях и те се смятат за много велики!
помии!

28.   Мъжете сме такива, сваляме звезди и пръскаме пари по някоя жена докато легнем с нея, след това кой откъде е, важна е бройката. Без да коментирам себе си, повечето ми приятели са такива.

29.   №28 - Кои мъже са такива? ! То за да се наречеш МЪЖ не е достатъчно само да носиш панталон. Ако не можеш да държиш на думите си, ако бягаш от отговорност, без да понасяш последствията от думите и делата си е малко смешно да се наречеш мъж. Аз тия създания ги наричам просто поплювковци. Могъл да я привлече да отиде на майната си за да му задоволи любопитството и да му начеше крастата и после се покрил като мишка в дупката си. Я сиктир! Ама рано или късно всеки си намира майстора. Ще го завърти някоя резачка и ще си падне на мястото. Аман от дребни тарикати и бройкаджии!

30.   Я стига! Не всички мъже са комплексари и гледат да свалят звезди докато не получат секс! Моят мъж не ми сваляше звезди, а ми подари едно глухарче. Такава съм си аз, задръстена. Не ми е подарявал звезди и Галактики, той не е вятърничав фантазьор.

31.   според мен е бил разочарован от теб - от това, което си извън виртуалното.
Още в самото начало е искал да стане интимен с теб, иначе нямаше да ти праща пари, лошо си сторила, че си ги приела. Сега с чиста съвест те зарязва - затова е продължавал да ти подарява подаръчета - за сбогом. Така е прието, между другото, да се прави с жените, с които не искаш да имаш връзка. И сексът не му е харесал, иначе нямаше да спи с теб като братче и сестриче. Забрави за него.
Търси мъж, които те харесва такава, каквато си и не приемай пари и подаръци от мъж, ако искаш да имаш нещо сериозно с него, колкото и да е заможен. Да, може да те покани, да ти прати билет и да те почерпи в ресторант, но това е. Иначе няма дългосрочни намерения

32.   чудно ми е дали 31 е мъж имайки впредвид съветите, които дава.... не ми звучи логично мъж, който прави подаръци на една жена да не желае да бъде с нея.... това означава ли че ако не и прави такива, я харесва повече.... Зара 36

33.   "Той знаеше, че аз имам сериозна връзка с мъж, с който живея" - не разбрах скъса ли с този мъж, преди да заминеш за Лондон или реши да се разнообразиш? Да подгониш дивото, но да не изтървеш и питомното? И как новият толкова те омая по нета, че да загърбиш всичко / не споменаваш да си имала проблеми с първия/? Впрочем, след като си имала "сериозна" връзка, какво търсиш в мрежата - или каквото си търсила-намерила си го? На 26 би следвало да имаш някакви представи за почтеност и коректност, не е престъпление да хареасш някого, но да лъжеш друг в същото време...
Мечо Пух

34.   Авторката : Да, прави сте! Нищо не споменах за мъжа до мен. С него имам връзка от 10 год. Но през тези години не сме живяли заедно, той работеше в друг град, аз учих във Варна, и така любов от разстояние. Обичах го страшно много, държах на него, но когато завърших вече и той реши да дойде при мен, аз вече бях различна. Нямаше ги онези чувства, нямаше е тръпката. Но все си казвах, че с времето нещата ще се наредят, че просто трябва да свикна да живея с него, обаче не. Той трудно си намираше работа и то за летния сезон и после всичко на мой гръб. Аз се принудих да бачкам на две места, и всичко това мен ме изнервяше. Много пъти ми се е искало да му кажа, че вече не го обичам, че няма смисъл връзката ни, но той винаги се е държал с мен перфектно, уважава ме много, цени ме като жена, прави всичко възможно да съм щастлива, обаче аз не съм. И така съм все още с него, и то не от съжаление към него, а защото искам да си върна чувствата, искам да го обичам както преди. Той не е лош човек, напротив. И причината не е момчето в Лондон, защото много преди да се запозная с него, аз вече бях студена. Той се появи в последствие, и в точния момент, когато имах нужда някой да ме разбере какво искам аз, какви са ми мечтите, какво искам да направя с живота си. А това момче, успя за много кратко време да разбере какъв човек съм, все едно ме е познавал цяла вечност. В труден момент ми е помагал финансово, но никога не ми е намеквал за нещо в замяна. Имахме чисто приятелска комуникация. Всичко си споделяхме, и наистина ме е съветвал да оставя гаджето си, но не за да отида при него, а защото виждаше, че аз съм нещастна. Искаше да ми помогне да ми намери работа в Лондон, и да живея с него. Но аз все отказвах, защото знаех, че ще се случи това което се случи сега. И искам да подчертая, че всичките тези подаръци, които ми направи там, и въобще хубавите моменти и цялото това раздаване от негова страна за мен, беше след като ме имаше в леглото, а не преди това за да ме спечели. А и той в никакъв случай не ме спечели с това. Просто имаше привличане и се случи. Но не съжалявам за секса за една вечер, на мен ми е загадка, защо направи всичко това за мен, защо остави тези хубави спомени в мен след като не ме е харесал и не съм му допаднала, защо когато си събирах багажа ми каза да оставя половината за следващия път, и защо сега не пише вече?

35.   Защото е изпечен лъжец и играч, но с теб се е наиграл вече. Друго обяснение за поведението му нямам.