Дали има сериозни намерения към мен?
Здравейте, пише ви момиче на 22 години. Живея и работя в малък град. Издържам се сама и живея от 3 години сама на квартира. Никога досега не ми е вървяло в любовта. Имала съм 3 връзки, като от 3-те винаги аз съм била наранената. Последната ми връзка беше с мъж на 35 години (разведен и с дете). Тази връзка приключи преди 3 месеца. Хващах го многократно в лъжи, пишеше си с други докато аз спя до него, но му прощавах, защото го обичах твърде много и се надявах, че ще се промени. Смея да кажа, че изглеждам добре, не съм надута. Също така съм добродушна и винаги помагам на хората с каквото мога. Взимам добра заплата и не ми липсва нищо, освен това да бъда обичана. Много ми беше трудно да сложа край на последната ми връзка, но го направих с последни сили. Бях в депресия около 2 седмици. Плаках по цели дни и нощи, бях цялата подута, дори бях в болничен, защото нямаше как да ходя на работа в това състояние. Един ден просто си казах, че трябва да си стъпя на краката и го направих. Започнах да си живея живота, да излизам отново с приятели (защото това ми беше забранено от бившия ми приятел). Докато бях с него си стоях само вкъщи. Наистина един ден просто спря да ми пука и се почувствах страхотно. Дадох си сметка, че той е изгубил мен, а не аз него. Казах си, че ще си дам почивка от мъжете, и че известно време ще гледам само себе си. Да, ама не... Точно когато си живееш добре и обръщаш внимание само на себе си, се появява някой, който проваля всичко това. Преди 2 месеца при нас започна работа едно момче. Харесах го още когато го видях, но не предприех нищо, защото не ми се занимаваше, а и не исках да страдам повече. Забелязах, че и той ме гледа. Преди 3 седмици той ме намери в социалните мрежи и ми писа. Разговора потръгна и още на същата вечер излязохме. Забравих да спомена, че той е турчин. На 28 години е и е дошъл е тук да работи заедно с баща си. Излизахме уж на майтап, но имахме страшно много общи теми и неусетно започнахме да прекарваме всеки божи ден заедно. Той също като мен е бил наранен от бившата си приятелка. Аз му споделих какво съм преживяла и това, че никога повече не искам да изживея същото нещо. Вече започнахме да се показваме заедно и на работа, следователно вече всички колеги знаят за нас. Запозна ме и с баща си, и с майка си, и със сестра си. Всъщност ние вече сме заедно. Не съм срещала по-мило момче от това. Говори за бъдеще с мен, казва, че живот и здраве, ако всичко между нас върви добре, ще ме вземе да живея при него. Споделям му абсолютно всичко, както и той на мен. От 10 дни насам спя всяка вечер при него. Много се привързах, без да го искам. Секс правихме за първи път преди 4 дни, не ме е притискал за нищо, а и аз не исках да бързаме с това. Казва ми също, че никога няма да ме нарани, и че последното нещо, което иска е да разбие сърцето ми. Аз не съм му имала доверие никога, защото заради бившия ми приятел ми е трудно да се доверя. Винаги си имам едно наум и никога не вярвам на това, което ми казват. Когато сме заедно си прекарваме супер, гледаме филми, гушкаме се, просто го усещам в съня си как ме прегръща толкова силно, че ще ме задуши. Той е причината да заспивам и да се събуждам с усмивка последните дни. Но от 2 дни започна да се държи странно. Например вчера той беше дневна смяна, а аз ще отивам вечерта нощна. Цял ден не ми беше писал. Вечерта когато отидох на работа, него вече го нямаше, беше си тръгнал по-рано. Аз му писах, попитах го какво прави и защо не ми е казал, че се прибира. При което той ме попита дали е нужно да ми казва, че се прибира от работа. Аз му казах, че можеше просто да ми пише, за да съм спокойна. След което той излезе от линия и най-вероятно заспа. Знам, че може и да издребнявам, но нормално ли е за вас да не се сети цял ден да ми пише да ме пита как съм, какво правя? Другото, което е, аз постоянно му доказвам, че държа на него. Преди 2 дни ми сподели, че не се разбира с баща си и не може да живее под един покрив с него, а в момента живеят заедно двамата. Каза ми, че иска да си намери квартира и да си живее сам. Аз веднага му предложих да се премести при мен докато си намери нова квартира. Той ми благодари и каза, че оценява това, което правя за него, но до там... Не ми даде отговор дали ще дойде при мен или не. Наистина се побърквам от мисли, чувствам се като някаква луда. Снощи цяла вечер бях кисела на работа само заради това, че не ми е писал през деня. Ако бях сама, може би щях и да се разплача, но ме спря това, че имаше хора около мен... Не знам наистина дали издребнявам или полудявам. От една страна знам, че ако няма сериозни намерения към мен, няма да ме запознава със семейството и приятелите си и да ме представя като негова приятелка. Но от друга страна има дни, в които не ми пише по цял ден... Вече не знам какво да мисля, опитвам се да бъда либерален човек, не го задушавам. Не е в мой стил да пиша постоянно на някого къде си, с кого си и т. н. Но много ме е страх, че отново аз ще бъда наранената. Не мога да си представя това, че би ме накарал да преживея отново същото нещо, което преживях преди 2 месеца. Не искам да плача повече, не искам да страдам, толкова ли много искам - просто да съм обичана? На моменти ми иде да отида до тях и да му кажа, че сме до тук, но се спирам, защото нямам основателна причина. Знам, че в момента е в труден период, не се разбира с баща си, не е взел заплата още, почти без пари е, но за мен това не е повод да не се сеща да ми пише поне как съм...
Имах нужда да излея душата си някъде, приемам всякакви съвети...

