Кои за вас са били т.н red flags в дадена връзка, която в поледствие е приключила?
Тоест, кое е било онова нещо, което сте пренебрегнали в дадени отношения, но после се е оказало важно? Т.н предупреждаващите знаци?
За мен са били няколко неща, събрани от няколко срещи,или връзки. Има и от опита на приятелките ми.
1. Наскоро приключила връзка, независимо колко дълга, но той е твърдял, че няма нищо към нея вече. Напълно я е забравил, и е сериозен спрямо мен.
2. Говорил е само лошо за бивши и ги е наричал с всякакви обидни имена. Как не са го оценили, сексът не вървял, какви чудовища са били, и други такива.
3. Хвали се със сексуалните си умения, но впоследствие се разбира, че нито е толкова опитен,нито толкова издръжлив. Даже може да практикува секс в една поза, без никакво разнообразие, но същевременно да се хвали как ще ме подлуди.
4. Не сме били на едно интелектуално ниво. Примерно не е учил нещо повече, не се вълнува от същите неща като мен, и мисли,че образованието е загуба на време. Доволен е бил да работи работа, която не изисква много умения и няма развитие, а ми се присмиваше,че искам да се развивам. Също и избиваше комплекси,защото аз съм учила, а той-не.
5. Споделял ми е как с никое гадже не е отишъл на почивка, защото не са искали.
6.Прекалено бързо хлътване. Познавате се от месец-два, и вече е лудо влюбен. Планира вашето бъдеще,деца, остаряване заедно. Смята,че сте жената на живота му и ви засипва с внимание. Пришпорва ви към съжителство и деца, и то на съвсем ранен етап. Като му кажете,че искате да изчакате, ви дава отсрочка половин година време. Не се отказва от мечтата си да има семейство с вас. Настоява за секс без презерватив, за да ви направи дете. Казва,че му е време и защо да не пробвате. Мечтата му са децата, а вие идеалната майка.
7. Идва от семейство с лоши взаимоотношения майка-баща. Примерно бащата е насилник и пиел много, майката- тормозена. Един бивш постоянно беше на мушка с баща си,имаше някакви кражби ,полиции,дела.
8. Има страх да не го оставите,защото само той е зарязваният. Гледа ви като писано яйце, само и само да не си отидете. Казва ви,че няма да се откаже от вас никога, само ако вие го зарежете, тогава. Иначе няма да ви пусне.
9. При даден проблем тотална липса на комуникация и поемане на част от вината.
Ще ми е интересно да прочета вашия опит с нещата, които е трябвало да ви сигнализират, че тази връзка няма да я бъде.

Коментари

1.   Я отивай бързо до животинския магазин и си купи поне една-две котки.
Та да практикуваш от сега бъдещето си на Crazy Cat Lady.
Не си много нормална.

Братан.

2.   За мен, ако е мамино синче съм аут!

3.   Да разбирам, че всичко изброено се отнася за приятелят ти и ти се чудиш дали са достатъчни "сигналите"? Грозна ли си или тоя изглежда много добре, че изобщо се занимаваш с него?

4.   Ха интересна тема. Ще споделя своите причини/сигнали че нещата няма да станат
1. Наивна - живее в собствен свят и мисли че хората не я лъжат.
2. Липса на борбеност, хъс и желание за развитие в личен и професионален план.
3. Наличие на неразделен приятел от противоположния пол - нема такова животно.
4. Липса на лично мнение, не си отстоява позициите (който ги няма)
5. Ползва те за душевна кофа, изпада в депресия от елементарни неща
6. Предишни изневери - That is a big no no.
7. Не прави фелацио - Сори ама си е no no
8. Тъщата е палава - мхм правилно прочетохте
9. Като дойде сметката се прави на ощипана - Всеки път, някои колеги мъже обичат да се въплътяват на татко и да плащат всеки път. Моето време/пари са също толкова ценни колкото нейните. За да има кавалери трябва да има и дами. Нямам нищо на против да плащам, но поне да се връща жеста чат пат.

Ще включа нещата който съм забелязал, когато половинката тъче на два стана.
1. Влиза дори в банята с телефона
2. Един колега от работата....
3. Всеки ден ти казва колко те обича, минимум по три пъти
4. Като излезете двамата се облича лежерно, като излиза сама все едно отива на сватба. На всякакви места
5. Задържаха ме на работа.... точно по едно и също време на седмицата, всяка седмица.
6. Банален сценарии: Днес не искам да се виждаме че съм много изморена и изнервена не искам да те натоварвам, ще ти пиша като се прибера. Казваш си УаУ това не е типично за нея. Катериш се в колата отиваш по нощите да й направиш изненада като си й взел нещо малко за да й оправи настроението, отиваш до тях, техните те посреща с "ми то тя каза че няма да се прибира и че ще спите у вас" и в същия момент получаваш съобщение "прибрах се" - чувството е уникално, препоръчвам.

