Как преудолявате отхвърляне?
Заглавието говори само за себе си.
Имах история с един човек, която продължи 3 месеца.
3 месеца на смесени сигнали, на показване на интерес от нейна страна и в следващия момент отдръпване. Тъкмо когато се отказвах и я забравях и си казвах “ами ето, няма да стане, по-добре да продължа напред”, тя се появяваше пак в живота ми по някакъв начин-или ще се засечем в университета и ще ме гледа, ще ми се усмихва, ще ми говори, или ще си пишем в социалните мрежи. 2 пъти я поканих да излезем-и 2та пъти тъпи управдания.
И така до вчера, когато реших да направя някаква стъпка на един купон, на който бяхме заедно.
И ме отблъсна окончателно.
Ок разбирам, че няма да сме заедно.
Но...пак боли подяволите! Защото 3 месеца имам чувства и илюзии и очаквания, че с този човек нещо щеше да се получи. Чувствам се наранена, без реално нищо да се е случило м/у нас. Без да сме имали връзка. Знам, че и тя харесва жени, така че ако сега някой коментира по темата-не не е това проблема. Просто не харесва мен.
И трябва да го приема и да продължа напред, но се чувствам отвратително. Просто исках да споделя и да питам вие как се справяте с отхвърляне от човек, с който нищо не се е случило?

Ж 22г

Коментари

1.   Като се отдавам на гнева изцяло. Не си потискам цялата злоба, ярост, гняв и хейт. Просто го оставям да се прояви. Минавам през всички фази. От тази" Тоя за кой се мисли?"" до "Защо не ме иска?"" до "" Не ме заслужава": Просто се отдаваш на хейт, колкото време трябва.
Когато разбереш за каква те е отхвърлил, може да се сдухаш малко. Все пак това засяга егото и то доста.Особено пък като разбереш, че е избрал някоя кифла или някоя много над нивоно му финансово или физически. Тоест надскочил си е възможностите и избрал някоя по външния и вид . Гадно е, но пак си го изстрадваш подобаващо. След време разбира колко се е прецакал, че ти си била по-добрия избор. В момента един ме остави заради кифла и вече съжалява, оплака ми се от нея. Хем ми става хубаво, хем го съжалявам, защото ме изпусна заради некачествен заместител. Ключовото в справянето е просто да се отдадеш на гнева, да не държиш нищо.

2.   Ами не преУдоляваме...

3.   А го преодолявам с грамотност. При теб, за съжаление, ще се наложи да е по друг начин.

4.   Няма никакво Управдание да не можеш да преУдолееш отхвърляне. А уж учиш висше...
По темата - не може всички да ни харесват. Забрави провала и се насочи към друга цел.

6.   Вие дето харесвате другия пол може да сте супер нагли. Желаете някой и заради това сте уверени, че и той е като вас. Защо?

7.   Да беше си преОдоляла неграмотността, авторке... Засрамете се, бе хора! На родния си език не можете да пишете! Има Spell check, има правописен речник, ползвайте ги!

8.   За какво позволявате коментари като номер 6, почти всички педофили са гейове, в разлшчните държави варират процентите. А вие ти пускате спокойно да изразяват болесста си, поне тука да бъде чисто и болните да не са представяни като нормални и обратното....

9.   Помолих за съвет не за уроци по грамотност.
Живея в чужбина от дете и не съм учила на родния си език.
До номер 6-момичето, за което говоря също харесва същия пол :). Благодаря на Номер 1 за единствения смислен коментар.
Авторката

10.   Момичето е писало тук защото иска съвет, не главни редактори и коректори. Просто трябва да преминеш през това. Няма точна рецепта, валидна за всички. Не бягай от емоциите си - виж ги такива каквито са, но и не им се подчинявай. Просто ги изживей, пусни ги и продължи напред. Разочарована си и боли, но все пак не е станало нищо фатално.

11.   До 8 докажи го със статистика и източници, твоят хомофобен коментар не е трябввсло да публикуват. Заради нелепата модерация няма повече да влизам в този хейтърски сайт.