Доколко е важна за вас колата на мъжа?
Вчера възника дискусия в една компания и ще се радвам да прочета мненията на хората наоколо. Има разбира се, една категория жени, които се интересуват основно от парите на мъжа, но не говорим за тях. Въпросът ми е за средностатистическата българка.
Би ли ви отблъснало, ако мъжът няма кола? Мъж на около 30. Независимо от причината - може да няма финансова възможност, може и да живее до метро и да е преценил, че в момента не му трябва да затваря пари в покупка и поддръжка на автомобил.
Втори въпрос - мъжът има кола. Доколко е важно за вас каква е колата? Масово българите карат обикновени коли на 10-15 години за около 5000 лв. Ако мъжът вместо това кара кола за 12-15 000, кола на 2-3 години или стара, но висок клас, като БМВ, Ауди, Мерцедес, би ли ви привлякло повече това при равни други условия?
Имаше няколко мнения вчера в компанията. Моето няма да го споделям засега.

Коментари

51-100 от 103

51.   С автобус излиза много по-евтино, отколкото да даваш по 100 лв. да си заредиш резервоара с гориво, да плащаш застраховки, винетни такси, да я поправяш, сменяш гумите !
Каква по дяволите заплата трябва да взимам, за да купя и след това поддържам кола ???!!!

52.   Аз лично познавам доста успешен мъж, който кара сравнително евтина кола, при условие, че може да си позволи далеч по-скъпа.
Мисля, че човекът просто е прагматичен и няма нужда да избива комплекси чрез размера и ценността на колата си.

Иначе нямаш представа колко селяндури карат висок клас коли. Някои от тях дори не могат да си ги позволят, а ги изплащат с години.
Сериозните жени едва ли биха обърнали внимание на такива.

53.   Ако избирате човекът с който да сте само по марката на колата, ами много жалко… за вас! Аз имам връзка с прекрасен мъж, когато се запознахме той нямаше кола, а аз имах. Сега това е НАШАТА кола и през ум не ми минава да му натяквам, че съм била малко по-добре материално от него, но за мен е важен човекът като индивидуалност и характер, не колата му, банковата му сметка или размера на апартамента му. Щом за вас колата, сметката и апартамента са по-важни, ами не се чудете, че скоро ще публикувате тема "той ме заряза заради по-млада." Когато отношенията ви са базирани не на любов, а на финанси, така става.

54.   51, когато топ приоритет не е “най-евтино” ще погледнеш на живота по един съвсем друг начин. Може и да изпиташ някакво удоволствие от него, ако ти е останал живот за живеене...
От 40.

55.   Струва ми се, че мъжете малко или много избиват комплекси и си го мерят с колата, визирам най-вече БМВ и Мерцедес. Това едно на ръка. А ако жената има кола и книжка, а мъжът не, настава също една борба за надмощие и его. Почва се едно налагане-"ама защо зави оттук, защо не изпревари тоя, защо го пусна оня" и прочие. Жената не ставала за шофьор е стандартна фраза. Това поведение пък какво говори за мъжа? !
Имам книжка повече от 20 год, активно шофирам над 10, познавам града отлично и като тръгна с мъжа ми/той няма книжка и кола, моята си е с пари от родителете ми, прост стар Опел/, настава мъка за мен. Много бързо съм карала, нямало дистанция, в последния момент съм завила някъде, късно съм дала мигач и какво ли още не. Ами мога да си го позволя! Имам опит, стаж и познание в града, вкл измъкване от задръствания през по-малки улички. Но и тези женски качества очевидно дразнят мъжете. Недостатъкът на нас жените е малко по-бавното паркиране поради липсата на пространствена ориентация, с която мъжете са дарени. Но го компенсираме с по-внимателно шофиране за разлика от мъжете, които хвърчат най-често като шумахери.

56.   Значи по мое мнение не може ти да си купуваш кола с определена марка НА ИЗПЛАЩАНЕ и после да парадираш, че тя показва социалния ти статус. Или имаш парите да си я позволиш, или не. По-добре да караш по-евтина кола, а не скъпа, която да изплащаш с месеци, че даже и с години. Последното е комплексарщина.