5.   Не се отнася за един мъж, а за различни, с които съм имала или връзка, или излизала за кратко. Също и от опит на познати. Просто понякога човек пренебрегва някои неща, за които после съжалява. Доста приятелки са ми се оплаквали от някой, за който още в началото си е проличало, че няма да се получи. Създадох темата от чисто любопитство.

6.   1. Бързото хлътване.
Имах случай, в който въпросния човек започна да ми говори за деца и семейство, за съвместно съжителство още след третата или четвъртата среща.
Сами се сещате, този човек просто искаше да ме обсеби и да ме използва, за да запълни празнотата в себе си и да създаде набързо някакво семейство, без да му пука реално за мен.

2. Болезнените спомени от ГОЛЯМАТА любов.
Описаният в предния абзац все още пазеше стихове за любимата си, която дори не беше бившата му приятелка (момичето преди мен), а приятелката му отпреди близо 5-6 години публично в профила си във фейсбук.
Имаше я още в приятели, харесваше й постоянно снимки и публикации.
Първоначално нямах против , аз също поддържам приятелски отношения с бившите си, но чак пък такъв интерес...и то когато претендираш , че си обвързан и си all in.

3. Поддаването на чужди мнения.
Когато човекът се допитва до трети лица във връзка с отношенията ви е меко казано жалко и некоректно.
Отношенията са за двама.
Когато се намеси трети с "компетентното си и доброжелателно" мнение, става взривоопасно.
Случвало ми се е многократно и е ужасно да виждаш как твоят човек не говори с теб, а с разни други хора за връзката ви и се влияе от тях, когато те просто си почесват езиците, без да осъзнават какво предизвикват с хипотезите си ...

4.Заглеждането по други жени.
С приятеля ми сме заедно от много години и не е погледнал друга и за секунда за цялото това време. Не , защото не може - красив мъж е , секси, но УВАЖАВА жената до себе си и има очи само за нея.
Така съм и аз.
Докато съм имала ситуации ,в които мъж ,с който съм излязла на среща се заглежда по другите и още малко ще им налети на горките женици.
Много е грозно.
Защо изобщо ще излизаш с някой, ако не ти е интересен и искаш друг?

5. Търсенето на повод за кавга.
Бившият ми приятел постоянно се чудеше как да скъса с мен по начин, по който да е чист , без да излиза като гадняр пред обществото.
Беше си харесал друга и започна да се заяжда всячески ,за да изляза от картинката.
Накрая ми писна, дадох му карт бланш, скъсахме .. и след няма и ден вече представи пред всички "жената на живота си".
"Жената на живота" си , с която прави всичко по абсолютно същия начин както с всяка друга жена в живота си - фрази, места.. всичко.
В такива случаи, дами, доверете се на интуицията си.
На мен много ми се искаше да се боря и да се опитам да бъда с него, въпреки, че е негативно настроен, но интуицията ми каза "Бягай с 300".
Направих го и може би спасих живота си от голям погром!

Същото важи и за горните точки.
Интуицията ни е дадена с определена задача - да ни пази.
Добре е да я слушаме.

7.   Тези неща, които изброи са верни. За мен червените флагове също са, ако ме крие от близки /това много го мразя, защото съм го преживяла!! / и ако се срамува от мен. Дълги години харесвах едно момче, което все ми даваше смесени сигнали, когато бяхме сами се държеше добре с мен, но пред приятелите му сякаш не ме познава. Луда съм и аз била да търпя това, но ето. Червен флаг е, ако слуша прекалено много и майка си и зависи от нея. Това за модела семейство, което каза, че може да попие от тях - и това е така, макар че не всеки път. Смесените сигнали също не са на добро, както и както много пъти става - уж сте само за секс, ревнува те и се държите като двойка, но когато въпросът се повдигне - казва, че не иска връзка. Това, което аз научих е, че един мъж, ако те иска - ще ти го покаже!! Ако е мъж, разбира се, но пък, ако не е - не се занимавай иначе това води понякога и до години пропиляни нерви. Моят приятел като разбрах за чувствата му, отначало не знаех как да реагирам, бях в тежък период и много не исках връзка. Той ме разбра. Не нахалстваше, но ме търсеше, искаше да ме опознае, никога не ми е натягал нито за секс, нито за връзка. Просто искаше да общуваме. Започнахме и да излизаме, опознах го и аз и в един момент осъзнах, че точно това е за мен. Никога не ме е притискал, не ми е правел скандали от простотии, ние не се караме. Понякога за много дребни неща и то на шега по-скоро, но сериозно никога, просто защото няма за какво. Аз самата смятам, че е много важна комуникацията и да се съобразяваш с партньора си. Откакто съм с него просто разбрах защо преди не се е получавало с никой.