Коментари

1.   Ти защо не му пишеш първа, а живееш според собствените си очаквания той да ти пише първи? Ако искаш да знаеш как е - попитай го. Разбирам страхът ти да не бъдеш отново наранена, но не разбирам защо не действаш ти. Трябва да преодолееш страхът си сама, без да очакваш хората да правят това, което ти искаш.
Сиси

2.   Звучи ми така, че проблемът е вътре в теб.
Мъж не обича когато му се дава всичко на готово. Може би затова се е отвърнал.
Скоро сте правили секс. Дали не е било повече от посредствено?
Аз съм го правил с жена, с която имам чувството, че всичко е прекрасно, после се чукате... и е ... някакво никво. После охладняваш, не защото го искаш, а защото просто не си задоволен.
Причини много. Не си го слагай. Ако не ти говори и не иска да е с теб - просто не е твоят човек.
А за всеки човек си има човек. Споко. Млада си... още толкова има да ти се случва.

3.   Ти си едно младо, романтично момиче, което иска да се зароби с някой мъж. Това, че взимаш заплата е добре, но какво общо има с намирането на любов? Няма да предлагаш помощ на мъжете, защото рискуваш да те използват. А ти ще хлътнеш още повече, след жестовете което ще направиш и после ще страдаш. На мъж не се помага с материални неща, дори да можеш. На мъж се оказва само морална подкрепа. Материалните неща трябва да дойдат от него. Така е от както свят светува. Няма да се отдаваш емоционално прекалено бързо. Ще си пишеш ако трябва с трима едновременно, докато решиш кой е по-добър за теб. И не, не е неморално това. Ти си във възраст в която трябва да избираш, а не да страдаш, че някой си не ти е писал. Забрави за страданието. Където има болна, няма бъдеще. А и под секрет ще ти кажа, мъжете не обичат влюбени жени. Обичат недостъпни, да се борят за вниманието им. Усетят ли, че си хлътнала бягат.

4.   Никой не те наранява. Ти се самонараняваш. Докато не проумееш това, няма да си готова за успешна връзка. Успех!

