Мисля, че нещо не ми е наред...
Историята е кратка:
Брат ми ме дразни цял живот. Баща ми го удари, за да спре, понеже това дете е наистина досадно. Аз обаче се изсмях. Просто се хилех. Мисля, че наистина брат ми си го заслужаваше, но знам, че да се смееш на чужда болка е всичко, но не и нормално. Не мисля, че наистина съжалявам затова... По-скоро се чувствам зле, защото знам, че това изобщо не е нормално. Не искам съвети, не бих отказал, но не пиша това, защото искам да знам какво да направя. Просто искам да споделя, защото това ще ме изяжда дълго време. Не мразя брат си, е, може би малко, но не искам да се нарани. Или поне си мисля така... Всъщност, ще ви питам само едно. Мислите ли, че смехът ми е бил в следствие на гнева ми към брат ми, или нещо наистина не ми е наред и трябва да се консултирам с психолог? Въпреки че имам и лек проблем - не признавам нещата, дори и пред себе си. Например: Отказвам са повярвам, че имам странни навици. Знам го, но отказвам да си го призная, просто си търся оправдание за действията ми (не убивам кучета, спокойно). Чудя се дали наистина ще бъда честен към психолога или ще се опитам да се изкарам нормален, за да се чувствам добре. Както и да е, след като споделих се чувствам по-облекчен.
Ако има значение - на 14 съм, така че може и да съм разглезен, знам ли.

Коментари

1.   Хм.. Не знам какво ти е, но от това което прочетох и разбрах съм обедена, че поне съвест имаш към брат ти и това доказва, че малко или много ти пука за него. А и още си на такава възраст, че всичко наоколо да ти се вижда смешно. Явно той е по малък от теб, нормално е да иска твоето внимание или да прави това което правиш и ти.. Да върви след теб и да не те оставябнамира. Ако е така.. Искам да знаеш, че това е нормално и трябва много да си го обичкаш, защото той те подръжава, възхищава ти се и малко или много ще иска да е като теб. Не ми е ясно родителите ти, какво казват по този въпрос.

2.   Мисля, че ако идеш на психолог по-скоро ще се изкараш ненормален пред него, а не обратното. Пък има вероятност и да попаднеш на някой, който да те изкара ненормален, я защото иска да те 'лекува' дълго време, я защото може да си помисли, че щом си отишъл там, значи имаш нужда от помощ. На 14 години още си укрепваш егото и е нормално да се смееш на някои неправилни неща. На тези години убивахме жаби и ритахме котки,пукахме гуми и какви ли не още глупости, а смятай, че съм от 'слабия' пол. Понякога смехът е и начин за разтоварване на психическо напрежение, забележи, че най-смешните вицове са тези, които до последно не си сигурен, че ще схванеш или пък те изненадват с необичайно развитие на ситуацията, смехът се проявява като отговор на създаденото нервно напрежение. Както и когато някой се спъва, но в същия момент, точно след уплахата ти, че ще се нарани, виждаш, че няма нищо страшно и се засмиваш. На твоите години биех голямата ми сестра и когато й кипваше и решаваше да ми счупи главата, се заключвах в банята и ми беше смешна как реве в коридора, блъскайки по вратата. Не се притеснявай, даже е много хубаво, че си задаваш тези въпроси, това означава, че притежаваш способност за интроспекция, което свойство липсва при психопатите. Само недей да се оставяш да ти хареса чувството да мачкаш хората или да те забавлява чуждото нещастие. Ще обобщя - според мен нямаш никакъв проблем.