Едвам издържам....
Здравейте! Искам да споделя нещо с вас, понеже вече едвааам издържам на всичко това....
С приятеля ми живеем заедно от около 1 година. Честно казано сама не вярвам, че го трая толкова дълго време, с всичките му глупости.
Става въпрос за това, че вече не е дете-на 31 е и мисля, че е време да се държи като улегнал мъж, да мисли за семейство-а не къде и с кого да се напие....
Работи, а все ми мрънка, че няма пари, през седмица му давам дори за цигари... Не ме разбирайте погрешно, просто мисля, че на тези години човек трябва да бъде самостоятелен и независим.
Поради липсата на пари никъде не мога да го накарам да отидем. Исках да идем на море за няколко дни, той ми отказва. Не му искам пари, щеше да е подарък. Той пак не иска... Обаче не мисли, че няма като става въпрос за негови собствени глупости.
Преди 2 месеца реши, че на "дърти години" ще си прави татуировка-и я направи де... Дава сумати пари за джанти, гуми, халогени... и всякакви други глупости.
За нищо не мога да разчитам на него, с всичко се справям сама...
Писна ми, вече не знам какво да правя, какво да му говоря, че да се промени и да разбере, че ми тежи това положение....

Коментари

1.   Според мен, колкото и да му говориш, той няма да се промени. Но, все пак може да опиташ. Ако пак се държи по същия начин, може да си помислиш дали не е по-добре да го оставиш.
*Яса

2.   споделям мнението ти за поведението на човек на тази възраст... сама разбираш, че нещата не вървят както трябва... не прави компромиси със себе си.... времето лети... не го пропилявай с човек, с когото не се чувстваш добре....

3.   Бягай далече,аз съм преживял абсолютно същото ако искаш да поговорим пиши ми на майл

4.   Той си е такъв няма начин да го промениш. Като не ти харесва какво правиш с него? Как си могла да го търпиш, глупости има жени който ще го изтърпят, ти за него не се притеснявай.

5.   Не виждам нищо лошо в него, освен, че ти тежи финансово. Иначе защо пък след 30 трябва да се мисли за семейство и деца? Никой не е длъжен! Познавам хора на по 33, 35, 38, живеят си живота на макс, бачкат си, излизат с приятели на по бира (НЕ се алкохолизират да поясня! ), не мислят за семейство и деца, не се насилват. Това е техният начин на живот, така са го избрали! Твоят обаче не е такъв! И тук няма лошо също. Ти мислиш за едни неща, той за други, ПРОСТО НЕ СТЕ ЕДИН ЗА ДРУГ, това е. Той ще си намери някоя, която ще го понася такъв, ти ще си намериш някой финансово стабилен, с който да се задомиш.

6.   Човек след 30 години е невъзможно да се промени. Щом до тази възраст не е улегнал, такъв ще си остане. На такъв човек не трябва да се дават пари - ще ги изхарчи за някакви глупости с които да се изфука пред хората "джанти, гуми, халогени... " това няма да се промени занапред. Ако искаш да прекараш живота си с такъв човек - безотговорен, който винаги ще ти иска пари, който няма да се интересува от твоето мнение, ще се чуди къде и как да се напие се омъжи за него, в противен случай прекрати връзката си.

7.   Мила авторке,
взимай се в ръце и си плюй на петите час по-скоро, явно твоят е от мъжете които никога не порастват... Представи си живота с него, ако имате и дете. Харесва ли ти?
Май е по-добре да потърсиш щастието на друг адрес!

8.   Нали знаеш, че има една приказка- не е луд, тоя дето яде баницата... ;) Защо му даваш пари. Разбирам да е изпаднал в тежко положение, криза е, безработицата е голяма... Но след като има пари за колата, значи ще има и за вас. Трудно ти е да се разделиш ли? А за какво ти е такова мекотело. За мен това не е мъж.

9.   Все едно говориш за сина на съседите, на 33 е. Жена му го изтърпя три години и го напусна. Често се е случвало, прибирам се, той и компания ровят дълбокоумно двигателя на поредния дарак до среднощ, на другата вечер пак - и пак без успех. Или киснат на бира в близкия гараж и дрънкат глупости пак до среднощ. Понеже порасна пред очите ми, си позволявах следните диалози:
- Няма ли да се прибираш?
- Ми какво да правя у дома?
..... .
-Танчо, излез с жена си детето, разходете се!
-Абе, ще обърна някоя бира с аверите, па после.
..... .
- Изведи поне детето, да отмениш малко жена ти!
-Това е пенделско, аз женска работа не барвам.
..... .
Родителите му са свестни хора, но как възпитаха толкова безотговорен човек, да се чудиш. Поболяха се, когато снахата си отиде, а на Танчо му дреме, пак е безработен и не се мръдва да потърси работа, клепе с аверите пред блока или в кръчмата, а времето си тече. Няма промяна, момиче, след пубертета човек не се променя, такива все някой ги издържа, все някой ги съжалява и така им минава животецът. Ами погрижи се за твоя живот и по-навреме.
Мечо Пух

10.   Той няма да се промени. Щом не е "пораснал" до сега, не се надявай за по-нататък. Знаеш, че има такива хора. Ти просто си попаднала на един от тях-неспособните да поемат отговорност. Струва ми се, че не си на неговите години, явно не сте семейство. Някъде написа ли, че го обичаш? Мисля, че ежедневието ни кара да си втълпяваме любовта. Всички знаем колко е трудно да се разделиш с нещо, с което си свикнал.
Осъзнаваш се, а не правиш нищо? Умно момиче си, не съсипвай бъдещето си. Предполагам, че често ти го повтарят, но щом пишеш тук явно имаш нужда да го чуеш от някой страничен...
Помисли сериозно по въпроса. Семейство? Дете? Как ще се справи той с тях?
Цял живот с него-страдание или раздяла-няколко месеца кофти период?

Мег*

11.   бягаи далеко не е последния мъж. не е пораснал и още си търси играчка днеска кола утре татуировка. хич не го траи

12.   Вместо да си толкова наивна да даваш пари на здрав-прав мъж, който изобщо няма мисъл за нещо сериозно го зарежи. Какво ще му обясняваш - то толкова глупаво изглеждаш, че няма накъде.

13.   щом е на 30 години и не е улегнал, то значи никога няма да улегне. ха! Та аз съм на 18 и вече съм улегнал, търся си работа и вече са ми писнали тия размотавания по кафета и тия купони, пиянски истории, отдавна съм ги спрел щото ми е минало времето според мен, налюбувал съм се на такъв свободен живот и вече гледам на живота под друг ъгъл.

А мъжа ти, щом все още се размотава насам натам и постоянно пие, и ти иска назаем пари, вместо да изкарва той сам пари, и ги харчи парите за некакви ненужни глупости като татуировки и т. н. значи той не се е замислял над въпроса "Какво искам от живота? " и не го чакай да улегне (ако има вобще такъв шанс) защото той може да улегне и на 45 години например, което мисля че е "малко" късно. Намери си мъж, който знае какво иска от живота. Губиш си времето със някакъв недорасъл човек.

14.   Мило момиче, ще съжаляваш ако останеш с тоя готованец! От личен опит ти го казвам-аз се ожених за едно подобно същество и плача вече 10 години от него! Изкарва се жертва-виновен му е Бог, кризата, роднините, съдбата и кой ли още не! Не вижда, че не се е простил с детския си акъл и работи, но не знае и той за какво! БЯГАЙ!