7.   Човек, който не ти пише, не си му в мислите! Никой не е толкова зает, че да не отдели 2-3 минути да ти драсне нещо. Просто няма желание. Мъжът иска ли да прави нещо, го прави. Сигурно пише на всякакви хора, колеги, но не и на теб. Значи просто не изпитва потребност да общува с теб. Имаше един цитат, който страшно ми харесва. Перифразирано беше, че щом някой може да изкара ден без да те чуе, значи може и всички останали. Никой не е толкова зает, че да не може. Просто не иска. Гадно е, но е така. Аз съм търсила, но го усещах като насилена комуникация и все едно му пречих, едно вяло такова. И се спрях, няма смисъл да искаш да общуваш с някого, а той да не иска.
Сама си го причиняваш, прекалено много влагаш чувства и енергия. Докато ти се чудиш защо не се сеща за теб, той може да си живее живота, да купонясва, да излиза с други и така. Ти мислиш за него, а той не. Ако иска да те потърси, знае как да те намери. И това, което е написал 3 е вярно. На един мъж в кърпа вързана ли си му, бяга. Но отдръпнеш ли се, покажеш ли, че вече не те вълнува, тича подире ти. Ако те потърси, не го обвинявай, че не е търсил. Просто кажи, че си ходила някъде, дори и да е лъжа, че си била заета с нещо, хоби примерно. Тоест, че не си усетила липсата му, а той ще очаква да го обвиняваш. Ще очаква, че ще правиш сцени, че не те е търсил, и ще е безкрайно учуден, че не го правиш. Ще му покажеш, че живота ти не се върти около него. Просто се направи, че не си забелязала, но си имай едно на ум и наблюдавай реакциите му. И бъди по-контролирана и не толкова емоционална. Може да е до характер, но не бива за всеки да си толкова отдадена. Ще се изхабиш, а си още млада. И когато се появи мъжът за теб, няма да може да му дадеш любов, защото ще си я похабила по такива недостойни.

