За умните хора, излизащи с идиоти, които харесваме...
Пиша, за да излея малко мъка...

Никога не съм разбирал защо някои хубави и умни момичета искат да са приятели с теб, но не и нещо повече. Пък в същото време излизат с идиоти, от които се оплакват, казвайки ти, че искат някого като теб, но в същото време не и точно теб!

Объркано, нали? Обаче се получава постоянно. Същите тези момичета, които имат успехи в училище, в конкурси, на състезания, в живота като цяло, са привлечени от идиоти, а точно на теб ти казват, че ще си намериш някоя, която да се интересува от теб искрено. А същото това момиче се и интересува от теб и често те търси... Пълна лъжа, не мислите ли?

Винаги съм бил отбягван и съответно зарязван от момчета и момичета; това се свиква. Но най-лошото идва, когато ти свикнеш с това и то ти става нещо като ежедневие, от което не можеш да се отървеш. И по някое време се чувстваш сякаш:

"Хей, имам си приятели! "
но в същото време си напълно сам вътрешно. Дори и с приятели, нещата, на които най-много държиш пак си остават
a) любов
b) пълноценност и разбиране
В случая с приятелите липсва именно а, което те кара вътрешно да си нещастен и да не можеш напълно да оцениш това, което "сигурно" те правят за теб. Да, разбират те, да оценяват те; когато си с тях ти се чувстваш полезен, но в същото време не и обичан...

Не съм човек, който е бил зарязван толкова много от хора, които е харесвал, защото той самият почти никога не е харесвал/влюбвал се в някого. Всеки път с едно и също извинение - страхотен си, но бих искал да останем само приятели! Ще си намериш някого другиго!
Добре, когато се получава така, сметката нещо не излиза, защото това винаги става! 0+0=0!! Разбира се, не казвам задължително, че трябва да се получи, затова можеш да чакаш години, докато си вземеш приятелка/приятел робот, но все пак не би ли било хубаво поне веднъж да усетиш и да разбереш, какво е да бъдеш обичан от другиго, освен от семейството ти? Сигурно би било, аз не знам...

Не съм мечтател, а съм реалист. Ако питате мен, с моето отношение към нещата, които по принцип се случват, както и с негативизма ми към това, че "уж" ще си намеря приятелка, аз стигам до едното нищо, което ми се явява като постоянство. То никъде не е и казано, че ще намеря такъв човек, който да ме обича...
Все още се опитвам да свикна с този факт, че ще си бъда сам самичък. Не че в това има нещо лошо де, просто е трудно, най-вече, когато си влюбен. Даваш всичко от себе си, обръщаш внимание, искрен си и честен, но пак едното нищо. А на капак на всичко, дори и с човека да сте приятели, ти се озлобяваш и почваш да таиш нещо лошо в себе си въобще към това човешко чувство и към хората като цяло. Почваш да не искаш да общуваш толкова с това момиче/момче, поради очевидната причина, че си наранен и не искаш да оставаш наранен, но пак си, защото все още знаеш, че той/тя не се чувства добре, докато ходи с онзи идиот. Гадно е да те интересуват другите

Наистина смешна ситуация, както всеки път.
Казват, че умните хора търсят честен, интелигентен човек, на когото може да се разчита, но явно не е и така.
Може би мога да определя себе си като такъв, но това до голяма степен е самохвалство...

Добре, а щом ти търсиш и искаш, какви качества гледаш?
Честно, и аз още търся отговор на този въпрос, но може би - човек, който да ме обича, да може да манипулира останалите (до някаква степен съм манипулатор, така че :D) да се интересува от мен, както и аз от нея и да има върховен стимул за развитие... Жалко, че тези хора все са с идиоти, или поне в моя случаи винаги е така.
Дори и да пораснеш, на проститутки няма да можеш да отидеш, заради вътрешния морал, който ти си си изградил. Доста гадно...

Извинявам се, ако някой се е припознал в историята и съответно съм го/я обидил.

Благодаря, че прочетохте! Вие сте герои!
М18

Коментари

1.   Такива са жените брат. Ако си добро и свястно момче много трудно можеш да си намериш мацка. Има свестни и готини момичета, но е трудно. И те харесват лошите батковци, защото с тях е интересно. Те не са плахи и стеснени сред хората и са много комуникативни. Нормално е...

Поотвори се малко повече и няма да имаш проблем. А няма нищо лошо в това да не те искат. Различен вкус. Започни да тренираш нещо и ще се отпуснеш в комуникацията с жените.

