Изгубих първата си любов, как да я върна?
Здравейте, искам да споделя моята история. Преди 5 години се запознах с нея в училище, беше ми направила впечатление още първия път когато я видях. Заговорих я, тя също имаше големи симпатии към мен и не след дълго време се гаджосахме.

Връзката ни продължи половин година, след това тя трябваше да замине в чужбина с майка си, поддържахме връзка от разстояние.
Издържа точно около 7 месеца там и беше дошла да ме види уж за 2 седмици, то в последствие стана така че остана при сестра си която живееше в съседния град, за да се виждаме по често. През това време не дишахме един без друг, постоянно се чувахме по телефона, ту аз ходех, ту тя идваше. През това време си бяхме направили планове как ще живеем заедно, какво ще работим..
Така и стана, заживяхме заедно, но бяхме в къщата на моите родители, те я приеха по най-добрия начин, в последствие я заобичаха като тяхна дъщеря.

Започнахме да работим, да изкарваме прилични доходи за 20 годишни келеши, мислехме да се отделим, да бъдем по самостоятелни. Обаче работата и това, че не си обръщахме достатъчно внимение ни напрягаше в повече, карахме се от време на време за глупости, и това отмина.

След това ме оперираха, бях скъсал кръстна връзка, операцията мина успешно, но възстановяването беше доста бавно в моя случай. От там нататък се промених доста, бях доста изнервен, недоволен от всичко, а тя беше до мен през цялото време и ми помагаше супер много. Караниците се увеличиха, бях спрял и работа, не излизахме.. почти нищо не правехме освен да гледаме филми. Отмина и този период, бях се оправил, моите родители след това започнаха да ни се мешат много в отношенията, това супер много я изнервяше, беше ни писнало и на двамата и решихме поговорим сериозно и се оправиха нещата. Беше дошъл периода в който отново си държахме един на друг и правехме това, което ни харесва.

Последната година тичах много по лекари, износваше ми се петата супер бързо и още куп проблеми със същия крак. Пак бях попаднал в някаква дупка и се започнаха старите проблеми, тя ходеше на работа, а аз не. Говореше ми как трябва да се стегна, да стана по сериозен, беше права за всичко мамка му, не я слушах.
Не правех нищо с живота си, бозех по цял ден на Pc-то, играех игри и това беше.. мислех си, че бягам от реалността по тоя начин. Не и обръщах почти никакво внимание и тя в един момент реши, че и е писнало и иска да се разделим.

Не бях осъзнал какво ми се случваше, разделихме се и след около две седмици тя замина със нейни приятели да работи на морето, тогава осъзнах колко грешки съм правил през това време и колко пъти ми е правила компромиси, липсва ми супер много
.. не мога да дишам без нея, не бях я чувал от тогава, днес и се обадих и не знаех какво да и кажа, объркан съм.. Само знам, че направих ужасни грешки и съм готов на всичко да и покажа, че я обичам супер много, искам пак да си я спечеля.

Беше леко агресивна по телефона и леко притеснена. Каза, че не иска да я притеснявам, блокирала ми е телефона, да гледам напред и по никакъв начин да не я търся.

Много съм объркан, в главата ми е каша..

Не знам какво да правя, моля ви дайте ми съвет

Коментари

1.   Как така ти се износва петата, бе чуек?

2.   Сори, брат. За следващата да си знаеш.

3.   От автора: Износва ми се само едната пета, пробвах със ортопедични стелки, обувки, подложки и пак нищо...

До номер 2: Да така е, само себе си обвинявам.. Много глупаво постъпих, предполагам, че рано или късно ще ми мине.. надявам се.

4.   Връзката ви е изчерпана и колкото по-рано го приемеш, толкова по-добре ще бъде и за теб и за нея. Тя, ако е искала да я притесняваш, да се опитваш да си я връщаш, нито е щяла да те блокира, нито да се държи така с теб, след като си се свързал с нея. Очевидно е, че за нея историята е приключена. И напълно я разбирам. Животът не е само низ от хубави моменти, но е важно как ще преминем през лошите. А ти си я оставил тя сама да се справя, че да опитва да бута и теб да не затънеш и то не веднъж. Извинявай, но не е мъжко.
Съветвам те да затвориш тази страница и за в бъдеще да не допускаш същите грешки.

