Как да постъпя
Здравейте,мъж съм на 27г.

Обща позната ме запозна с нейна приятелка,и тя е на 27,случи се така че още щом я зърнах нещо ме жегна много здраво.Виждали сме се няколко пъти вече все в компания.Започнах да показвам симпатиите си под формата на шеги и закачки,проблема ми е , че съм доста срамежлив по отношение на Нея,а в други случаи не съм се притеснявал така,както пред Нея.

Една вечер се бяхме събрали с още хора да пием по бира,когато Тя реши да се прибира я изпратих,така за първи път останахме само двамата.Пак се притесних много,глътнах си езика,но успях да я прегърна,пробвах да я целуна но тя се отдръпна,все пак разбрах,че съм и симпатичен и,че не е безразлична.

Тя е обвързана от няколко години с мъж,по възрастен от Нея,явно с добри финансови възможности,докато аз съм от средния клас ,боря се ,мъча се и имам амбиции,но за сега не печеля достатъчно за да имам лайфстайл,с който да заинтригувам някого.

Не казвам,че за нея парите са на първо място,даже напротив направила ми е впечатление че е над тези неща,но истината винаги е била такава,че материалната осигуреност е доста важна предпоставка за жената при започване на нова връзка.

И така,на следващия ден си разменихме няколко съобщения,общо взето я поканих да излезем само двамата,тя отговори че не знае точно кога ще може и ще ми звънне.Аз съответно и казах,че няма да я търся,за да не я притеснявам ,като имам предвид,че живее заедно с приятеля си.

Според Вас,изчаквателната позиция , която заемам в случая,уместна ли е?Дали да не бъда по-настъпателен?
Мисля,че имам известен шанс с Нея,наистина е човек,който си заслужава,страхотна е просто,дано не се влюбвам,защото не разчитам много че ще напусне приятеля си заради друг.Просто много я искам:)

Благодаря Ви!

Коментари

1.   Тъкмо щях да напиша похвален коментар за стратегията ти и последните ти две изречения ме спряха. Оттях останах с впечетление, че я искаш само за неангажиращи отношения. така ли е?

2.   На 27 съм и търся сериозни отношения да:)(автора)

3.   Аз мисля, не като №1, вероятно желаеш трайна връзка с Нея. Дай си шанс, всеки има право на това. Действай! А времето ще покаже.

4.   В такъв случай подходът ти към нея е много правилен. Изчакай сега малко, за да видиш дали ще се обади за среща, както сте се разбрали.
Ако не го направи, опитай отново с покана, ако тогава отново откаже, значи е изгубена кауза и ще е по-добре да се преориентираш.
номер 1

5.   Много я искаш, но дали е за теб? Щом от няколко години има връзка с възрастен мъж по финансови съображения явно добрият стил на живот не и е безразличен и да не се превърне животът ти в безкрайно напъване да угодиш. И друго - все пак това са няколко години - дори да успееш да я отбиеш от сегашния и джентълмен поради младостта си и съпровождащите я положителни качества, дали тя ще забрави толкова лесно същите тези години?
Мечо Пух

6.   А аз само да те питам ако някой сваля твоето гадже ти би ли се зарадвал? Внимавай да не си изядеш боя :)
И още нещо- дори и мацката да ти върже, би ли имал доверие на жена, която изневерява? !??

7.   Според мен, тя не се интересува от теб, а и да има симпатии, ще бъде резервирана. Просто е мила и ти си създаваш грешна представа за ситуацията. Тя е наясно с твоите намерения.
Пример: "поканих я да излезем само двамата, тя отговори че не знае точно кога ще може и ще ми звънне". Много тактично ти е отказала и ти е казала, че ще ти звънне, за да не я търсиш.

8.   Аз пък напълно подкрепям номер 6. Дори и ако евентуално се получат нещата между вас, какво ще и попречи след време да те постави в позицията в която в момента е по-възрастния и благодетел. На жена, която изневерява, вяра нямай!!!