2.   а онези гаднярите имат готино тяло и лице. ето това е ключа. и запомни, че пътят към сърцето на жената минава през оная й работа - нещо, което батковците знаят много добре

3.   Човек, много си млад за да говориш така. Ти си едва на 18, тепърва ти предстои да живееш, да се запознаваш с нови хора, момчета и момичета. Досегашните ти впечатления са за хората от средата в която се движиш, училище и познати от квартала. Хубаво ама светът е голям и не свършва с тези хора.
Сега да ти отговоря по-конкретно за въпроса с момичетата. Ами много просто, не ги привличаш от сексуална гледна точка. Може да си много готин човек, умен, честен, работлив, та дори и красив. Но ако няма сексуална химия между теб и дадено момиче, всички тези качества остават на заден план. Това не означава че тези качества не са важни и не се ценят, но все пак в една двойка трябва да има сексуално привличане, така сме устроени от природата. Иначе какви гаджета ще сте? Ако не ви се прави секс заедно, но се цените като хора и личности, ами значи сте приятели, познати... Защо тези момичета харесват идиоти? Ами значи между момичето и идиота е пламнала искрата на привличането. Естествено че момичето осъзнава че ти си готин човек, че имаш много качества и затуй би искала идиота да притежава същите качества, но уви. Не си ли чувал приказката че Купидон винаги оплесква работите? Често се влюбваме в неподходящи хора и в последствие, страдаме.
Недей да се самосъжаляваш и да си въобразяваш че ьял живот ще стоиш сам. Ако така си мислиш наистина така ще се получи. По-добре помисли какво точно трябва да направиш за да бъдеш по-привлекателен. Не е нужно да си красавец за да привличаш жените. Има красавци които не са никак привлекателни. По-скоро е въпрос на поведение и увереност. Ето какво ми харесва на мен като на жена: мъж който да се грижи за външния си вид, без да е вманиачен в това. Приятно да видиш човек който отделя малко време за да изглежда добре. Човек с амбиции за проспериране в професионалната сфера. Човек с хобита, било то спорт, литература, кино, фотография... да си личи че има някакви интереси освен бачкането. Уверен в себе си мъж. Тоест човек който се харесва, без да е самовлюбен или нахален. Да се държи с уважение към жената, без да бъде смотан. И задължително да има чувство за хумор. Това са горе-долу нещата които ме привличат в един мъж и нещата върху които човек може да поработи. Останалото вече остава в ръцете на природата.
Сега за да се успокоиш ще ти кажа че познавам няколко случая на готини, умни и красиви момчета които излизат с някоя девойка която е пълна противоположност, грозновата и тъповата и без никакви интереси в живота. Какво им бяха видели на тия момичета така и не разбрах.

4.   Ха, това М18 накрая обяснява всичко :) Тийнейджърски драматизъм, животът ми е съсипан, ще си остана завинаги сам и т. н.
Досегашният ти опит с жените (всъщност момиченца) не значи абсолютно нищо. В момента като възраст и зрялост си на първо ниво и най-много да привлечеш подобни. Гледай си учението, съзрявай и ще ти се отворят по-горни нива с много по-интересени и сериозни жени.
А ако си още сам след 30 има и късен влак от прясно разведени наборки, така че не си закъсал изобщо.

6.   Още си много млад, нещата със сигурност ще се променят. Не си ли слушал интервюта с безспорния секс символ Джулия Робъртс, актрисата от "Хубава жена"? Тя разказва, че когато е била тийнейдърка е била абсолютно непопулярно момиче-всички момчета са и се подигравали, че е кльощава, висока като върлина, рижа. От грозното патенце е израсъл прекрасен лебед, както много често се случва в живота. Казах ти за нея защото е популярна, всеки познава такива жени лично в живота. Ще дойде и твоето време. А тия кифли, дето предпочитат идиоти и лоши момчета след като поживеят в бой и изневери накрая все пак си преосмислят предпочитанията. Желая ти успех

7.   Виж, това че ти ги харесваш, не значи че те трябва да връщат с чувствата си. Мислил ли си за това, че може би нямате никакви общи интереси, от които тя да се интересува? Или, че може би не си нейния тип? Или че си харесваш жени, доста по-красиви или успешни от теб, един вид да си снижиш малко критериите? Никоя жена не харесва женкаря, защото е женкар или защото е ужасен, а защото 1. Има самочувствие с което знае как да борави - и като вътрешен инстинкт на жената тя го вижда, като най-силния мъж в групата, т. е. той ще е най-добрия мъж, защото ще осигурява най-много 2. Тези мъже по това, което съм гледала отстрани, винаги се правят на много чувствителни и много добри и все едно едва ли не жената ще ги промени. Не знам как им вярват, ама при някои действа. Това е сигурно 30-тата такава тема как някой мъж се оплаква, че жените не го искат. Еми такъв лигльо ли да си вземем? Просто си продължете с живота и се замислете, дали наистина искате такъв тип жени, или това е само за кефа да имате някоя мацка! Защото мога да гарантирам, че половината от тези мъже ако получат такава жена им се вдига самочувствието с 300 и започват да ги третират, като боклук и това съм го виждала МНОГО пъти. И жените, които вече са направили тази грешка си знаят, че няма смисъл пак да си "снижат" критериите, ако могат да си хванат и по-добър потенциален мъж. Ако по този начин говориш и с жените, нищо чудно че не те искат, караш ги да те съжаляват като кученце и за това да се държат мило с теб, обаче да не те искат. Моят женски съвет - развивай се! В правилната среда ще намериш правилния човек. Клише е, но е факт че явно търсиш в грешната среда тези жени.