5.   Много неприятно наистина.
Човече, иска ми се да ти помогна и сигурно ще мога да ти дам някой адекватен съвет за правилно отношение, но същевременно не смятам, че е редно да го правя. Объркал си човека, намерил си си майстора. Твоята дама е била до теб, мълчала си е и е гледала да ти е упора. Момичето си е работило, усъвършенствало се е, съобразявало се е с твоите спадове и е гледало някак да те бутне нагоре. Всички сме изпадали в дупки. В тези състояния имаме нужда от подкрепа и помощ, но не и от мечешки услуги. Да ти се разкрещят за мотивация е много по-голяма помощ, отколкото да ти свършат работата или да те оставят да си страдаш. Ясно ми е, че в онзи период вашите скандали са били нещо ужасно за теб, но понякога близките ни ни крещят, защото наистина е важно да ги чуем. Не те съдя. Разбирам те отлично. Физически си имал проблеми и това е повлияло на психиката ти. Ясно ми е, че си минал през една версия на ада и не си бил в състояние да оцениш приятелката си. Отново казвам, всички сме били в дупка. Не вярвам, че има човек, който никога не е наранявал близки и не е тъпчел на една място. Уви, така ни среща живота с теб, че сега стоя и се чудя какво да пиша. Както съм била в твоята роля, така и съм била в ролята на момичето. Разбирам я отлично. Знам онова усещане, че си след компютъра по важност и твоят човек бяга от реалността, вместо да се сблъска с нея рамо до рамо с теб. Приятелката ти е стигнала лимита си и се е отказала. Сметнала е за себе си, че не може повече да се справи с вашата връзка. Решила е, че е време да продължи напред. Преместила се е, започнала е да работи, блокирала те е и сега стои някъде и си живее живота. Ще ти кажа честно каква беше моята философия в онзи период, в който приятелят ми бягаше от реалността. Не ми пречеше периода с игрите, не ми пречеше, че вечер заспивам сама. Тези неща са временни. Това, което ме събори истински беше друго. Осъзнах, че съм с човек, чиято опция е да избяга, да се скрие и да изчака нещата да отминат. Стана ми ясно, че занапред много пъти ще изпадаме в безизходица и тогава ще бъда сама, докато той се разсейва. И предишни пъти съм го засичала да се разсейва, да избягва проблема и да не мисли за него никак, но по-дългият му период на бягство ме накара да разбера, че просто е беглец и няма да се промени из основи. В такъв момент започваш да обмисляш, дали може и искаш да се справяш сам в тежки моменти. Можеш ли да оставиш партньорът ти да бяга от реалността? Можеш ли сам да намериш оптималния вариант? Искаш ли? Има ли шанс да е единичен случай при него или това е първичната му реакция? Разбирам приятелката ти отлично, когато везните се накланяха пред мен, изобщо не ми беше лесно. Съветвам те да си изчистиш съзнанието от негативните мисли, първо. Изправи се, намери себе си отново и се почувствай достатъчно цял. След това можеш да я потърсиш за разговор. Взимате си бутилка вино, сядате на дивана и говорите откровено и на нисък тон за нещата, които са ви разделили. Ще си споделите кой какво е мислил и чувствал. Тогава ти ще си пораснал емоционално, ще си малко променен и ще си осмислил цялата ситуация. Докато тези неща не се случат, всеки твой опит ще е загуба на време. Приятелката ти в момента има нужда от времето си, защото и тя си има проблеми, за които да мисли. Трябва да се сработите отново, но първо е нужно да пораснете и двамата. И каквото сабя покаже. Ако ви е писано, ще се срещнете на най-неочакваното място и ще се влюбите отново. Тя, съдбата, си знае работата. Сега се концентрирай върху себе си. Имаш работа за вършене и личност за поправяне. Ще почувстваш когато му дойде времето да поговориш с нея.

6.   Авторе, звучиш като хипохондрик и може би твоята хипохондрия е отблъснала момичето до теб.

7.   От автора до номер 5

Не можеш да си представиш колко много ценя факта, че си отделила толкова време за да ми дадеш адекватен съвет.. Така и мисля да направя, няма да спра да се ъпгрейдвам като човек и като личност, искам да си стъпя на краката, да поработя върху себе си и да си избистря съзнанието.

До номер 6

Да възможно е, и това ще се постарая да променя.
Благодаря ви много