8.   Няма идеални хора.
Има такива дето са доста привлекателни.
Има такива дето финансово са доста добре.
Има и такива дето са и богати и красиви. Авторката си търси такъв, но да е верен и да има много време за нея. Дано го намери!

9.   Това определено са доста притеснителни знаци, както ти вероятно сама си установила. Бих добавила няколко:

1. Още живее с техните
2. Винаги защитава майка си/някой друг близък, ти никога не си на първо място
3. Смел на думи, но някак си все не се стига до действия
4. Като има някакъв проблем, игнорира ситуацията, скатава се, чака нещата да отминат от самосебе си
5. Брои си всяка стотинка
6. Не желае той да взима решенията и да носи отговорността, като иска нещо чака ти да го кажеш/предложиш/досетиш
7. Винаги е жертва и онеправдан, той много свестен, а жените лоши/глупави/меркантилни

10.   1. Вечният студент, "учил" 10 години една безперспективна специалност и зарязал я преди държавен изпит.
Никога не работил и ден, защото всички работи са му под достойството и няма да работи за 500 лв. На 30 години чака майка му и баба му да му дадат от пенсиите си.
2. Запои с приятели. Първо веднъж в месеца. После всеки уикенд. После бира за закуска в 10 сутринта.
3. Опит да те изолира от всички твои приятелки, а за приятели мъже и дума да не става. Всички са к*рви, месят св във връзката ви и не си заслужават.
4. Пасивно- агресивен. Това в началото, после откровено агрвсивен. Шамари няма, но синини от побутване има. Крясъци за щяло и нещяло.
5. Подценява твоите успехи и умения. Какво като завършваш висше, от теб шофьор няма да стане, работиш за смешна заплата.
6. Иска дете, но не може в магазина своите сметки да покрие. Не може едни пържени яйца да си направи. Бе въобще жената трябва да е майка и слугиня без претенции.
7. Говори против родителите ти. Ей, това беше най- тежко. Никой няма право да обижда родителите ти!!!
Това всичко - един човек. 9 години и много скъсани нерви. Събрах си багажа и си тръгнах за ден, не беше решение ей така, но беше най- правилното в живота ми.
Ж 28 г.

11.   "Да разбирам, че всичко изброено се отнася за приятелят ти и ти се чудиш дали са достатъчни "сигналите"? Грозна ли си или тоя изглежда много добре, че изобщо се занимаваш с него? "

Не. Да НЕ разбираш така!

12.   3, ти можеш ли да четеш!? А да разбираш прочетеното!?

"За мен са били няколко неща, събрани от няколко срещи, или връзки. Има и от опита на приятелките ми. "!