9.   От авторката:
Здравейте отново, нека ви разкажа как се разви историята след това. 2 дни след като писах в този сайт бях на работа дневна смяна. Той продължаваше да не ме търси, но дойде при мен на работа и ми каза:, , Скъпа, вече не ми казвай дори здрасти докато сме на работа. " Аз бях в шок, попитах го защо. Каза, че шефовете уж му направили забележка, че стои постоянно при мен на работа и му забранили да стоим заедно. Тази версия изобщо не ми се вярваше, но му казах добре. На другия ден не издържах и му писах. Казах му, че искам да поговоря с него, дали е свободен да се видим надвечер, когато свърша работа. Той ми отговори, че си е в тях и ако искам да отида. Така и направих. Отидох в тях и го попитах директно какъв е проблема. Той каза, че няма никакъв проблем. Аз му казах директно всичко, че се е променил много, че дори не се сеща да ми пише какво правя, как съм и т. н., при което той ми отговори, че не виждал смисъл да си пишем докато сме на работа, че знаел какво правя, както и аз знам какво прави той. Казах му как се чувствам, след което той ми каза:, , Моята врата е винаги отворена за теб, няма нужда да чакаш да ти пиша, винаги когато искаш можеш да заповядаш у нас, независимо дали искаш да споделиш нещо, имаш някакъв проблем и т. н. '' Също така ми каза, че понякога имал нужда да остане сам със себе си, да преосмисли нещата какво ще стане занапред. Както и да е, останах при него да спя. Надявах се, че ще се промени поне малко, след като разкрих картите и му казах кое не ми харесва. Да, ама не.... На другия ден пак не ме потърси. Бях много изнервена и вечерта си легнах рано. Когато се събудих на другата сутрин, видях, че в 12 вечерта докато съм спала ми е писал, че цигарите му свършили, искал цигари. Ядосах се още повече, но не му отговорих. След това той ми писа защо не му отговарям. Аз му казах, че съм гледала филм и не ми се е пишело. Попитах го какво мога да направя аз, след като са му свършили цигарите, казах му, че не съм денонощен магазин. Също така му казах, че и двамата много добре знаем, че е искал друго нещо, но е измислил цигарите като повод да отида до тях. Той ми отговори:, , Не искам нищо от теб, ако искам нещо друго, мога спокойно да ти кажа, просто цигарите ми бяха свършили". Аз се ядосах още повече и му казах, че след като не иска нищо от мен, тогава да не ме търси само когато има зор, при което той ми написа окей. Това беше последният ни разговор преди 2 дни. От тогава отново нищо. Много се измъчвам, чувствам се използвана, предадена като глупачка. Най-много ме боли от последните ми думи, че не искал нищо от мен. А до преди 1 седмица искаше всичко от мен, искаше сериозна връзка, искаше семейство...? Опитвам се да не го мисля, но не ми се получава. Излизам с приятелки, не се затварям вкъщи, но вечер като си легна мисълта, че този човек ме е лъгал докато си легне с мен не ми дава мира. Срина ми самочувствието, самоуважението, изравни ме със земята. И на всичкото отгоре е нагъл. Как може цял ден да не се сети за мен и накрая в 12 вечерта да иска да му занеса цигари? На няколко пъти тръгвам да го блокирам в социалните мрежи, но се спирам, защото не знам кое е правилното. От една страна искам изобщо да не ми пише никога, но от друга страна искам да вижда снимките ми, че съм добре и без него. Но чувството да си с наранено его е ужасно, не мога да повярвам как е възможно човек да изрече толкова много лъжи, само за да си легне с някой и да не се чувства зле след това. По дяволите, ако искаш само секс, наоколо е пълно с курви и проститутки, защо трябва да нараняваш някого, само за да си направиш кефа? Боли ме, колкото и да се опитвам да го крия, на работа се старая винаги да изглеждам добре, да съм винаги усмихната, за да не разбере, че страдам заради него....

10.   100% съм сигурен че се е карал с баща си заради тебе, баща му му натяква да си хване туркиня защото турците държат на това много колкото и да не ти се вярва, и затова се държи така, казвам ти го от опит с мой приятел, замисли се

11.   Думата "обсебване" да си чувала? Остави малко лично пространство на човека! Не ти се бил обадил. Голяма работа. За разлика от вас - жените, мъжете в един момент можем да мислим само за едно нещо. Научи се да разбираш отсрещния, прояви търпение.

12.   Към 9, авторката, от 7
Искал е секс от теб. Защо иначе някой ще те търси толкова късно заради някакви си цигари? Хайде, не сме деца! Отричал е, защото как ще ти каже, че това е била целта, като може срам да го е хванало? Друго си е да използва цигарите за претекст и да се стигне до леглото. Отделно е колко е тъпо да караш момиче да ходи по нощите да ти купува цигари, защото ти, мъжът, не можеш. Как не му пука за сигурността ти? Ако някой мъж ми го врътне тоя номер, няма да сме дълго заедно. Дори и да е искал секс, ами бъди мъж и вземи момичето от тях, а не тя да ти идва на крака по нощите.
Не ти пише, защото ти вече си го отразяла, и си наранила егото му. Разкрила си плана му и знае, че си бясна. Може би си мисли, че след няколко дни ще ти мине и пак ще се сдобрите. Тогава ще те потърси, надява се с времето да отшуми яда ти. А за сексът си права, че може да си плати и пак. Но ти си му сигурната, за теб не се налага да плаща. Просто знае, че като ти се обади, и ще дойдеш. Тоест няма да се зори да си търси, ти си в кърпа вързана. Гадно е, но много мъже са така. Знаят, че имаш чувства и се възползват. Просто не го търси, и гледай сеир. Ще се появи пак с някое мило извинение, гаранция ти давам. Винаги се връщат при жени, които знаят, че могат да баламосат. Но ти поне си се опълчила, и ще знае, че бая трябва да се потруди да се сдобрите.

