Вече ми се струва ненормално Това..
Момиче съм на 13 години ще ставам на 14 след един месец. До преди две години бях пълна и ходех със смешни грозни дрехи, но не ми пукаше изобщо. Излизах и си правех кефа... Но от Две години насам ми стана нещо.. Изведнъж ме обхвана срам за килограмите и дрехите, от притеснение се прегърбвам и пречервявам цялата.. Много ми е тежко всичките ми връстници излизат а аз не дори и през лятото а ми е скучно. Искам да започна но ако го го направя знам че ще започнат да говорят като ме видят - Ехеее тая е излязал, тя никога не излиза и ще ме удумват.. А и незнам защо но когато има мн хора се задушавам от срам и имам чувството че съм потънала в земята. Незнам, как да се спася как да го превъзмогна и да се спася и да стана същото от преди 2 години дете. За психолог ли съм, ще се оправяли или ще остана така вечно... ПОМОЩ ХОРА, ВЕЧЕ НЕ ИЗДЪРЖАМ
ВЕХНА КАТО ЦВЕТЕ КОЕТО НЕ Е ПОЛИВАНО

Коментари

1.   момиче според мен обличаи се и излизаи на вън изобто не мисли какво 6те кажат хората за теб ти си, си ти теб не трябва да те притесняват те! излез и им покажи че не ти пука не се затваряи сама така е по ло6о за теб :) ти о6те си малка не си голяма сега е време за лудеене не като стане6 на 20 излизаи и си живеи живота за6тото тои е един ;)

2.   Отиди на психолог, те са за да помагат на хората да се справят с проблемите си. Имаш проблем с външният вид - започни някакъв вид спорт - ще изглеждаш по-добре и там ще се запознаеш с нови хора.

3.   росто си влязла в пубертета и за това те интересува външния вид, променяш се като харектер - срамът идва от там. Не мисля, че психолог би ти казал нещо различно от следнто. Не смятай, че това е нещо ненормално - имам деца на подобна възраст. Промениха се много, вечно или се сърдят и искат да са самостоятелни или ги е срам да свършат сами елементарни неща. Девойката ми е все пред огледалото, все е недоволна от външността си и въпреки, че почти не слага грим изпадна в ужас, че някакви съученички случайно я видели в квартала, а тя била без молив! Смешно е, но тя преживява всичко. Добре, че и двамата са слаби, високи /младежът предимно/, че иначе представям си комплексите и на тази тезма. АЕ за пъпките да не говорим - то е мазане, то е фон дьо тен, то е чудо. Често се държат разпуснато, а след това като дивачета. Така, че спокойно. Първо постарай се да се обличаш както ти отива и в същото време горе-долу да си в крак с мадата. Това не е свързано задължително с кой знае колко пари. Виж си прическата и носи косата си не старомодно, но все пак да отива на теб. Излизай и тези, които се подиграват просто ще загубят интерес. Както се казва всяко чудо за три дни. Няма как да се върнеш отново към детството - ти ставаш вече девойка. Така, че с малко воля и самочувствие ще преодолееш всичко, което те притеснява. Това е нормален период, при едни деца минава по-леко, при други - не.