13.   За мен на първо място е точка 9. Има ли липса на комуникация при възникнал проблем, връзката върви към края си. И още няколко сигнални лампи:
- Липса на яснота във финансовите взаимоотношения. Това не значи кой колко "дава", а регламентирани правила, например: "аз плащам режийните, ти плащаш храната, а разходите по развлечения делим наполовина". Не говоря за някаква прецизна формула, а за най-обща договорка, естествено, че никой няма да цепи стотинката.
- Емоционално разминаване. Ти искаш да те гушне и да му разкажеш гадния си ден, а той ти отвръща да не го занимаваш с глупости. Той има нужда да се просне на дивана с една бира, а ти му натрисаш пет свои приятелки на гости.
- Интелектуална несъвместимост. Е, няма как да съжителстват хора, единият от които обича класическата музика и литературата, а другият надънва чалга от сутринта и се информира от "Телеграф".
- Колкото и да звучи старомодно, социалният произход и настоящ профил са много съществени. Въпреки че порастваме, наученото от родителите ни остава завинаги. В една връзка много скоро лъсват точно тези несътветствия - единият е свикнал с ленени салфетки на масата, а другият тепърва се учи да се храни с нож и вилица (случвало ми се е! ); единият от бебе е бил в средата на интелектуалци и учени - приятели на майка му и баща му, слушал е разговорите им, попивал е маниерите им, а другият е бил свидете на семейни побоища и пиянски изпълнения. Няма как да стане, колкото и да са привлечени един от друг, рано или късно тези различия избиват.
- Хигиенни навици. Включвам не просто къпането, а битовата култура като цяло. Мърлявщината е и в струпаните в мивката съдове, и в захвърления на пода пуловер, и в смачканата на топка риза, и в трохите по масата, и в натиканите под леглото чорапи... мога да изброявам до безкрай.
- Различно отношение към дома. Тя или той държи на вещите си, обзавежда се с вкус и не жали пари за естетиката в жилището си, а за партньора счупена ваза за няколко стотин лева не е проблем - някакво си там порцеланово гърне! ; прогорена ръчно изработена дантелена тъкан е ОК; надрана маса от 19 век си е в реда на нещата - ще купим нова, казва! . Пак говоря от личен опит: един такъв мой обожател буквално ми помля вилата, обзаведена по проект на мои приятели художници с уникални предмети, издирвани по антиквариати и галерии в продължение на години и почти всички с огромна художествена стойност, което в очите на джентълмена просто нямаше значение. С глас съм плакала над останките на уникати, които няма как да се възстановят... Не е вещомания, а просто респект към изкуството.
- Сексуалното несъответствие не го споменавам, защото за всички ни е ясно, че това е бомба със закъснител.
- Но ще спомена нещо изключително важно, а именно: липсата на визия за развитието на връзката. "Ти си жената на живота ми и ще остареем заедно", не е достатъчно. Достатъчно би било да има някакъв план за това как, къде и по какъв начин ще остареем заедно. А това иска някаква елементарна делова стратегия: ще отворим кафене, ще си продължим образованието, ще се преместим в чужбина, ще купим жилище и т. н. Инертността убива връзката много по-често от изневярата. В един момент двойката усеща, че просто седи и гледа тъпо телевизия, без никакви бъдещи перспективи.
Естествено, каруцата може да се обърне и по много други причини - драстична промяна във външността на единия, здравословни проблеми - например стерилност, и какво ли още не, но ако двайката "покрие норматива" по изброените основни пунктове, може би ще успее да се справи и с предизвикателствата.

15.   Както каза номер1 по-добре се ориентирай към котки, защото живееш в някакъв въображаем свят в който ти си някаква принцеса при която идват безброй женихи с обожание в очите а ти претенциозната им търсиш недостатъци за да откриеш "принца на мечтите" си сред всички тях. Реалността пък най-вероятно е, че надали някой изобщо иска да си мръдне пръста за да направи някакво по-сериозно усилие освен да напише едно-две съобщения и предпочитат да играят на компютърни игри отколкото да се занимават префърцунените ти "търсения на недостатъци". Котките са най-добрия ти избор ми се струва, дори ще ти препоръчам група във фейсбук, пълна е с подобни хора, които са изпаднали в умиление по-котките, ето им сайта, виж им и групата във фейсбук - https://www. meowingtons. com/

16.   1. Нечистоплътен, немърлив, разхвърля, не чисти - може във всичко друго да е перфектен, но пак бих му била шута за това качество
2. Няма собствено мнение, слуша майка си, лесно се влияе от чуждо мнение - безхарактерност общо взето
3. Стиснат, цепи стотинката на две - тук не става въпрос ако няма финансова възможност. Не бих изтърпяла мъж до себе си, който веднъж ще реши да плати сметката или да ме почерпи нещо, и после ще го повтаря сякаш е направил велика постъпка
4. Много приказки, малко действия. Неспазване на думата, празни обещания - в това няма нищо мъжко
5. Човек, който не желае на пътува, да опитва нещо ново - ако за мъжа живота му се състои в това да единствено и само да работи, да се прибере и да си пусне телевизора и да не излиза от тях, то нека си намери друга
6. Да ми навлиза в личното пространство, да ме задушава, да ми прави проблеми, че излизам с приятелки - света не се върти само и единствено върху половинката, добре е да се знае.
Общо взето мисля, че това са най-големите червени флагове за мен.

17.   Номер 4, тези неща, които написа като знаци "че половинката тъче на два стана" едно към едно се покриват с последните 3 месеца от връзката ми с бившия ми приятел. Даже думите, които той ползваше бяха същите... И се оказа, че ме лъже с колежка

18.   Ако е безмозъчно селянче като първия коментирал, това е един знак.

19.   Номер 10, все едно описа моя 10-годишен опит с такова същество. Бих добавила само:
1. Криене на телефона, в последствие се оказа, че има връзка с друга.
2. Никаква инициатива за започване на работа, въпреки 10-годишното студентстване и големите претенции за кариера.
3. Чакане жената да се грижи за всичко - домакинство, жилище, кола, цялата финансова отговорност.
4. Вечни скандали, с повод и без повод, най-вече без... прерастнали в края на връзката и във физическа агресия.

