Вечният въпрос-,,сама ли ще умра?"
Да знам... , , какво клише", , , животът е пред теб", , , малка си" и т. н и т. н
Мислех, че това са детински истории преди да ми се случи нещо подобно и на мен.
Момиче съм на 17. Никога през живота ми не съм имала приятел, нито съм прегръщала, нито целувала момче.
Не се намирам за толкова грозна, но в сравнение с другите ми съученички и приятелки се чувствам сякаш никой никога няма да ме хареса заради външността ми. Знам, че не е така и все ще намеря някого, далеч съм от мисълта, че ще остана сама завинаги, но вмомента съм в депресия.
От моя клас има момче, което много много харесвам и то наскоро тръгна с една моя съученичка. Много е ми е гадно да ги гледам всеки ден на училище заедно. Просто се изяждам от ревност и не мога да го понеса.
Общо взето проблемът ми е, че много страдам от това, че те са вече са заедно, а аз съм се надявала 2 години на нещо, докато той изобщо не ме поглежда.
Нещото, което го прави по-зле е, че аз дори нямам никакви приятели в училище, само извън него(и съм изключително благодарна, че винаги са били до мен и са ме подкрепяли), но все пак съм по 7 часа в училище и през цялото време не разговарям с никого.
Молбата ми е да ми дадете някакъв съвет, който да ми помогне в следващите 2 години в училище, които ми остават. Знам, че след като завърша ще започна нов живот в нав град, но искам оставащите 2 години да спра да се чувствам като аутсайдер.

Коментари

1.   Съвет: излизай повече навън, намери си хобита, където ходят други хора и така ще имаш някаква социална среда. Бъди позитивна. Бъди интересен събеседник.

2.   А защо си се надявала? За да се надяваш, трябва някой да ти дава надежди. Ей така сама да си присвоиш надежда не може. За да се надяваш, трябва да си се опитвала нещо да правиш по въпроса- да кокетираш, да го заприказваш, да се опиташ да привлечеш вниманието му... И пак няма нищо сигурно, всичко е на риск.
Другото са ти го казали. Ако си намръщена, чорлава, дебела, злобна, завистлива и заядлива темерутка, която крещи и обижда хората около себе си, или пък си постоянно без настроение, отпусната, оклюмала и тъжна, никого няма да привличаш и всички ще бягат от теб. Има един установен стандарт за момичетата, които привличат момчетата. Ти би могла постепенно да се движиш в посока на тоя стандарт - слаба, загоряла, спортен тип, поддържана, спретната, хубаво ухаеща, с лек и подходящ грим, весела, усмихната, мила, леко закачлива, оживена, знаеща, умна, общителна, пълна с енергия, настроение и оптимизъм... Ей такива момичета пръскат лъчи и радост около себе си и момчетата гальовно ги наричат": "Слънчице! ... "