Гадно ми е. Защо се държи така?
Здравейте, жена на 22 години съм и напоследък никак не се чувствам добре и ще оценя съвети и мнения. Преди повече от 3 месеца се намерих с едно момче в социалните мрежи и понеже уча в Германия само си писахме и говорихме с видео първите два докато се прибера в България за лятото. Е, прибрах се в София, видяхме се и първоначално останах с впечатлението, че наистина ме харесва. Смятам, че всичко си ми е наред, имам доста обожатели, точно негов тип съм с кестенява коса и много сини очи, спортувам редовно и се грижа за фигурата си, намирам себе си за забавна, амбициозна, от заможно семейство съм. Разбира се, имам си и недостатъци и несигурности, не съм арогантна или надута, но знам, че притежавам някакви качества да съм обект на мъжко внимание. Той, от своя страна, беше преувеличил за доста неща в чата. Наживо беше леко закръглен и далеч не толкова отракан. Въпреки че си бяхме говорили на доста сексуални теми и изглеждаше като някакъв експерт, като дойде моментът да се изяви, той много упорито се дърпаше, може би се притесняваше за размера си и че е вероятно е преувеличил за уменията си и не стигнахме до никъде. Аз въпреки че ги осъзнах тези неща, не исках да спираме да се виждаме, бях го харесала достатъчно да искам да опозная истинския него. В един момент обаче се оказа, че се превръщам в единствената дето прави усилия и поема инициативата. Той не поема инициативата въобще, все по-рядко ме търси, избягва да разговаряме за сериозни неща и сякаш се е дистанцирал. Виждаме се 1-2 пъти седмично и то все има някакви други уговорки с приятели за които бърза или се прибира в родния си град, който е близо до София. Каза, че иска да опитаме, но не го показва, а у нас да дойде дума да не става. Не ме ухажва, вече не полага същите усилия, както преди. Казва, че не се вижда с други. Аз не съм някаква лепка или обсебваща да съм го отегчила. Нямам представа защо се държи така и какво не е наред? Започнах да се чувствам нещастна и неразбрана. Когато се видим се държи все едно много ме харесва, а аз организирам всичко и имам чувството, че го насилвам. Сякаш му е абсолютно все тая, дори да не иска да се отдава емоционално, не се и опитва да се възползва от възможност за секс. Как си обяснявсте това? На мен ми е малко трудно да прекратя рязко взаимоотношенията си с даден човек, особено след такава инвестиция на време и усилия и ще ми е доста гадно, бих искала най-малкото да разбера какво се случва. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако си наистина такова бижу, както се описваш за какво ти е толкова ниска топка като този "пич". Имай малко самоуважение и се научи да губиш. Понякога човек греши, а грешката му както наричаш ти -"инвестиция", е цената която трябва да плати и да си има обеца на ухото. Няма какво повече да разсъждаваме върху написаното, личи си, че интереса му е слаб или никакъв. Насила не става. Търси някой друг който да те оцени.

2.   Да, те сички се държат така вече. Два пъти да го потърсиш първа и вече влизаш в графата обсебваща. Наживо се държат перфектно, но в чата се са заети, се нямат време за разговори, се мразели социалните мрежи. Бабини ми трънкини. Айде да не се залъгваме повече. Лесно е да се направиш за един час, ма не и всеки ден. Тея мъже не ни харесват грам. Тоя Путьо и само секс не иска. И да, бих се държала с него като пълна Кучка. Ще го игнорирам ако пише. Вечно ще съм ангажирана. Ще имам сто хобита. Ще демонстрирам всякакви интереси към всичко освен него. ще се правя на заета. Ако се стигне до секс, ще го изчукам. После няма да му се обадя никога. 2-3 пъти така с мъжете и накрая ще си такова перде, че ще почнат да се влюбват. А ти търчиш по тях. Не става.

3.   Или не си толкова привлекателна, колкото си мислиш, или той е прекалено несигурен и се срамува ужасно. Второто ми звучи по-възможно, много мъже обичат да се правят на големи пичове в чат и наживо спичат яко.

4.   Всичко друго ми изглежда като типично мъжка простотия в стил не знам какво искам, обаче това със секса е странно. Обикновено мъжете първо се възползват от теб и после ги въртят тези номера. Твоята история е нещо наистина ново.

5.   Може да се комлексира от реалното си финансово и имотно положение. Все пак казваш, че си от заможно семейство.

6.   Няма самочувствие и е решил, че си с класи над него. Не се чувства достатъчно мъж с теб, знаейки, че не те превъзхожда с нищо. Всеки мъж иска да е герой в очите на любимата, но в този случай няма как да се получи. Просто му напиши: " явно не искаш отношенията ни да минат на друго ниво, изморих се да полагам само аз усилия, чувствам се зле с твоето отношение, бях до тук, пожелавам ти всичко хубаво" и си до там.

7.   Може да не му допадаш? Това, че се описваш така не значи, че може да си хубава и т н ;) Може да си слаба, но за него да изглеждаш смешно, а и щом няма интерес го оставяй. Щом мъжки погледи има намери си някой, който да те ухажва.

8.   Подкрепям номер 6. Харесва те, но няма да се получат нещата, не сте един за друг.

9.   Наистина няма самочувствие, като се вижда много по-малко пред теб. По принцип не си бих губил времето да ти пиша, защото изглеждаш леко надута и знам как свършват историите с такива момчета, но ти звучиш загрижена за него и донякъде инвестирана да се получи това между вас. Това ме радва. Не си типичната надута мърша. Може би...
Ако не си и искаш да се получи с него ще трябва да му помагаш в началото. Много му е трудно сигурно да се чувства като нищо пред теб. Давай нещата бавно и го окуражавай. Той ще намери куража, но преди това от теб ще се иска доста търпение. Ако си готова да го дадеш, много се радвам за теб и особено за момчето.
S.A.D.