Заглеждат ме повече жени отколкото мъже??
Здравейте читатели! Ще бъда кратка и точна. От известно време ми прави впечатление, че по мен се заглеждат по- често жени, отколкото мъже. Странно ми е и се питам какво пък не ми е наред? Не мисля, че съм някоя грозница или разпусната и неподдържана. Не мисля също така, че съм някоя красавица. Средна работа съм, живея в много голям град извън границите на България и навсякъде в метрото, в автобуса по улиците усещам женските погледи. Според вас дами кога една жена оглежда друга? По принцип аз нямам навика да зяпам хората и чак ми става неудобно. Вие заглеждате ли се по други жени и ако да поради какви причини?

Коментари

1.   Жените те харесват. Важното е дали на теб ти харесват жените. Ако ти харесват жените можеш да пробваш да тръгнеш и с жена.

2.   Ако въпросните жени си падат по жени, а ти изглеждаш по начин, по който привличаш именно такива жени, е нормално - да. Може би има нещо във външния ти вид - по екстравагантна прическа, облекло, нещо леко мъжко в теб.
Друга причина би могла да бъде, че те заглеждат от чисто женско любопитство, завист и т.н. Ако си хубава, модерна и т.н. Гледат облеклото ти, но от интерес, без сексуален елемент.

3.   Прочетох първите два коментара и съм в пълен потрес. Хора нормални ли сте? Жените така си се оглеждаме една друга. Примерно разминеш се с някоя хареса ти да кажем чантата й,на другата ти харесва цвета за коса позагледаш я в главата. Дето се вика оглеждаш конкуренцията. Какви глупости са ти написали просто нямам думи. Сигурно коментарите са от мъже, защото предполагам,че при тях оглеждането е само с такава цел.

4.   И аз съм жена и често се случва да оглеждам жените без никакъв сексуален интерес. И други приятелки са ми споделяли, че го правят. Просто човек иска да прецени "конкуренцията", да вземе идеи за облеко и аксесоари. Да си направи някаква статистика колко жени тренират и изглеждат добре и колко са се запуснали. Такива и още много други може да са причните. Не се стресирай толкова, нормално е.

5.   Жена съм. Падам си само по мъже, но редовно се заглеждам, когато видя някое съчетание, тоалет, който ми харесва или прическа, грим, обувки. Такива неща. Или примерно си мисля "добре де това и това е изпипано перфектно, третото сега защо така е направено". Не бих го определила като поглед над конкуренцията, по-скоро любопитство. Оценявам, преценявам, набавям си идеи, които бих могла да приложа върху своята визия интерпретирани по някакъв начин.

6.   Аз пък си оглеждам другите жени, защото ми харесват и се чувствам привлечено от тях, а не защото гледам "конкуренцията". И мъжете ги оглеждам по същия начин. Разбира се е хубаво, когато някой реши да го прави да не е твърде натрапливо, защото може да накара другия да се чувства неудобно.

Не те познавам и не мога да ти кажа дали наистина много жени те оглеждат или просто всичко е в главата ти, но е факт че хората наблюдават останалите постоянно. Понякога даже без да го осъзнават и има страшно много причини. Харесват дадения човек или нещо по него - дрехи, прическа, стил, грим, чанта, обувки. Може и просто да си гледат ей така. А и не разбирам защо смяташ, че щом жени те оглеждат има нещо сбъркано в теб. Смяташ, че изглеждаш като мъж или? По принцип тези, които биват най-оглеждани изпъкват с нещо, най-често е позитивно.

Надявам се да помогнах.

7.   Айде сега, хората усещат когато някой ги гледа за чантата или по "онзи начин". Хетеро хората почти не мислят в ежедневието, че има гейове и лесбийки и не свързват нещата с това, НО ти го свързващ. Мисля, че имаш интерес към еднополовата любов. Не го казвам с лошо, просто се запитай дали може да е така. 2рото - даваш това, което искаш да получиш и получаваш това, което даваш (случва се на подсъзнателно ниво без да се усещаш - вс сме атомно свързани). Идеята ми е, че щом те оглеждат ти им ги даваш тези сигнали. Позволявам си да го кажа това, заради това, че не говориш за единични случаи, , а казваш че е било постоянно явление. Успех.