57.   54, не съм 51, но не мога да се сдържа да не ти отговоря.
Ако качеството на твоя живот се определя от това колко скъпи стоки потребяваш, да ти имам живата и ценностоте...

58.   57, не съм 54, но кой е казал, че живота ти се определя от кола? Винаги е по-добре да потребяваш по-качествени стоки, което не означава, че загърбваш важни неща като любов, приятелства и т.н.

Като не са важни цените на потребяваните стоки, защо не живееш на палатка, а в жилище? И това, че не ти се живее на палатка, означава ли, че си морлано деградирал?

Не отивайте от материалистичната крайност в духовната, а съблюдавайте баланса.

59.   58, ако караш кола, която не можеш да си позволиш и я изплащаш дълго време, само и само за да караш скъпа кола, тогава ставаш роб на колата си. Ни повече, ни по-малко. Никога не бих нарекла живота на един роб качествен живот. Още по-малко, ако е роб на предмет.

Жилището е нещо от първа необходимост, качествената храна също. Луксозната кола не е. Ако имаш пари да си я позволиш и ти харесва - чудесно.
Но смятам, че наистина малко хора в България карат колата, която могат да си позволят. Тук сме страната на комплексарите. Да живеят лизингът и кредитите.

60.   До 58

Пич, ясно е, ама когат тий 900 лева заплтата, малко зор ти идва,д апотребваш по-качествени стоки. Стига с "умозаключения" за 9 годишни...

61.   Никак.

Alpha, ж. 30 г.

62.   59, 60, абе кой ви говори да живеете над стандарта си? Вие прочетохте ли въобще какво написах, че чак и да обиждате на инфантил? Писах за баланса, не да залиташ в матераилното (нито в духовното).

Да живееш над стандарта си е материализъм, ако правилно ме разбирате. Но и да имаш възможност, а да се мъчиш с таралясници, защото нали така било по-духовно и не било повърхностно и едва ли не трябва да се отричаме от всичко материално различно от първа необходимост, пак е тъпо. Прочете пак коментара ми и правилно го разберете, вместо да повтаряте клишета като мантра, без да мислите.

63.   62, ако даден човек взима 2000 лв на месец и караш кола за 10-15, то той живее над стандартите си. Че то и хора с далеч по-ниски доходи карат и по-скъпи коли. Това е комплексарщина.

64.   Много къс и интелигентен коментар на Alpha. Разсмя ме. Благодаря! :Д

boy of light

65.   На мен кола не ми трябва.

66.   Коментар 40 генерализира всичко.
От там нататък се подритвате с глуповати аргументи колкото да пишете нещо.
Темата се изчерпа, закривай...

67.   Познавам семейство, което няма покрив над главата си, скитат от квартира на квартира, но карат много скъпа кола. Потънали са в борчове само и само да се правят на тежкари. Аз не мога да си представя ежедневието без кола, която за мен е единствено за удобство. Когато се омъжих, мъжът ми нямаше кола. Допреди 2-3 години карахме едно Венто, страшно го обичах, плаках когато мъжът ми го продаде, но просто наистина нямахме нужда от него, мъжът ми купи хубав джип. На него му е приятно, а на мене съвсем честно ми е все тая. Единственото което има значение за мен е, че като тръгнем нанякъде събира три пъти повече багаж от Венто-то. Никога в живота си не съм ценила хората по скъпи коли, телефони и прочее придобивки. Единственото което има значение за мен е да имам що-годе приличен стандарт на живот, и то единствено за удобство. Нищо повече.

68.   От 49 до 56 Комплексарщина е да употребяваш думи, чието значение не знаеш. Вземи прочети някоя и друга книжка, ще ти помогне да си подобриш общата си култура и качеството си на живот.

