Социалните мрежи убиха, директния контакт защо?
Привет на всички читатели, с цел да разнообразя малко дълбоките теми за любов и изневери, реших да се допитам то тайното общество и да получа малко разяснение по въпросната тема. Вече е на мода да се щракаме и тагваме за щяло и нещяло, с цел поддържане на някакъв виртуален статус. Уж социални мрежи, а в действителност комуникативни инвалиди. Аз като върл противник на тези платформи, подхождам директно към хората, било то за запознанство или чиста комуникация. Какво получавам отсреща. Презрение, сръдни, погрешно впечатление(че нещо съм изтървал въжето с главния мозък) и ред други работи. Въпроса ми към вас е какво постигате с тези приложения за социализация? Намирате успех в лъбовта? Помпате си егото? Или чакай да видя снимките на Марчето. Какво породи тази тема ще се запитате. Хората започнаха да стават като коне с капаци, по заведения постоянно виждам светещи дисплей и счупени вратове, излезли уж да се видят, пък на мен ми прилича на погребение. Започнаха да се носят маски, привидно щастлив и интересен живот, обвит с #море #копон или някоя извадка стил мотивационна реч, пък в действителност не спира да се оплаква. Та драга публика, какво изпускам?

Коментари

1.   Помпане на его - кой колко лайка има, отива на дискотека и първото нещо, което прави е да се тагне къде е или да го пусне на стори. Пълен ужас, много от връстниците ми си качват полуголи снимки само за лайкове. Пример за подражание не е майката, а някоя инстаграм модел, защото видиш ли тя има 50 милиона последователи и тя иска да бъде така.

2.   Да, авторе - правилно си забелязал!
Аз нямам фейсбук, може би затова трудно си намерих работа, защото работодателя преди да наеме някой му гледа фейсбука или какво може да открие в мрежата. Обикновено работодателите го правят, защото си търсят секс секретарка или да си галят егото, като са заобградени с готини служителки. Моя шеф ми казваше - "Не ми трябват момченца с дипломки, трябват ми млади момичета".
Прави си сметка...

3.   Ами аз следвам едни хубави момичета - фитнес модели и те почти всекидневно си постват полуголи снимки и като го направят получавам известие и за 1 минута им ги виждам и им цъквам сърчице :-)) Мен ми оправят настроението - за разлика от вечно киселите и сърдити на мъжете кифли тук а те получават валидация и харесвания win-win ситуация :-)))

4.   ОБЩЕСТВЕНИТЕ мрежи имат един много голям плюс - показват наяве прикриваният нрав на повечето хора, които за пред обществото са наденали двулична маска на лицето си.

6.   Това със социалните мрежи е малко пресилено. Вярно е, че доста хора не спират да си човъркат телефоните, но има и много такива, които не се занимават с подобни глупости. Почти всичките ми познати имат профили във фейсбук, включително и аз, но никой не качва почти нищо, освен някоя и друга снимка от почивка. Няма стори-та, тагвания и други подобни глупости.