Той се страхува от мен и ме харесва
Влюбена съм до уши в свой съученик. Когато го погледна се усмихвам, без да се усетя. А когато е близо до мен получавам сърцебиене. Не мога да говоря с него, защото гласът ми се променя и затова го отбягвам. А той си търси поводи да е близо до мен, но не говори с мен. Той ме гледа и се усмихва и не общуваме, защото и двамата изпадаме в много неловки ситуации, започваме да пелтечим. Чувала съм как споделя на момче, че много ме харесва, а момчето му се смее. Чувала съм как споделя и на момиче колко е увлечен от мен и тя го разубеждава. Но между нас има химия, той също се притеснява да общуваме. Аз мисля, че не предприема нищо към мен, защото хора в класа не ме възприемат добре и той не желае да си развали репутацията. Но и това наблюдаване ме побърква, кара ме да искам да се скрия някъде. Какво да правя с това момче? Една година се гледаме, усмихваме, приближаваме и нищо повече. Чувам как говори за мен и едно единствено момиче в класа му е казвало, щом ме харесва толкова да излезем. Той й отговори, че съм била висока до рамото му, но би ме скъсал. А аз искам да си сложа една торба на главата и да се скрия някъде. Или да спре да ме гледа или да се почваме.

Коментари

1.   Този казал, онзи обяснил! На развален телефон ли ще играете?! Ако не те харесваше нямаше да търси близост и щеше да те отбягва. Младежът е стеснителен, както и ти. Аз бях в същата ситуация. Докато един ден уж случайно ме помоли да погледна дали няма нещо в косата и. Огледах я, и и казах, че няма нищо. Обърна се с красивата си усмивка и ме целуна по устните. Каза благодаря и остана да чака моята реакция. Доста приятно бях изненадан и чаках да я зърна след часовете. И от тохава ходехме заедно на у-ще и се изпращахме. Целувките зачестиха и стигнахме доста напред в отношенията.
Така, че давай смело. Някой момчета сме такива. Страх ни е ако ни отхвърлят или не отвърнат със същото.

2.   Търси контакт с него. И то жив контакт, а не чрез ФБ. Но гледай да не го изплашиш. Въобще не си мисли да му се обясняваш в любов. Търси го за уроци, домашни, ходи там където и той ходи. Ако нещата потръгнат - срещички, разговори, разходки... чак тогава се издавай.

И да не ти пука за чуждото мнение. Трябва да те интересува само той.