69.   За мен е важно колата да върви, и да е чиста отвътре. Няма нищо по-гадно от това да влезеш в някоя кола и да мирише лошо, или пък да се валят опаковки от храна, празни шишета от нещо и т.н. Това би ме отвратило, независимо колко хубав е мъжа, или колко се харесваме. Също и ако колата отвън е мръсна. Не винаги има време и пари за автомивка, но поне да не изглежда толкова окаяна . Да си я поддържа. А за марката не ми дреме. Като почнат да ми се хвалят, че карат еди-каква си марка, ме досмешава. Колата може да е скъпа, но ако мъжа не се облича подобаващо, не ми го хвали. Купят си кола и я изплащат години. Иначе мъжа си ходи със същите стари дрехи, които е носил от 10-15 години, но колата е скъпа примерно. Вместо да си купи нещо по-икономично и да си поднови гардероба, той избира скъпа кола . Познавала съм доста,които слизат от лъскави коли, ала дрехите са някакви раздърпани и овехтели. Колата е част от имиджа, външния вид е по-важен.

70.   Леле, какво направихте. Кой каква кола можел да си позволи. Аз например имам доход от 1500-1600лв, съпругата ми също толкова. Карам кола, закупена на старо, за 10000лв, с почти всички екстри, която не е от премиум марките, но е доста атрактивна. Най-важното заради което я закупих е, че има 5 звезди за безопасност, а това ми е много важно, тъй като имам две деца и искам автомобилът да е по-сигурен. Закупил съм я с кредит и изобщо не ме интересува кой какво ще си каже - да може и комплекси да избивам, тъй като навремето, родителите ми така и не си купиха автомобил.
До 69 - И скъпи дрехи, парфюми, аксесоари си купувам, като често ги плащам с кредитна карта - явно също избивам комплекси:)
Животът си върви и няма връщане назад. Ако сега не бях семеен, щях да имам шанс с доста жени - те и сега ми се натискат.

М45

71.   До 68. Точно комплексарщина е със сигурност правилната дума в случая. Може би ти имаш нужда от четене на книжки.
Май някой се припозна и засегна?

73.   Мнението на госпожица Х по въпроса може да е всякакво, важното е какво е твоето мнение за жените, които биха те отсвирили само защото нямаш кола. Ако става въпрос само за секс, колкото и да е хубава една жена винаги има поне толкова хубава компаньонка, плащаш си там едни 100-200 лв и си готов. Ако става въпрос за сериозна партньорка, то въобще не се опитвай ти да се променяш според преобладаващото мнение тук, а се придържай към своето.

74.   До 71 Аз доста книжки съм изчела, точно затова имам хубава работа и мога да си позволяда карам нова кола. За разлика от някои други : ) А и от теб, най-вероятно.

75.   От нов, до 74. Не че четенето е маловажно, а напротив, но от кога учените в Бан, та като цяло библиотекарите, философите и повечето интелектуалци станаха богати и започнаха да карат свръх скъпи, модерни и ''сигурни'' коли, особено в България? Нека да не лъжем децата, които четат в илюзии, защото не винаги това означава правилна гледна точка. Четене, обогатяване на обща култура и индивидуално развитие са неща, които трябва и стоят на първо място, наред с поддържането на физическо тяло например със спорт, и всичко това трябва да се разглежда отделно финансовите капитали. Не парите трябва се афишират като целта, ами самата личност и вътрешните потребности, облагодетелства и ползи, които със сигурност, особено днес, стоят извън дебелината на портфейла. Та колкото и добър специалист да сте станали, извинете, но вие може да сте зависими, а и сте най-вероятно сте, от някой човек, партия или прочие, които никой не ги знае какви са.

