Карма на бивша любовница
Накратко преди години откраднах един мъж от тогавашната му приятелка - заживяхме, живота беше хубав. С времето битовизмите взимаха превез и невинаги сме се разбирали перфектно, но живота продължаваше и мислех, че сме обичаме.
Напоследък има странна обсебеност от бившата си. Като бях втората често се оплакваше от нея, нямаше търпение да я напусне, имала ужасен характер, властна и капризна и
че аз нямам нищо общо с нея. Скъсаха и след като се събрахме, години наред не чух за нея, не останаха приятели.
Първия път беше, когато разбрах и то от други хора, че той я търси след като чул, че е сгодена. Тогава рових в телефона му и в социалните мрежи, говорели са два пъти по телефона, но няма как да са се виждали, защото тя живя в друг град тогава. Стана ми странно, питах го, той каза, че просто й е поискал прошка, не бил задълбочен разговор, забравих го.
След няколко месеца дали от гузна съвест или друго ми призна, че я видял в нашия град и му станало любипитно, звъннал й, пили кафе, каза ми, че и този й изневерил и пак е сама.
Отново след месеци имаше странно излизане, за което не ми даде ясни обяснения и пак исках да му преровя телефона, намерих чат, в който тя го "закача", че го намерила в сайт за запознанства с фалшиво име и след пет приказки пак си направиха среща. Аз не издържах и му поисках отново обяснение и той отново излезе с глупав разказ как изобщо не са флиртували, станало им смешно от случайността. Не се карахме много, защото наистина не отсъства дълго и едва ли е било нещо повече от питие. Но тя все пак е свободна, той защо изобщо е в тези сайтове? !? !? !
Не исках да влизам в нейната роля от преди години затова се стараех да не натяквам и се надявах по-скоро да си намери нов приятел.
След известно време и това стана, но това не оправи проблемите ни, защото веднага след като разбрал, че има нов приятел пак й е звънял. Искал само да й честити рождения ден. Едно време като сваляше мен, я зарязваше на рождения й ден, за да е с мен, а след толкова години как си го спомни този рожден ден, ум не стига... Като го питах какво са си говорели, ми каза, че новия й бил чужденец и сякаш той се гордееше от това, много странно го каза. И знам, че това не е нормално за него, защото години наред не си писаха дори за празници и рожденни дни. Този път не са се виждали, сигурно, защото тя не е искала.
Дори като бях втората не съм се притеснявала от нея, не знам сега защо я усещам като такава заплаха. Те дори не са приятели или любовници, че да имам повод, но ми е много странно, защо тя е в главата му и също ме притеснява, че я следи в интернет, защото твърде бързо научава за промените в живота й.

Коментари

1.   Доста интересно - моите наблюдения също са, че има някакъв вид кармична разплата, през която трябва да се мине в някакъв момент.
Moят мъж го "откраднах" от дългогодишната му приятелка, с която бяха сгодени. Просто обстоятелствата се бяха стекли така, че те бяха далеч един от друг за няколко месеца и точно тогава се срещнахме и събрахме - никой не го е планувал или искал да стане по този начин, нещата просто така се случиха.
E, някъде година след като заживяхме заедно мацката започна да го търси и да иска да си го връща и той също отново имаше интерес към нея. Toчно както ти го описваш, интерес какво става в живота и уж чисто приятелски чатове и в един момент се оказа, че се виждат тайно и че даже се е стигнало до изневяра. За няколко месеца минах тогава през ада - тотално се съсипах, много е тежко да обичаш някой, да се будиш до него всеки ден и да знаеш, че те лъже и че има и друга. Нямах сила да скъсам. По някакъв начин оцеляхме през това и се запазихме като двойка. Toй се осъзна, прекъсна категорично отношенията с нея, продължихме напред. Други сътресения не сме имали, вече 10 години сме заедно - това ни беше най-тежкото изпитание, но докато се случваше по някакъв начин знаех, че си плащам затова, че го отнех от нея, че това е цената, един вид изравняване на сметката, за да можем действително да започнем начисто и без обремененост.
Замисляла съм се, ако мога да върна времето, дали бих постъпила по същия начин, когато знам, каква е цената. Да - бих, мъжът ми си заслужава и съм щастлива с него, не мога да си представя да съм с друг. Чудила съм се и дали по-някакъв начин не съм предизвикала и позволила сама да се случат така нещата, защото вътрешно съм изпитвала някаква вина спрямо нея и подсъзнателно съм смятала, че за да се реабилитирам трябва да бъда наказана - може би съм, но така или иначе това също отдавна е минало и нищо не мога да променя. За мен баланса е възстановен, платих цената, за да продължим начисто и определено си заслужаваше. Но карма определено има, или поне има за тези, които вярват в нея и имат неизчистен съответния мисловен модел (вина-изкупление).

2.   ... Поздравления за придобивката?

Свободни сме да направим настоящите си избори, но не можем да избираме последствията. Ти си избрала да се натискаш с човек, който изневерява. Това е съзнателно, никой не те е карал. Получила си твоето, но твоето е нечитаво. Какво очакваш от някой, който е неверен? Да го опитомиш?

