Една история, изпълнена с тъга!
Здравейте! Аз съм момче на 14 години. Пиша тук, за да ми олекне поне малко. Ще започна от началото. Един ден, както си седях на чина в училище, едно момиче ме заговори. Започна по-често да го прави, викаше ме и ми помахваше с ръка, и още други такива случки, които ме накараха да мисля, че ме харесва. Един ден, аз реших да и помахна във ФБ, но тя не ми отвърна нищо. Казах и, че съм и помахнал без да искам. След това, тя продължи да ме бъзика в училище. Но лека полека, тя спря. Сега си хвърляме само погледи, като тя може да ме погледне максимум един път на ден. От 6 месеца съм все разстроен, защото я харесвам от толкова време. Страх ме е, че някой ще ми я вземе, но ако тя не ме харесва, нищо не мога да направя... Всеки ден мисля само за нея. Ставам с мисълта за нея и си лягам с мисълта за нея. Дори и малката капка надежда, че тя може да ме харесва, ще се изпари след месец, когато завършим. Дори и все още да ме харесва, за което се съмнявам, през лятото ще ме забрави. Това са 3 месеца. Никога нямам настроение. Обичам я, и често казано, това мое чувство не искам да изчезва. Може да звучи странно, но е така. Има дни, в които плача за нея. А нея я виждам, как бъзика и други момчета, как се забавлява и как е щастлива. Радвам се за нея, че е щастливо момиче. Аз няма да бъда никога щастлив като нея. Искам тя да е до мен, молил съм се, но не мисля, че някога ще е до мен. Няма и на кой да споделя. Никой не може да узнае, колко много ми е тъжно. Никой не знае какви мисли ми минават през главата. Благодаря на всички, които отделиха 5 минути, за да прочетат моята история!

Коментари

1.   Малък си, ще ти мине. Първото влюбване винаги е така, след това ставаш по-корав, ставаш мъж. Сега си още дете. След 2-3 месеца ще я превъзмогнеш. Споко, няма да свърши света заради една пикла, намери си момиче, което държи на теб.

М30

2.   Здравей момче!
Според мен това момиче те харесва. Сред тийновете е така - харесваш ли някого - закачаш се, подиграваш му се, бъзикаш го... -. Да съвсем е така :). Когато бях тинейджърка, повечето момчета така правеха. Ще те посъветвам да настояваш и да покажеш с нещо, че я харесваш. Нищо няма да изгубиш дори и тя да не те харесва, поне ще си опитал. Първо се увери, че си струва това момиче и тогава. Не трабва да бързаш. Когато човек е влюбен често прави грешки и избира грешния човек. Ти наистина си влюбен и трябва да и го покажеш.
А лично ти ми изглеждаш кротко и свястно момче, умен ( съдя по начина ти на писане, граматиката и така... ).
Виж сега, недей да тъжиш и да плачеш, от опит ще ти кажа, че няма смисъл и нищо няма да промениш с това. Стъпи здраво на земята, стисни зъби и си дай малко кураж. Направи всичко възможно, за да я спечелиш. Дори и ако не се съберете, поне да сте приятели.

Успех момче!

П. С - по-късно, ако има някакво развитие с Вас, сподели :). Ще се радвам да видя как се развиват нещата.

Ж.

3.   О, миличък, ако ще ти олекне поне малко, всички са минали през това! Нарича се несподелена любов. Ти обичаш, а другата страна и идея си няма за чувствата ти. Боли! Добрата новина е, че с времето минава. Някой ден ще срещнеш и друго момиче и може тя също да се влюби в теб. И тогава ще е прекрасно! Сега обаче не ти остава нищо друго освен да мечтаеш за нея. Обичаш я, личи си, но понякога любовта боли. Съчувствам ти!
Една кака

4.   Благодаря ви много! До номер 2, ами аз и бях пратил покана във ФБ, аз и пратих покана в Snapchat, аз и помахнах във ФБ. Тя е умно момиче. Според мен се сеща, че не съм и пратил поканите и помахването без причина. Предполагам, че се е усетила, че я харесвам, но щом не прави нищо :(
От друга страна съм тъжен затова, че тя ме накара да я забележа. Ако не ми беше помахвала и ако не ме беше заговаряла, може би нямаше да я забележа. Защо светът трябва да е така устроен. Тя правеше неща, с които да я забележа, и накрая...

5.   Тя е кокетка - радва се да дразни момчетата и да ги кара да плачат за нея. Това означава, че няма сърце, че е повърхностна егоистка. Не би трябвало да страдаш заради нея, защото, ако допуснем че станете гаджета, тя ще те накара да страдаш много повече! Това сега е по-лекият вариант. Трябва да се радваш, че те е оставила на мира и се занимава с други. Не е за теб. Определено. Ама сега не го разбираш.

6.   Благодаря на всички за мненията :) До номер 5, ами тя е много добро момиче, скромно, както и отличничка. Не мисля, че е безчувствена. Но все пак, никога човек не може да бъде сигурен. Благодаря ти!
От автора