76.   Темата стана много популярна, значи въпросът е много важен за българското общество. Замислете се, всички други приоритети в живота ви ли са достигнати, за да хвърляте маса пари за кола. Колата е средство за придвижване, а не играчка за демонстрация на статус. Разбирам човек да е някакъв крупен бизнесмен и да си прави гъдел, но за масовият човек това е пълна глупост. Аз съм ИТ специалист и живея в Германия. Имам стаж само 6 години и досега съм спестил само 60.000 €. Повече е невъзможно предвид огромните наеми и данъци и нивото на цените. Аз нямам книжка, а жена ми има. До преди седмица нямахме и кола. Сума ти време умувахме каква кола да вземем. Първо гледахме един Опел Мерива на 4 години, дизел Евро 6 за 10.000 €, но тя не го хареса. След това решихме да купуваме Kia Sportage на около година заради дългата гаранция от производителя. Малко ми беше кофти да се реша да хвърля една трета от спестяванията си за едни подвижни ламарини, при положение че нямаме никакъв имот никъде, но викам хайде ще се решим на това. После решихме да изчакаме още малко за да вземем дизел Евро 6d-temp. После се разбра, че жена ми няма да получи разрешение за работа още неизвестно колко време и временно се отказахме от колата, докато накрая спонтанно за 2 дена купихме една 20-годишна Toyota Yaris на 180.000 км и това сега е нашата кола ! Взехме я за 850 €. Проблемът е, че няма къде да я паркираме. За да си държа колата на улицата пред къщата до кофите за боклук, хазяите ми искат наем от 50 € на месец, на което няма да се съгласим, а ще я паркираме на 100 метра разстояние пак на улицата. Градът е препълнен с коли и задръстванията са масови, места за паркиране няма. Така че една малка кола е добро решение за градската обстановка тук.

77.   Ще прозвучи лицемерно, ако заема позиция, че колата не предполага повече удобство. Естествено, че автомобилът осигурява свобода и мобилност. Но чак пък да ми е важна колата на мъжа... Не, естествено! Особено при градски начин на живот. Има таксита, метрото работи до късно... Но при наличие и на вила в провинцията, собственият превоз започва да става необходим. Ние нямаме деца, но за хората, които имат, предполагам, че колата също е задължителна. А що се отнася до цената и марката й, не ме интересува нищо друго, освен да не останем някъде на пътя и да не се налага мъжът ми постоянно да я влачи по сервизи. Навремето имах едно гадже, което с всичките си спестявани години наред пари си купи последен модел "Мерцедес". И после ми предложи брак. Познайте дали приех! За мен това е непрактичен глупак, с който е предварително обречена самата идея за семейство. Ако си беше вложил парите в някакъв смислен бизнес, а с печалбата от първите месеци си беше взел някаква таратайка по джоба, тогава бих погледнала много по-сериозно на него. Но явлението: "На гол тумбак - чифте пищови" няма как да ме привлече.

79.   76 - офтопик, но защо изискват на жена ти разрешително за работа в Германия?

80.   Колата на мъжа вече стана някакво клише. Мъжът, едва ли не разчита, че скъпото возило ще му осигури по-голям шанс сред жените. И сигурно е вярно, но зависи сред кои жени. Също така, голяма част от мъжете избиват комплексите си със скъпи автомобили.
Истината е, че съм предубедена към мъже, които не шофират изобщо. Не знам защо, може би защото аз самата съм шофьор. Но марката на колата и годината на производство не са ми особено важни. По-скоро, по дома и колата на мъжа, усещам какъв е той по природа (чистник, мърляч, педант, нормален). Далеч предпочитам да се возя в чиста и спретната кола, пред скъпа и демонстративно лъскава.
За справка, миналата година излизах с мъж с доста добри и над средните финансови възможности, който караше "премиум" марка кола, но на 15 г. и не му пукаше. После се виждах с един друг господин, на който дрехите и аксесоарите му бяха скъпи, колата последен модел Мерцедес, но се оказа, че живее при мама и тате, а беше на почти 40г. А, да, мой колега (ерген на 40 ) изтрещя през последните месеци и замени страхотното си старо, но поддържано и комфортно БМВ с "пластмасов" Мерцедес кабриолет. Пошегувах се дали мацките вече му се лепят. И така...
ПП: аз карам кола на 18 г., която ще сменя само защото вече няма сили горката, иначе хич не ми пречи, че е стара и не хваща окото.
Ж, 32 г.