Мда, доста време ми е трябваше да видя тези red flags за съжаление...

20.   Голям червен флаг за мен е, когато някой твърде се опитва да се намуши в сигурна кутийка и го е страх на живее. Създава си някакви граници и правила до такава степен, че влиза в крайност и животът се обезсмисля. Сиреч - дисбалансът ми е най-големият червен флаг. И сиреч - авторката.

21.   Много интересна тема!
Жена съм, около 30те.
Червен флаг ми е когато един мъж не работи системно, когато никоя работа не е достатъчно достойна за него, ама иначе нали е голямата работа и има огромни бизнес идеи и може да критикува всички около него...
Червен флаг ми е когато го виждам да се зарибява с 2-3 девойки едновременно.
Червен флаг е когато го чуя да крещи на майка си или е груб с обслужващ персонал.
Като цяло не харесвам мизантропи, хора, които обвиняват целия свят за неуспехите си, но никога не търсят вината в себе си.
Червен флаг ми е ако мрънка, но не прави нищо, за да подобри положението си.
Червен флаг ми е когато каже, че ще направи нещо, изглежда много уверен, целеустремен, твърди че го иска, но после не го прави.
Червен флаг е и когато не е емоционално стабилен, най-малкото го афектира, гневи или вкарва в депресия.
Червен флаг е ако в напечена ситуация се скатава, депресира, не прави нищо, отлага, вместо да вземе действия да излезе от ситуацията.
Ако има склонност към алкохол, хазарт или наркотици - въобще го избягвам отдалеч.

Успех на всички в подбирането на подходящ партньор!

22.   "16. 1. Нечистоплътен, немърлив, разхвърля, не чисти - може във всичко друго да е перфектен, но пак бих му била шута за това качество
2. Няма собствено мнение, слуша майка си, лесно се влияе от чуждо мнение - безхарактерност общо взето
3. Стиснат, цепи стотинката на две - тук не става въпрос ако няма финансова възможност. Не бих изтърпяла мъж до себе си, който веднъж ще реши да плати сметката или да ме почерпи нещо, и после ще го повтаря сякаш е направил велика постъпка
4. Много приказки, малко действия. Неспазване на думата, празни обещания - в това няма нищо мъжко
5. Човек, който не желае на пътува, да опитва нещо ново - ако за мъжа живота му се състои в това да единствено и само да работи, да се прибере и да си пусне телевизора и да не излиза от тях, то нека си намери друга
6. Да ми навлиза в личното пространство, да ме задушава, да ми прави проблеми, че излизам с приятелки - света не се върти само и единствено върху половинката, добре е да се знае.
Общо взето мисля, че това са най-големите червени флагове за мен"

Много съм съгласен с първите пет! И голям флаг, ако много си държи на "личното пространство" - такава явно е свикнала да има по няколко връзки едновременно. Нямам какво да крия и затова телефонът и Фейсбукът сами достъпни. Обратното - крие нещо.

Мъж 40-50 годишен.

П. П. Авторке, ако беше кръстила темата: "Кои за вас са били така наречените червени флагове? " - нямаше ли да ти разберат въпроса?

23.   Ами, мили дами, как не ги забелязвате тези неща? Мъжете не стават такива отведнъж.
И аз съм жена, но веднага ми става ясно що за птица имам пред себе си. Много мои приятелки все ми казвахва, че съм с големи претенции, но истината е, че просто усещах как ще се развие една подобна безперспективна връзка и дори не съм излизала на срещи с такива господа. Срещнах човека за мен, надявам се да сме заедно още дълги години, но дори да не сме, не вярвам, че ще бъде фатално и това е последния мъж на планетата Земя, с когото мога да бъда щастлива. Ако нещата не вървят, ще го пусна, няма смисъл да инвестираш време в провалена връзка.
От всички коментари и наблюденията ми над приятелки оставам с впечатление, че България естествено красивата и интелигнетна жена е стъпквана и мъжете искат да я приравнят със слугиня, да избиват комплексите си. По тази причина рядко се срещат жени с нормална самооценка, които веднага да отрежат неподходящите за тях мъже.
Всичко това се насажда в семейството, където бащата си опъва краката на масата и чака жена му да сервира ракия и салата, да е почистила и подредила като в аптека, децата да са обгрижени.... и всичко това без негово участие, защото е мъж, а подобни дейности са "женска работа".
Момичета, ценете се повече. Не можете да очаквате да бъдете уважавани, когато вие самите не се уважавате и посвещавате години от живота си на подобни екземпляри.