Приятеля ми не дава пари
Здравейте! , жена съм на 25г. Историята ми е следната- преди почти година заминах да работя в чужбина, по финансови причини, кредити и безизходица. Около три месеца преди да замина, се запознах със сегашният ми приятел. Изкарах три месеца в странство, след което заради приятеля ми се върнах в България. Той беше адски настоятелен и ми казваше, да се връщам и да не се притеснявам за пари. Върнах се, заживяхме заедно, като аз започнах работа. Дойде момента, в който, той не се сещаше дори сметките за дома да плати. С времето отново започнах да затъвам с парите. Няколко пъти говорих с него за положението, като отговор и решение не видях.
Въпроса ми е следния- да го зарежа ли и да си търся щастието отново в чужбина?

Коментари

1.   да,гледай си собствения живот
какво семейство ще се идгради с този дето и 5 лв ньма да даде за памперси

2.   Пробвай да му кажеш, че се налага пак да заминеш, като те пита защо отговори, че не се справяш сама с парите. Би трябвало да се усети. Ако не се усети го оставяй. Аз така бях едно лято при бившия си след като завърших 12ти клас, с цел да работя там, където беше той. В началото имаше работа, но после започна да напуска и накрая над 1 месец и нещо не беше на работа и вместо да събера пари, го издържах. Като имаш впредвид, че му давах за цигари и излизане, плащах си моите сметки и взимах храна за двама ни. Накрая едно благодаря нямаше.
Сегашният ми приятел не е такъв, с триста зора да ми иска някой лев и то после при първа възможност ми ги връща, дори да не е нещо наложащо. Въпреки, че знае, че винаги бих му помогнала с каквото и да е. Да не говорим, че ако живеем заедно няма да виси на мой гръб.
Разбирам да се случи да няма пари за известен период, ама ще каже, ще пита дали ще се справя и после ще се реваншира.

3.   Да, зарежи го и върви.

4.   Оставяй, такива стиснати да си седят сами.

5.   Отебаваш, заминаваш.

7.   Щом си говорила с него и то няколко пъти, щом затъваш и не може да се намери общо решение, то изхода е да заминеш да работиш в чужбина.
Въпросът ми е -след като ти е приятел,живеете заедно , защо трябва да заминеш сама да работиш в чужбина , не може ли и двамата да тръгнете и да сте заедно? Това не разбирам.

8.   Не, остани с него и затъни още повече.... Нещо по-различно ли очакваше да чуеш?