Кога можем да заживеем заедно
Здравейте.

Виждам се с едно момиче от 4 месеца. Минахме и преживяхме много интересни и забавни неща, малко или много се опознахме физически. Обаче, понеже не съм имал сериозна връзка, а само някакви продължителни заради секса, не знам дали е дошъл момента да и предложа да живеем заедно. Работата е там, че ако не говорим за работа (работим едно и също), тя нищо не казва. Ходим по разни събития, но я чувствам повече като приятел...

Коментари

1.   Щом я чувстваш повече като приятел и след като нямате теми за разговор, освен за работа защо изобщо обмисляш да й предлагаш да живеете заедно? Аз не виждам нищо, заради което си струва да предлагаш подобно нещо. Голяма и сериозна крачка е сериозното съжителство, но за него се изисква отдаденост и двамата партньори да го искат. Вие не смятам, че сте за това. Дори не виждам защо сте "заедно"

2.   Когато момичето се съгласи.

3.   На колко сте и не мислиш ли, че 4 месеца са много малко време?

4.   Т.е. ти с приятелите си мълчиш, или как?

5.   Ти добре ли си? От 4 месеца били заедно. За толкова време колко пък може да се опознаете? За къде бързате да живеете заедно. Поне изчакайте 1 година.

6.   Мисля, че ви е малко рано. А и да живееш с някого е доста по-различно отколкото си го представяш. Трябва да си готов за неща като плащане на сметки, готвене, чистене, пране, да се погрижиш за другия човек когато е болен... така, че куп битовизми, които понякога вгорчават живота. Не знам дали живееш сам или с вашите, но точно както си живял/живееш с вашите и се разправяте за това, кой ще измие чиниите, или ще изхвърли боклука, така ще стане и ако заживееш с приятелката си. Трябва да си напълно убеден, че обичаш тази жена и фактът, че ще я виждаш във всякакви положения, болна, здрава, вкисната, ядосана и т. н. и че заедно ще се грижите за домакинството няма да ви развали отношенията. За това май е по-добре първо да се опознаете повече за да няма излишни спорове за глупости. То не, че и като се опознаете няма да спорите за какво ли не... ама поне да не е за всяка дреболия.

7.   Много е рано още. 4 месеца нищо не са. Поне година и половина трябва да се познавате, за да направите такава стъпка. Живей си живота, веднъж като заживеете заедно няма да имаш същата свобода. Не бързайте.

8.   Трябва доста повечко време от някакви си 4 месеца, минимум година. И да го искате и двамата, а не защото ти е време, или да пробваш само. Все пак няма да живееш с всяка, нали? Това си е емоционално изхабяване. Ако и предложиш сега, ще я уплашиш, защото може и през ум да не и минава да е с теб постояно, или да иска семейство с теб. На днешно време хората избързват, и после съжаляват. Бившият ми приятел за една година смени 2 жени-мен и тази, с която е сега. Само защото аз исках да изчакаме с децата и живеенето, . Остави ме и сега е с друга, новата потенциална ссъпруга. Само защото си бе наумил нещата да са по неговия начин. Та не бързай с тези стъпки, иска се време. За да почнеш и ти да се луташ.

9.   Според мен пък няма значение времето. Аз например заживях с моят приятел на 1вия месец и се разбираме перфектно. С предишният ми го направихме постепенно, след 1 година и когато се преместих в тях не издържах и месец. Така, че сама си прецени дали можеш да съжителстваш с този човек и не спазвах някакви времеви ограничения.

10.   Ако мислиш, че си влюбен в някой, поживейте малко заедно и ще ви мине. Най-добре е да отидете заедно, та да видите дали ставате.

11.   От автора.

Добре, да приемем, че 4-5 месеца са малко. В такъв случай, трябва да разнообразим дейностите още доста, за да се видим в повече светлини. Нали така?

Ходили сме на екскурзии, кино, ресторант, кафе, музеи. Идва в нас понякога, но я няма онази близост, която ми се иска. Правим секс отвреме навреме. Обаче ми липсва спонтанното докосване в различни ситуации, няма нежност... Не сме говорили по темата, но все пак сме на 25 и не виждам смисъл да се опитвам да я променям.

12.   Авторче, екскурзии, кино и тем подобни са забавления. Там проявяваш най-добрите си качества и е лесно да си готин. Пробвайте малко да затънете в битовизми и тогава се проявява най-истинската и непринудена същност на човека. Ако успее да запази добрия тон в проблемен момент, ей тогава вече можеш да си сигурен, че човека си го бива. Ей това е хубавото на проблемите - че опознаваш човека истински. Другото е ала-бала.

13.   Няма правилник със срокове, ако искаш да минавате на следващото ниво - предлагай.

14.   4 месеца не са малко. С настоящия ми съпруг заживяхме заедно на 3тия, след 2г и 6м се сгодихме и на 3г и 6м се оженихме. Трябва наистина да чувстваш, че го искаш и че това е правилното нещо за вас двамата, а не да го правиш, защото така се прави. Ако от сега няма доверие и привличане, като заживеете заедно, няма да стане по-добре. Ти и на 1 месец можеш да заживееш с някого, но Наистина важно е да го чувствате като правилно и да го искате и двамата.