81.   Мисля, че има значение само за някои недорасли жени (до 23-24г).
Още повече, че 12-15 000 не са кой знае колко колко пари и доста хора могат да си позволят да си купят. Доста по-важно е какво работиш и какви доходи имаш.

С по-скъпа кола може и малко повече да ти връзват, но после така или иначе трябва да си свалиш гащите. И ако там е малко, колата няма да помогне. Най-много да станеш "разводач" - да я разкарваш нагоре-надолу, а после някой друг да й разплита кошницата.

Като се запознах с жена ми тя имаше 5 пъти по-скъпа кола от моята.
И още е така. Не сме се оженили заради колите. Карам си Зафирата и няма да я сменя докато не грохне.
Иначе имах преди едно легендарно Поло и да ти кажа доста жени съм возил. Наистина доста. И истината е, че повечето наистина не се интересуват от това какво караш.

82.   За мен е изключително важно мъжът да има кола. Сега ще обясня защо.

1. Аз съм жена и имам кола, която карам активно. Ако мъжът ми няма кола и съответно стаж, смятам че той ще се чувства малоценен, а и на мен би ми било странно аз да го разкарвам навсякъде.
2. Колата е голяма свобода и удобство. От пазаруване, през прибиране по нощите, до бързо придвижване навсякъде. Мога някакси да приема, че когато е бил необвързан не му е трябвала, но тепърва ли ще трупа стаж като шофьор?
3. Умението да шофира и колата са нещо, което всеки мъж е важно да има, за да осигури удобство на семейството си. Толкоз.

Дали има значение каква е колата? За мен не, стига да е поддържана и чиста. Последното ми гадже имаше кола за 2000 лева.

83.   То всеки, който каже че не иска да кара нова кола ще е излъгал. Също така прочетох и доста коментари на момиче и дами който казват, а не мен не ме интересува каква кола карат... Да да ама не няма какво да се заблуждаваме мили дами.... Но никой не си задава въпроса има ли възможност да кара кола за 50-100или що не и за 200бона... И аз съм учил четири години и продължавам да уча... Но съм човек който е избрал да работи за държавната система, а в нея всички, знаем че няма лев 800-1000 лева е средната заплата...

84.   За мен са важни следните неща в един мъж: да ме привлича сексуално, да ме привлича като характер (активен, да има цели и амбиции в живота, да обича да спортува и да се усъвършенства, да имаме общи интереси) и да е интелигентен. Останалото ще си дойде само. Специално в моя случай, тъй като аз нямам кола, бих се зарадвала ако той има за да може да пътуваме по-конфортно и да не зависим от автобуси и т. н. Но ако няма и въпреки това ми харесва като човек, не бих го отблъснала. Също така може да има всички качества които съм изредила по-горе, да има и скъпа кола, но ако не ме привлича сексуално, няюа да станат работите.

85.   Жени говорят за коли и премиум и прочие марки УЖАС. Аз като собственик на авто сервиз ще напиша една статистика.
80% мъжете ползват автомобили който не са им по джоба респективно лизинг което води до икономисване от ремонти и поддръжка на съответният ПРЕМИУМ автомобил КОЕТО ВОДИ ДО РИСК ЗА ВОДАЧА И ПАСАЖЕРИТЕ В автомобил аз лично предпочитам добре поддържано Пежо 2000-2004г пред разхлопано БМВ 2008-2015г с ароматизатор (но все пак ако някой комплексиран селянин те пребие с Ауди или БМВ може да го напишат на надгробният ти камък пък и доста изслушах как си вдигат краката в Бмв-то а в опела не искат. За финансов статут може да говори автомобил от порядъка на Ролс Ройс Майбах Бентли Ягуар автомобили който струват по 150 000-200 000 500 000 евро в автомобил за 10-15-20 000 лв какъв финансов статут видяхте. просто жените станаха едни кухи подобно на половите си органи същества робуващи на марки и обществено мнение( не всички разбира се но по-голямата част). Поне разбрах аз в коя група спадам ЖДРОЛЬОВЦИТЕ със автомобили от миналият век.
Моят личен всекидневен автомобил е Понтиак Транс АМ 1997г 5. 7lt1 309кс пазарната цена на този ждрольовски автомобил в момента варира между 20-30 000 евро в Европа и в зависимост от състояние и доработки. Личният автомобил на жена ми е Тоьота Селика GT4 2. 2турбо 4х4 1998г (не знам как е ждрольо в женски род ако може някой да каже) цената на автомобила започва от 30 000 до колкото можете да си представите в евро. С две думи цената на автомобила не се определя от годината му на производство а от това какво има между регистрационните табели и така някой ден пред вас може да спре човек със старо черно БМВ М5 което не се различава външно по нищо от останалите стари очукани БМВ-та освен цената и това може да е един възпитан мъж с добро образование и внимателен към жените със който можете да прекарате много незабравими мигове в живота както аз и съпругата ми а вие му казвате "пали от тука бе ждрольо" и отивате при някой лизингован комплексар на когото прибират премиум возилото от лизинговата компания за не платени вноски докато пиете коктейл с чадърче. Така че по добре гледайте ЧОВЕКА А НЕ АВТОМОБИЛА че току виж ви вози някой милионер романтик който просто харесва по стари автомобили. Извинявам се за правописа пиша от телефона и ми е малко трудно.

