Най-голямата ми грешка в живота
Най-голямата ми грешка в живота. Преди три години изгубих момичето, в което бях и все още съм влюбен. Не знам как стана, но просто нейните чувства към мен изстинаха. Може би прекаленото задушаване и опитване да си я върна след това още повече я отблъснаха. Опитвах се да я заместя, но не се получава. Имам чувството, че този ми живот обърках в момента, в който я изгубих. За мен тя е жената на живота ми и няма ден, в който да не си мисля какво щеше да бъде, ако бяхме заедно. Може би няма вечер, в която да не си спомням за нашите моменти заедно, за любовта, която и дарявах и тя също. Знам, че аз съм глупакът. Знам и го усещам, че всеки път, в който се раждам ще търся нея. Силно вярвам в другия ми живот да я срещна отново, но при различни обстоятелства... Преди не вярвах в тези неща, но сега знам, че истинската любов се среща веднъж. И може би тази любов има такава сила, че завинаги остава в душата ти. Винаги ще я търся, точно нея. Точно тази усмивка, очи, глас. Може би ще се влюбя отново, някой ден, но все още нямам търпение всичко да започне отначало... Аз се чувствам виновен. Изпитвам вина, че обърках всичко, че изкривих линията на съдбата си. И сега плащам за това. Сега друг живее моя живот. А аз чакам... За още един шанс...

Коментари

1.   Много е тежко това. Но път обратно обикновено няма. Любови много има в живота, но винаги остава някой непрежалим. Ще ти топли леглото някой един ден, ала сърцето няма да се сгрее. Все пак ще срещнеш някоя красива любов и ще се научиш да живееш с нея. Не допускай същите грешки. Аз също не мога да превъзмогна една невъзможна любов и цял живот няма да ми стигне. Все се моля и надявам в следващ да го срещна и този път да няма пречки.
Бъди силен, бъди щастлив!

2.   Мисля че имаш нужда от психиатър. Не се заяждам, просто си личи, че имаш нужда от помощ. Каква е тази мания по една жена?
На каква възраст си?

3.   Така ти се струва, това ти е в главата. Ще срещнеш някоя друга, с която ще си паснете. Не бъди такъв фаталист

4.   Напълно те разбирам приятелю. Няма такава сила на света или съвет, който да ти помогне. Единствения вариант колкото и банално на звучи е да оставиш на времето да те лекува. Най-важното е да не се отчайваш и да продължиш да вървиш напред с надеждата, че отново ще срещнеш момичето за теб. Може да е смешно. но тя може да е точно пред очите ти. Просто заслепен от старата си любов ти да не я виждаш. Дай втори шанс на живота си, и бъди здрав! :)

5.   Виж сега, аз от цялата работа не разбрах защо си я изгубил. Тя сама ли един ден е решила, че иска да си тръгне от теб, от нищото, или ти самия дълго време не си я оценявал - предпочитал си приятелите си или родителите си, изневерявал си й, или пък си играл игри вместо да си с нея и т. н.? Защото ако е първото, знай, че най-вероятно не си виновен. В много случаи просто любовта не е достатъчна. Ако си е тръгнала внезапно, единственото нещо, с което бих оправдала тази постъпка е, ако тя е искала да учи и да се развива в дадена сфера, а ти си искал примерно да си общ работник само, без желание за израстване в живота по никакъв начин, или пък си я спирал да се развива. Ако не е това причината, вината не е твоя. Ще ти разкажа пример за своя живот. В гимназията се влюбих много в едно момче. В началото и той имаше чувства към мен, но не си го признавахме, бяхме малки и само се закачахмме като малките деца. Личеше ни по всичко, че се искаме, бяхме постоянно заедно. С годините обаче, моите чувства растяха, неговите виждах, че са колебливи, не знаех какво става, но не можехме да се изясним. Все нещо ставаше и той се колебаеше или се проваляха нещата. Постепенно започна да не ми обръща внимание, да се държи адски тъпо с мен и накрая разбрах, че цялата работа е, защото той се срамува от мен пред приятелите си. Те не ме познаваха, но не ме харесваха, защото бяха дочули глупости за мен и пълнеха главата му със същото. А аз реално, ако ми беше показал и малко, че иска да бъде с мен, щях да съм само с него, да го подкрепям и да му бъда отдадена. С години го чаках, но не дойде. Обвинявах се, опитахме се да се изясним, но не се получи. И един ден просто срещнах друг човек и сега вече разбирам, че вината не е била в мен. Може би и в него не е, просто не е дозрял за такива чувства, както и да пребори себе си и глупавата си среда. Сега той е сам все още. Аз имам страхотно момче до себе си. Така че, не винаги вината е в нас, понякога просто нещата се случват и любовта не е достатъчна. Пожелавам ти да намериш мир и нова, здравословна връзка! Любовта не винаги трябва да боли.

6.   Преминавам през същото приятел.. като съвет мога да ти дам, никога да не падаш духом, да си гледаш живота и да продължиш напред. От толкова мислене ще ти се пръсне главата, ще ти се срине самочувствието и няма да можеш да откриеш друга любов - а може би ще е по-голяма! Не искам да ти давам празни надежди, но съдбата може да ви срещне отново, но тогава трябва да си подготвен за нея, да си качил доста стъпала. Не се отчайвай! Бутай с всички сили напред!

7.   Прекаляваш с драмата, "грешка в живота", "жена на живота", "линии на съдбата" и др. обедна тв-сериални изрази. Звучиш като лелка във фейсбук на имен ден.
Без да съм виждал въпросната госпожица съм сигурен, че всеки ден виждаш 5-6 по-добре изглеждащи и по-приятно държащи се госпожици.
Да не ти е нисък тестостерона?

8.   Научи се, че връзката е избор от двата, а не само ти. Прекалено дълбаеш и се отнасяш. Вкопчили се с илюзии и мечти. Живей си живота. Никоя няма да те търпи, ако я задушаваш.

9.   Не се забравя, а се връща.

10.   Не си играй със заместители.
Потърси я, оправи нещата.
Непоправими отношения няма, само такива с повишена сложност, към които трябва да подходиш с повече внимание и упоритост.

11.   Авторе може ли да напишеш инициалите си?

12.   Подкрепям т10танахте мъжете бетер жените. Тя като се нацупи и мъжа си тръгва с голямо Его. И какво става -влизаш в един лабиринт и няма излизане от него със самообвиненшя. Каквото и да се е случило между Вас и има все още чувства страшно няма. Ако трябва вземи Ти инициативата за изясняване на четири очи или добре обмислено съобщение и повярвай ми от това по мъжко да си в чисти отношения няма. Показваш смелост и това, че си бил с отговорност към връзката. Та кой не греши? Проблемите са за решаване а не отбягване. Ако имат желание двама души да вървят заедно в една посока. всичко е постижимо.
..