9.   Подкрепям номер 6. и 7.... Номер 7. го е казал много точно :)

10.   Аз съм жена на 24 и с коментара си няма да се опитвам да те убедя в нещо или да те откажа от нея, но ще кажа спред мен как стоят нещата. Аз самата съм изоставяла мъж в името на това да бъда с друг. Според мен си е унижение да кръшкаш зад гърба на някого, унижаваш него. Ако тя наистина те иска и не се интересува от финансовото ти положение, ще остави въпросния мъж. Но ако стане нещо между вас и то става зад гърба на другия, тогава е ясно че за нея доброто финансово положение е на първо място. За съжаление повечето жени са такива, хората като цяло станахме меркантилни и емоциите остават някъде на заден план. Така че успех от мен, дано да се получат нещата по възможно най- добрия начин за теб и дано тя да си заслужава! :)

11.   Лъвче... Не се занимавай, то или става от самото начало или не... Почне ли да те врътка насам натам... Знай че не си единствения, на опашката... Бая съм си препатил от жените.... Не говоря за всички, както и не ги слагам под общ знаменател.... Говоря за тия където съм бил с тях.... И за тях мода да кажа следното... ГАДНИ ДОЛНИ МАСТИЙ уважаваш я... пренабрегваш се заради нея , ... Правиш какво ли не, и то все неблагодарно!!! И накрая за зла участ се превръщаш в това, на което винаги си попадал... Тъпо но факт... И в крайна сметка стигаш до извода, че когато си мил нежен и добър всички се възползват от теб и те правят на идиот (ако им позволяваш разбира се )Но когато лъжеш, и говориш това което искат да чуят.... когато не ти пука за тях... когато първо се саобразяваш с себе си, тогава с всички останали... те ти ходят по свирката... Странно но факт... Ще ти дам жив пример... Последната уж скромна, уж възпитана, уж знае какво иска... Създава ти такова впечатление че ти сам почваш да си вярваш... И те върти как на нея и е кеф... Така извърта нещата, че винаги да са в нейна полза... Е добре една, втора, трета, пета, десета... В един момент ти писва.. И все си викаш... абе тая е по нормална, по нормална ама друг пат... Повечето жени са такива циркаджийки, че може да ревне когато си поиска, и за каквото си поиска... Само и само да си постигне нейното... После ми кажи, как да им имаш вяра... Не ти налагам мнение, просто изразявам това което мисля... Огледай се отиди някаде постави се, като страничен наблюдател и гледай... Вяра в тоя живот трябва да имаш само на себе си!!! и то не винаги ;)

12.   Eх, няма ли свободни момичета и момчета, че все налитате на обвързани? ! Аз, ако знам, че някой/я е обвързан/а, отписвам го/я за други, освен приятелски отношения. Не се считам за човек, който има правото да разваля нечие друго щастие.

13.   А бе хора, вас не ви ли е страх. Как така се задявате с жени в сериозна връзка с друг, пък била тя и материална и ги уговаряте да напускат гаджетата си заради вас. Вие познавате ли ги що за хора са? Ами ако е някой психар да полудее, дето сте му отмъкнали жената? Не знаете ли, че в днешно време всеки може да си намери оръжие и после да те причака пред входа ви? Или ако е по-заможен ще плати на някои мутри, както са огладняли в тази криза и ще ви ритат докато шавате. Мислете, заслужава ли си този риск?

14.   Големи моралисти ще излезете всички, какво като момичето има приятел, хората се събират и се разделят, в кой век сме? :)

15.   Май си хлътнал много, според мен си избрал правилната позиция на изчакване, ако тя се интересува от теб ще те потърси, не я пришпорвай, каквото има да се случи ще се случи. Това дали тя е обвързана или не за теб не трябва да е пречка, всеки е свободен да бъде с когото и когато иска. Съмнявам се дали може да се получи нещо сериозно, дано мадамата си заслужава терзанията!

16.   Бъде малко по-нахален и находчив. Може да излезе нещо сериозно!

К. Ц.