Как се процедира с хора които....
Здравейте на всички !
Имам няколко въпроса на които каквото й да направя е безполезно !
Та...как се процедира с инат човек, човек който не може да възприеме дори градивна критика, човек който казва, че е готов да направи всичко за теб, но само на думи...без никакви действия ?!
Човек, който плаче после и обръща нещата така, че все едно ти си му виновен и едва ли не излиза жертва във всеки един случай....човек на който си простил хиляди неща, като лъжи, изневери и още много(списъка е много дълъг)
Знам, че повечето от Вас, ще кажат “режи” и продължи напред, но все пак искам да знам как Вие постъпвате с такива хора и какво правите за да се усетят и те какво са направили всъщност, за да оценят поне малко човека до тях..
Ще се радвам админите да публикуват това, за да намеря някакво решение, защото е нетърпимо и човек оставя без нерви...

Коментари

1.   Авторе, какво предпочиташ - един безкраен ужас, или ужасен край?

Не можеш да промениш човек, който лъже и изневерява. Това са сериозни недостатъци, и щом някой си е такъв сериен лъжец и изневеряващ, нищо не може да се направи. Но ти имаш властта да сложиш край на тази ужасия.

Сега си представи живота си с този лъжец 1 година напред в бъдещето. После 5 години напред в бъдещето. 10.

Как се чувстваш сега, Авторе? Това е отговора на въпроса ти.

2.   Точно, ясно и много правилно са го казали хората.
"С криво дърво и опърничав човек, оправия няма"!
Говоря от личен опит. От всекидневна депресия. И болно дете, заради такъв човек. От 7 години се боря всячески с характера на тази жена която е в домът ми. Започнах да ходя с удоволствие на работа само и само да не съм в къщи. Викове. Крясъци. Постоянни упреци. Забележки. Не и стигна това, започна и със роднините ми да се занимава. Тази била мърша. Другата вещица. Третата да си гледала живота. И това се крещи. Срам ме е от комшиите вече. Опитах всичко. С добро. С лошо. Обеснявам. Премълчавам. И от шамар не поема. Знае, че бих дал и живота си за детето ми и ме държи за топките. Погледнато отстрани, ги няма вече. Детето е под постоянен стрес и от там изостана много от връстниците си. Българския съд продължава да подкрепя на 80-90 процента майката като настойник и родител за децата. Въпреки да докажа как всекидневно търпим психически тормоз, раздялата от "майката" ще е още един шок за него.
Няма оправия с такъв човек. Аз също не вярвах, но сега си скубя косите и чакам инсулта.
Дядо Тошо

3.   Как се постъпва - намираш си друга. Тая е много тъпа овца, че и изневерявала... Май си много неуверен в себе си.

4.   Ами ти си стигнал сам до решението, че трябва да приключиш с тази жена и не знам какви коментари очакваш-някой да те разубеждава ли? И защо? Искаш да те оцени малко-човече, та ти си и простил изневяра, това много малко мъже биха го простили. Ако аз съм в тази ситуация, да изневеря и мъжът до мен ми прости за мене той ще бъде Бог-дето има една приказка краката му ще мия и водата ще пия-затова, че ми е простил нещо непростимо. Ще ти кажа как ще постъпи реално моя съпруг с мене ако му изневеря-незабавно ще приключи с мен, а няма и да се учудя да отнеса и някой хубав бой преди това. Знай, че една жена почне ли да изневерява няма спирка. Сигурно си чувал приказките"жена и ръжда тръгнат ли.... ", "жена ударят ли я чужди топки по дупето... "Това са истини многократно доказвани в живота. Ти това ли искаш за себе си? Тя ще изневерява, ще хленчи, ти ще прощаваш безкрай и докога така? Нямате деца доколкото разбирам и не мога да проумея-защо търпиш? Бягай, момче, бягай с двеста от такава жена...

5.   Ежедневна битка за честност и откритост, въпроси за всяка лъжа, без скандали, само търсене на истината. Кучето скача според условията. Поставен в такива условия човек се променя или не издържа и бяга. Борба и с най-малката лъжа.

6.   От изложението не става ясно, за мъж или за жена иде реч. Не че това нещо променя, ама все пак - нека се знае. Няма какво да показваш и да доказваш на такъв човек, или да го караш нещо да усеща.
Но това е последица от твоите прошки, които се възприемат като слабост, и като карт бланш, че може и така да я кара и занапред. Така че, въпросът е главно към теб. Приемаш ли такъв живот.