86.   Точно вчера ми се случи една случка и се сетих за тази тема. Значи отивам на автомивката от онези, в които си пускаш монети и сам си миеш колата. На излизане виждам една мацка, която нямаше как да не ми грабне вниманието. Ама като ви казвам мацка - като от списание. От онези, които като ги видиш, си казваш "УАУ!", цялата секс. Вярно евтино изглеждаща, ама секс.

До нея стоеше партньора ѝ - типтчния за съвремието ни метросексуален зализан татуиран младеж с оскубани вежди и скъсани дънки. Колата БМВ - класика в жанра. Само че бавареца беше около 10-15 г., но лъснат и тунингован, нали кифлите не правят разлика.

Та човека един наперен, раздава го баровец с баварец, ама иначе тръгнал да си мие бавареца сам с 3 монети от по 1 лев. Да се чудиш как ще рискува да си оцапа скъсаните дънки и да си развали зализания перчем с тази мръсна пароструйка.

87.   До 86
Но чу.а мацката /секс/:):)

88.   87, еми чука де. И аз това казвам - отговарям на темата, давайки пример. Да си оскубе веждите, да се татуира като Благо Колизеума, да се епилира, да си тури едни скъсани гащи и да си купи едно 15-годишно БМВ и да го тунингова и лакира и ще чука и той. А да - и да не забрави да гледа лошо и изкуствено наперено. Колкото по-смешно и нелепо излгежда в очите на нормалните хора толкова по-голям шанс има да чука секси бг кифла.

Ако смята, че си заслужава да си потъпче цялото достойнство и да се прави на палячо за едното чукане да го направи - въпрос на избор.

89.   Преди 2 часа излезе една статия с проучване по темата

https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/kolata-uvelichava-s-mnogo-shansa-za-seks-6095729

90.   Моите приятели 90% не са българи и в случая аз съм шофьорката, така че автомобилисти не ме впечатляват. А от мъжете, с които съм била само един е имал кола, без значение в България или чужбина.

91.   76 до 79
По-принцип не обичам да давам лична информация, но ще ти кажа. Разрешение трябва защото е учила медицина извън ЕС, а лекарите тук не ги пускат току-така. Пътят е много сложен и минава през много институции, които страдат от липса на бюджет и персонал, а явно има голям наплив на кандидати. Даже и стажът не и помага. От две години се въртим в омагьосан кръг, потрошихме сума ти пари и нерви и още не му се вижда края. Ако след още една година успеем, ще скачам от радост, ако не се замислям да се махаме оттук в посока БГ.

92.   Много мъже може да си возят гаджетата, ама Не всички имат подход към тях. Който няма усет за нещата си кара колата сам обикновено. Един мой приятел беше и нещо като развеждач на приятелката си, а пък тя си му слагаше рога разни други.