13.   Брех, какви психолози сме имали тука! Като No 12!
Сигурно си умирате девствени, но страшно горди от факта, че "никой не се е възползвал" от вас!...

14.   Когато правиш едни и същи действия, винаги получаваш едни и същи резултати. Не можеш ли да разбереш, че причината е в теб? В това, че влагаш прекалено много емоции, не и разум във връзките си с мъжете, че бързаш да им дадеш всичко от себе си. Послушай писалите по-горе - ти наистина ставаш твърде лесна и удобна за мъжа, когото харесваш, но което е лесно, не е интересно. Затова и връзките ти се изчерпват бързо и оставаш сама. Хубавото на грешките е, че те ни дават житейския опит и се учим от тях, само че на някои им е нужно повече време да се научат. Не искам да те обидя, но ако проявяваше и малко разум, нямаше да си все ти наранена, изоставена и използвана. Ти си на 22, защо започваш връзка с неподходящи хора? Защо ти е 36г. разведен с дете? Какво очакваше от него, освен да се позабавлява с теб? Момчето от последната връзка - нямам нищо против турците, но колко смесени брака между тях и българ(к)и можеш да ми изброиш? Аз само един, при който родителите на туркинчето се отказаха от нея, а живея в такъв регион. Те са с много по-различен манталитет, особено по- старите, а младите се влияят от тях. Отношението им към жените, няма да коментирам. Така, че и от този не очаквай нищо, показал ти е колко държи на теб. Не вярвай на приказки за любов, общо бъдеще и др. бла-бла, гледай делата на човека. Когато искат да легнат с теб, всички са мили, нежни и обещаващи, истината лъсва след това.
Въобще, замисли се сериозно за бъдещето си и за да не ти се случва все същото, промени отношението си към мъжете, тях няма как да промениш. Дръж се по-разумно и дистанцирано, не приемай всичко казано за чиста монета, не допускай да те използват. Нека те да потичат след теб, ако искат да бъдете заедно, покажи, че си момиче с характер и самоуважение. Не уважаваш ли себе си, не те уважават и другите.
Накрая- за проститутките, питаш защо не ходели с тях и т. н. Ами много просто- защо да плащат за нещо, което получават от теб безплатно? Отделно цялото внимание и любов, която им даваш и им четкаш егото. Тях пък никоя проститутка няма да им даде, за нея те са никой, просто поредният клиент.
За твое добро- още веднъж ти казвам, промени себе си, ако искаш да промениш живота си. Успех!

15.   Към 13 от 12
Момичето е пуснало тема и иска съвет. Аз и други сме отговорили по наша преценка как стоят нещата, иначе тя си решава какво да прави. Защо да съветвам момичето да се остави този, или някой друг да я използва, като тя като всеки човек заслужава любов и внимание? Научиш ли един човек, независимо от пола, че може да те разиграва, ще ти се качи на главата. Научиш ли го, че приемаш всякакви извинения и оправдания, ще продължи с тях. Това важи и за любовта, и за приятели, и за колеги. Трябва да се научи да си отстоява правата спрямо мъжете, но не и да изпада в крайности, разбира се. Просто да покаже, че и тя има мнение, че е личност и заслужава уважение. Ако това за теб е нещо немислимо, здраве да е!

16.   Здравей! И аз имах връзка с турчин, който се държеше по същия начин. В началото беше много мил с мен, излизахме редовно, пишехме си постоянно, до момента в който реших да спя с него. След това започна да се държи ужасно, не ми звънеше, беше груб просто. Ще ти кажа нещо, което едва ли ще ти хареса но е факт.. Турците използват българките само и единствено заради секс, защото една туркиня доста по-трудно би им пуснала ( според тях ). Естествено не всички са така, но масата...