Връзка с туркиня
Здравейте. Доста подобни теми има тук, но тази е мааалко по-различна. Преди година бях на екскурзия в Истанбул и се запознах с едно 24-годишно момиче - туркиня. Харесах я в момента, в който я видях. Разменихме си контакти и си изпращаме съобщения, чуваме се по Скайп. Идва няколко пъти до София, с течение на месеците нещата станаха сериозни и смятам да й предложа брак в скоро време. Това обаче се превърна в проблем за майка й, като се е обявила категорично против наши срещи по какъвто и да е повод. Не снятам да се отказвам от идеята си, въпреки че обстановката може да стане много отровна. Камък ми падна от сърцето, че написах това тук, няма с кого да го споделя, близките ми недоумяват как може дори да ми минават подобни мисли през главата. Пожелавам на всички приятно лято и изобилие от хубави моненти.

Коментари

1.   Ох.... какво да ги кажа. В 21 век, а българинът е невероятен расист. Слушай сърцето си

3.   Номер 1, по -скоро българинът е голям патриот и родолюбец, а не расист

4.   Не предавай народа си за който предците ти са пролели кръвта си. Наследството и кръвта ти са като река, която тече от много далече, пази я чиста и за поколенията след теб.

8.   Оле защо всички дрънкате такива глупости. За няква си история и реки, предци, религии бла бла. Момчето е влюбено. Не му пука нито какво мисли майка й нито какво мислят близките му. Виж пич ако наистина я познаваш, ако наистина я обичаш, ако връзката ви е наистина сериозна защо да не. Но наистина ще е най-добре да дойде да поживеете заедно. Няколко месеца, година. И от там да видите какво ще правите. Щото едно е да си пишеш с някой, друго е да живееш с него. Така че, от чисто разумна гледна точка поживейте заедно и ако се обичате, защо да не. За любовта няма граници в крайна сметка. Бих ти казала да следваш сърцето си. Но следвай и ума си. Не прави нещо от сляпо влюбване.
Късмет и после да пишеш как е да живеете заедно

10.   Аз съм българка, омъжена за турчин. Нито, моето семейство, нито неговото сме особено религиозни. Първоначално и двете страни не бяха във възторг от връзката ни. Дядо ми беше разочарован, че доброто момче лекар, се оказа турчин, стоматолог. Приятелите ми ме базикаха, че съм под турско робство. Техните семейни приятели пък говореха със снизхождение "и нашия братовчед взе българка, ама се примиряваме"... Е кво да правите?! В крайна сметка и двамата преминахме през период на неодобрение, и двамата усетихме дискриминация от най-близките си, но не се отказахме един от друг. Никой не може да ти казва с кой да бъдеш, може само да реши дали самият той да бъде до теб. Осем години и две деца по-късно, живеем в разбирателство и уважение. Семействата ни се сближиха, същият този мой дядо ходи редовно на гости в Турция. Децата ни говорят двата езика, празнуват и Коледа и Байрам и то с еднакъв кръг от хора. Вече и свекърва ми украсява за Коледа. Ако трябва да дам един съвет, той би бил винаги да подхождаш с любов. Ако искаш да бъдеш приет и обичан, приемай и обичай. Дори да очакваш неодобрение от страна на майка й, ти подходи с любов, отиди с цветя, разкажи й колко прекрасна дъщеря е отгледала (всички майки, на всички географски ширини обичат да чуват това), похвали домът й, храната. И винаги уважавай родителите и етносът на момичето си, все пак тя е продукт на любовта и възпитанието на родителите и средата си.

11.   Ей, много лоши тез турци да ги еВа. Ми и аз съм женен за туркиня и смея да кажа, че вече 15 г. сме много по-щастливи от повечето двойки. Много изцяло български/турски двойки се разведоха, но ние не. Да, минахме през неодобрение - много повече от страна на моя род, но пък си струваше. Даже това е едно изпитание, което много бързо дава отговор на въпроса истинска ли е любовта. Но в никакъв случай не се озлобявайте към роднините си, просто им дайте време и ако ви обичат с годините ще свикнат.

14.   Номер 1, ти прочете ли текста преди да коментираш?
Майката на момичето ѝ забранява да се среща с него, а роднините на момчето са в недоумение, но не са му забранили нищо. Кои са по-големите расисти тук?

15.   14, абе и едните, и другите са един дол дренки и живеят в каменната ера.

16.   Точно заради такива "родолюбци" и "нерасисти" като всички вас в голяма част от градовете гласуваха за ДПС и тази подмолна партия е на трето място на евроизборите. Когато турците ни превземат ще бъдете на седмото небе нали?

17.   16, пак си си забравил розовите хапчета. 1878 мина отдавна.

19.   Имала съм връзка с мъже от различни националности (различни характери и социални слоеве също така) и винаги одобрявани. Но когато бях с турчин от България изведнъж роднините ми надигнаха глас, добре, че неговите бяха разбрани и не правеха проблеми. Бори се за любовта си, това мога да ти кажа.

21.   Аз съм женен за туркиня. Когато се запознахме преди 10 г. тя беше стюардеса. Нейните родители бяха починали, тя е само дете. Моето семейство беше крайно против, против е и днес. Аз никога не съм се съобразявал с мнението им по отношение на личния ми живот. Момичето беше само един от поводите майка ми да се меси в живота ми. Искаше точно определена гимназия, наложи се, после университет - скарахме се, но стана на моето... накрая пък и жена ще ми избира, ще ми казва с коя да спя... Айде де. Баща ми - чехльо, повтаря й глупостите, сестра ми на майка си се метнала, хванала и тя един чехльо да й козирува. Да ви кажа от всички съм се отървал с кеф. Не че не ги обичам, но не може да се буташ така брутално носа в хорските животи. Одобрението или неодобрението също е брутално вмешателство. За протокола жена ми е чиста туркиня, от Турция. Не е религиозна особено, макар, че празнуваме това-онова. Не пости ако питате, аз пък не постя ро Коледа и Великден. Няма сила на света да я сложи под хиджаба, не е и от тези жени които се подчиняват на мъжете си безропотно.. Децата ни са християни, ако критерий за това е кръщене. Празнуваме Коледите с кеф. Сина ни не е рязан, както си фантазира майка ми например. Аз пък съм рязан, защото имах медицинска причина - форма на фимоза и това беше решението. Майка ми говори, че съм сменил вярата си, макар, че ме клъцнаха поне година преди да срещна жена ми. Не говоря със семейството си, нито те с внуците си. Повярвайте, без някой да си навира носовете и да дава акъли живеем много, много щастливо и задружен живот.