93.   Номер 80 - добра логика...

94.   Колата има значение и то ГОЛЯМО! Не харесвам мъже без коли и мухльовци от автобуса. Аз карам кола, и то нова и премиум марка. Не бих излизала с някой който няма поне същото ниво джип или седан. Колата ме привлича, харесва ми. Грижа се много за моята, винаги е чиста и подредена. Колата говори много за мъжа, а липсата на такава още повече! Въздуха и глупостите за природата също не ме интересуват особено. Хората в България масово не могат да си позволят хубав живот за това наричат щастливите с имена. Ами новото си е ново, БМВ си е БМВ! Дъжд, студ и жега колата е комфорт. Как ще пътуваме и ще ходим на море? Някой ден само аз ли ще си возя детето, защото баща му не може да кара и живеел до метрото.

Колата е важна и винаги ще бъде важна!
24Ж

95.   При моето положение (майка) липсата на автомобил определено е от значение - отрицателно. Но ако причината за това е чисто практична и човекът направи постъпки, за да има - тогава няма проблем. Ако някой каже аз да си имам, като ми трябва - съгласна съм, въпросът обаче е, че не искам още едно дете в лицето мъжа до мен.
Каква е колата - няма особено значение, стига да е в добро техническо състояние и да отговаря на финансовото му положение. Българинът има навика често да се изхвърля с вещи, които реално не са му по джоба. Западнякът си знае класата на автомобила да отговаря на неговата собствена класа. И това определено е от важно значение!

96.   Абе оставете колата, според мен по-важния въпрос е, бихте ли взели жена, която не може да готви? Че май напоследък това е по-често срещано от колкото мъж без кола (че дори BMW-тата станаха по-чести).

97.   Ако не кара болид от Формула 1, хич няма шанс при мен. :)))

Шегувам се. Изобщо не ме интересува дали има кола. Други неща e важно да има. На първо място - акъл в главата и смелост в сърцето.

98.   Дори и сега актуална тема.
Колата е важна доколкото да ти върши работа и да ти вози задника!
Всички знаем, че в БГ все още се ширят първобитни схващания и грандоманщина без покритие.
БМВ сега е много на мода сред циганите. Обичайна гледка вече - мазна, добре охранена мангупа, гледа тежко от БМВ, а от вътре цвили бесен кючек(:
Продавач в магазин или прост къдровак, но с Mercedes.
То тропа, скърца смешна картинка.
Масово се купуват коли, които не могат да се подържат, и след 1, 2год. вече имаме гробница, която няма продаване.
Много ми хареса коментар 23. , ако всички жени бяха толкова умни и практични, цена нямаше да имат!
Моята кола е на над 20 год. и не ми трябва нищо повече. Мондео 97 комби. Много здрава. Обслужвана само с оригинални части. Практична и комфортна.
Возил съм какво ли не. Жени. Познати. Приятели. Болни роднини по болници. Ракия съм варил десетки пъти. Строителни материали и тн.
Ходя редовно на ски и морета, културен и коректен съм на пътя и не отстъпвам на никой нагъл, нахален и неграмотен палячо решил да хитрува, ако ще и с космически кораб да се движи!
Понякога обаче не карам със седмици, защото не ми се налага.
Колата е просто една купчина желязо създадена да служи на човека, а не обратното, както много екземпляри правят.
След 2, 3год. в България ще има повече коли от колкото хора.
Ще заобикаляме улици претрупани от коли, без да има на кой да кажем здрасти дори.
М34

