обзема ме ужас от близостта.. емоционалната и сексуалната
На 19г съм. Имам си приятел от скоро.
Заедно сме от месец и ако продължавам по този начин ще го изгубя.
Приятелят ми е възпитан, грижи се за мен, работлив, умен, сексът е окей, разбираме се... но не мога да го виждам повече от един път в седмицата ( ДОРИ ТОВА МИ Е МНОГО ). Той иска да се виждаме всеки ден, да оставам да спя у тях- а аз не искам. Не мога да си представя да заспя до него и.. изобщо не конкретно при него ами по принцип- да си заспя спокойно до мъж. Когато сме заедно два дни по ред не се чувствам добре чувството е сякаш се задушавам, повдига ми се, искам да се махна от него.
Не ми е първо гадже.. с първото момче с което имахме връзка нямах този проблем.. сега какво става не знам.
Побърквам се. Отстрани изглежда сякаш му се дърпам, затворена съм, той ми споделя свободно, отделя ми време, а аз.. аз се държа неадекватно.
Когато двамата си лежим например и си говорим, аз се изнервям, искам да се прибера вкъщи по-скоро, абсолютно нищо не му споделям, а чувствам, че има какво, имам толкова много мисли и неща, които искам да му споделя, но нещо ме спира.
Същото е и когато правим секс - пак не ми е напълно спокойно и не се отпускам. дори бих казала, че не изпитвам толкова удоволствие, но не е заради него.. нещо емоционално в мен не е наред.
Изпитвам чувство на тревожност и уплах... от близостта с някого сякаш.
Харесвам приятеля си. Не искам да се разделяме, но ако продължавам така раздялата е неизбежна.
Говорихме за поведението ми и ми каза, че трябва сериозно да променя държанието си иначе.. според него по този начин нямаме бъдеще.
Това нормално ли е? Някой друг имал ли е същите страхове?

Коментари

1.   Е как така го харесваш, а пък се дърпаш от него? Приличаш на онея "приятели с привилегии" само за секса и хайдеее... Вземи се промени малко, няма смисъл да караш пичовете да се влюбват в тебе и после да ги заебаваш.
М 20

2.   Не знам защо си мислиш, че го харесваш. И подсъзнанието и тялото ти го отхвърлят.

3.   "Приятелят ми е възпитан, грижи се за мен, работлив, умен, сексът е окей, разбираме се. " "Същото е и когато правим секс - пак не ми е напълно спокойно и не се отпускам. дори бих казала, че не изпитвам толкова удоволствие" - Отдавна ме вълнува това поведение на жените, в една тема зададох въпрос, но никой не отговори, явно и жените не могат да си отговорят, какво точно търсят в мъжа? За биологичното предназначение на мъжа е ясно, за да продължи живота трябва да има осеменяване, но какво друго намират за привлекателно жените? Авторката сама казва, че секса е ОК, но в същото време се задушава от близостта на мъжа до нея!? Как става така, хем да изпитва отвращение, хем да изпитва удоволствие от един същ човек!? Излиза, че когато се самозадоволяват жените изпитват по голямо удоволствие, даже в тема четох, че само за няколко минути достигали върха, а когато са с мъж им трябва по дълго време, защо е така?

4.   Не мисля че е много нормално, защото как един ден ще живееш с мъж и ще имаш семейство? Ако не гониш това в живота си, няма да ти е такъв проблем.

5.   Според мен този просто не ти харесва действително, щом с предния не си имала такъв проблем. Странно е обаче как си могла да се насилиш да си с този... Той, ако те харесваше наситина нямаше да ти казва, че трябва да си 'промениш държанието' - това звучи като казано сякаш от някакъв строг и егоцентричен родител... или даскал.

6.   Жената е единственото същество, на което ако й дадеш 10 чанти ще избере най-скъпата, и ако трябва да избира 10 мъже, ще избере най-глупавия. Това са те. Обичат мъжете, които ги нараняват, а на правилният мъж казват "приятел си ми".

7.   Какво го харесваш, като ти се гади от него. Подсъзнанието ти не го иска и те отблъсква. Или не искаш да си сама и си се хванала за него.

8.   Явно просто не го харесваш наистина. Ако харесваш някого наистина, ще искаш да си винаги с него, постоянно би искала да го търсиш, да го видиш, да му споделяш. Може би просто си правиш илюзия, че го харесваш. Аз също имах нещо подобно с бившия ми приятел, на когото му дадох втори шанс, но нито бях преживяла предишната си раздяла, нито вече се чувствах по същия начин. Не ми се излизаше с него, не исках да му споделям. И после скъсах с него, защото не го харесвах наистина. При теб положението е подобно. Въпреки че и на мен, както казах, ми се е случвало нещо подобно, но това е знак, че не го харесваш. Може би си правиш такава илюзия заради определени негови черти, които ти харесват. Но така де, съветвам те да му кажеш това, което чувстваш наистина, защото по този начин несъзнателно си играеш с чувствата му. Успех! :)

9.   Може проблемът да се поражда от нещо странично. Например ако имаш някакви семейни проблеми или неразбирателство с родителите е напълно нормално да ставаш все по-затворена за външния свят. Може да изглежда, че едното няма връзка с другото, но всички тези проблеми се отразяват неизбежно върху личния живот и отношенията.

10.   Не видях нито един адекватен коментар. Аз бих ти препоръчал да помислиш дали наистина ти харесва, и да се опиташ да погледнеш назад, дали нещо от миналата ти връзка те е травмирало по такъв начин, че да промени начина по който виждаш момчетата... не се сещам какво друго може да е...

11.   Възпитан бил и мил... Ти го цениш, ама не го харесваш. Има разлика. Караш се насила да си с него щото е добро момче. Кой знае колко е скучен и смотан, щом не те привлича. Сърцето на жената търси женкар, плебой, а не Марино синче лепка. Аз скоро се целувах с мъж като твоя. Доброто момче, красиво. Егати тъпата целувка. Нулева страст, сякаш не знае на 30 как да се целува. Мега ме дразни, че приказва неща като по учебник. Страшен моралист, за мене е задръстен. Майка му му даде да се жени, а той си мисли, че има собствено мнение. Нека си мисли.като мама каже жени се веднага ще се погледа за нещо сериозно. Та така беше и с мен. Три години не ме търсил, изведнъж се сетил за мен. Егати съвпадението. Писна ми от сморльовци.

12.   Не се заблуждавай, че го харесваш. Щом не ти е приятно да си с него, няма смисъл да се насилваш. И на мен ми се е случвало и друг изход, освен раздяла, няма.

13.   Не слушай горните коментари. Проблема не е в това, че не го харесваш. Имаш страх от интимността. Това си е вид фобия на психично равнище. Потърси в интернет фобия от интимност или intimacy phobia. Свързано е най-вероятно със семейството ти. Примерно ако вашите са се държали лошо с теб или са те държали твърде изкъсо. Помисли си откъде може да идва. Намери корена. Ако това не ти помогне потърси психолог. Ще се оправиш, спокойно. Поговори и с приятеля си, сподели му за това и ако наистина те обича, ще те разбере и ще се опита да ти помогне.

14.   Несъвместими феромони.