99.   Дори и сега актуална тема.
Колата е важна доколкото да ти върши работа и да ти вози задника!
Всички знаем, че в БГ все още се ширят първобитни схващания и грандоманщина без покритие.
БМВ сега е много на мода сред циганите. Обичайна гледка вече - мазна, добре охранена мангупа, гледа тежко от БМВ, а от вътре цвили бесен кючек(:
Продавач в магазин или прост къдровак, но с Mercedes.
То тропа, скърца смешна картинка.
Масово се купуват коли, които не могат да се подържат, и след 1, 2год. вече имаме гробница, която няма продаване.
Много ми хареса коментар 23. , ако всички жени бяха толкова умни и практични, цена нямаше да имат!
Моята кола е на над 20 год. и не ми трябва нищо повече. Мондео 97 комби. Много здрава. Обслужвана само с оригинални части. Практична и комфортна.
Возил съм какво ли не. Жени. Познати. Приятели. Болни роднини по болници. Ракия съм варил десетки пъти. Строителни материали и тн.
Ходя редовно на ски и морета, културен и коректен съм на пътя и не отстъпвам на никой нагъл, нахален и неграмотен палячо решил да хитрува, ако ще и с космически кораб да се движи!
Понякога обаче не карам със седмици, защото не ми се налага.
Колата е просто една купчина желязо създадена да служи на човека, а не обратното, както много екземпляри правят.
След 2, 3год. в България ще има повече коли от колкото хора.
Ще заобикаляме улици претрупани от коли, без да има на кой да кажем здрасти дори.
М34

100.   Добре де, ако си да кажем средно заможен мъж, да кажем с около половин милион лева в банката и едни 5-6 бона заплата? Какво да си правиш парите в такъв слyчай? Предприемачество, инвестиции? Ами не всеки става за това. Да купиш жилище в Манастирски на 100% завишена цена (щото нали е елитен квартал, нищо че няма улици и канализация) и да напълниш джоба на някоя мутра-строител?

Гореописаният мъж очевидно не е богат и никога няма да влезе в тази категория, където парите нямат никакво значение и може да пръска безразборно. Не е и беден обаче. Каква е разликата тогава между:
- Tова да живееш под наем за 1000 лева месечно и да си купиш една X5-ca за 100 бона, която ако оцелее и не я откраднат, ще струва 50 след 2-3 години само.
- Да караш някоя трошка, но да дадеш поне едни 300 бона за мезонет в Манастирски, дето реално струва 150?
- Или да пестиш парите в банката на нулева лихва (с риска да стане второ КТБ и да иде всичко на вятъра)?
- Ако е само до жени, то по-елитните компаньонки си отварят краката срещу едни 150-200 лева. Едни 1000 лева на месец за курви те оправят реално без проблем, защо тогава да купуваш скъпа кола?

101.   Пичове, мъжко е да си тупалджия и да зарибяваш обвързани жени на мъже с коли. мухльовци с коли има много.

102.   Опитът ми сочи, че колата е важна, но не по онзи тривиален начин - скъпа кола = пуси джуус ден и нощ, по скоро вида й. Обяснявам защо.

1. Ако колата е безлична - разбирайте по-новичко Пежо, Ситроен или нещо японско и подобни чисто функционални и практични коли - не съм усетил ''бонус'' от колата, просто ''има кола'', пък каква е... някаква.

2. Имал съм спортен нисан 350з, двуместен. Като кола не го харесваха много, че друсаше, бучеше и т.н., но аз бях мъж с хоби, запленен от нещо, целеустремен в мъжки спорт, мачо един вид. Благодарение на него се показваха тези качества, които се харесваха на жените.

3. Сега карам БМВ 645 - голямо, добре изглеждащо за стандартите ни купе, което не се среща често по улиците. Тоя тип коли говорят за сериозност, просперитет и най-вече самочувствие, пробивност - рогач, ербап - както искате му викайте.
Естествено тоя номер не върви ако работите с ръцете си, ако ще и в най-новото БМВ 6 да скочите... тъпо, но факт. Трябва си ризка и ''все едно стъпваш по стотачки''

4. Преди време имах за кратко Кю7, от първите. Бях млад и не ми приличаше тоя камион, състудентките по-скоро си мислеха, че е на Тати колата и ''бонуси'' реално не усетих... при по-напреднала възраст може би би било друго.

Да обобщя, по-важно е какво казва колата за човека и какво впечатление създава отколкото точно коя година е, фейслифт ли е и т.н., най-често жените тия неща не ги разбират.

Поздрави,
Харви

51-100 от 103