Сега се срещаш с последствията от собствените ти дела. Вината си е твоя. Реално, ти си ѝ направила услуга на жената - отървала си я от него, така че няма какво да се чувстваш застрашена от нея. Не знам какво искаш да произлезе от някой, който няма достойнство, но може би се допълвате.

3.   Ти може да вярваш в кармата, аз вярвам във възмездието .Накараш ли някого да страда, един ден ще страдаш и ти. Ти сега си получаваш заслуженото. Както е бил непочтен с нея, така сега е с теб, ако не беше бившата, щеше да е с друга. Затова е казано, внимавай какво си пожелаваш, че може да се сбъдне.

4.   Не е карма, а логика. На такива хора като приятеля ти все нещо им пречи. Ти си мислиш, че половинката лоша, че нещо му липсва, че е онеправдан. А той просто е недорасъл или пък си търси оправдание да изневери. Ти може и да си различна, но той си е същия, а ти си очаквала различно отношение. Остави го да изтърчи обратно при бившата, сигурно след известно време пък ще почне да търси пак теб. Но ти по-добре си търси друг, с тоя можеш единствено да сменяш ролите на желаната любовница и нежеланата приятелка.

5.   Ако някой преди мен не го е казал, ще го кажа аз - "Изневерят ли с теб, ще изневерят и на теб". Този човек просто си получава каквото иска и от двете ви, върти ви и двете и само той "печели" в тази ситуация и вие двете сте пълни глупачки да му се връзвате на акъла. Толкова ли сте наивни наистина? И се чудиш защо има такива мъже? Защото жените го позволявате. Вместо двете да се съберете и да измислите нещо готино заедно се борите за някакъв мухльо, който не ви заслужава. Това ли ви е критерия за мъж? Вдигнете си стандартите, заслужавате повече! Ако искаш да останеш винаги на второ място в живота на някого(че може и да си по-назад) стой с него. Но ако искаш да бъдеш истински оценена, носена на ръце и обичана (защото това не е любов, което имате) го напусни и си оправи живота, защото времето минава и един ден когато не си млада и красива ще осъзнаеш, че си изгубила най-хубавите си години да бягаш след някой, който дори не му пука за теб!

6.   И аз винаги си казвам следното - "Щом изневери С теб, значи ще изневери и НА теб". Разбира се, има и малки изключения, но в твоя случай не е така. Помисли доколко би простила изневяра, как би продължила с такъв човек и евентуално като цяло за развръзката. Не казвам да го зарежеш, а да помислиш как би понесла всичко това, дали си готова да платиш цената.

7.   Не съм и очаквала да получа съчувствие, защото фактите са такива, че и аз не съм невинна. Не знам дали винаги си е бил такъв, но те не бяха щастливи заедно, запознанството с мен беше просто катализатор.
Той е добър човек, вярвам, че ме обича колкото и странно да звучи. Дори от самата изневяра не ме е страх толкова колкото от факта, че дори и сега тя има власт над него, мисля си, че още й се възхищава, макар че пред мен говори само лошо за нея.
Имаше една случка, в която се засякохме в магазин с нея и майка й и той веднага дотича да ги поздрави(не ни видяха, можеше да преминем спокойно), дори ни запозна, което за всички беше неловко освен за него и след като си обърнахме гърбовете чух, че се смеят и ме хвана ужасен срам.
Като му казах, че се изложихме, той само каза: "Това не са били те".

8.   карма? съвсем логично последствие от избора ти. На човека му шарят очите и търси разнообразие. Само че сега като се смениха не е особено гот, нали?

9.   Съжалявам, но този мъж просто не е читав и колкото по-скоро събереш смелост и сили да го напуснеш, толкова по-добре за теб. На мен ми звучи като сбъркан, нагъл човек, който не знае какво иска или по-скоро иска всичко, което се предлага на момента. Съмнявам се, че е способен да обича.

Според мен да обичаш означава да се отдадеш изцяло. Този излиза с бившата си, звъни й, дава й от вниманието си и те наранява с това, но бил "добър човек"? Повече от очевидно е, че я харесва, а пред теб е говорил гадости, за да ти замазва очите и да те държи на безопасно разстояние. Уви, има хора, неспособни на обич и на преданост. Не мисля, че тук става дума за някаква "карма", но си направила грешен избор. Хората, които изневеряват, някъде вътре в себе си винаги са тежко сбъркани. Нищо, че всички до един си намират една камара оправдания.

Бягай бързо, стисни зъби и преглътни болката няколко седмици или месеца. После ще се оправиш. Късмет!

Ж, 34

10.   Не вие крадете мъжете. А някои от тях просто ви въртят. Всичко е около неговия егоизъм. Нарича се по-точно егоцентризъм.
А вие се мислите за важни покрай него , като се сравнявате една друга. Така че донякъде съм съгласен с 5. Няма такива които са спрели да изневеряват. Щом един път го е направил , ще го направи отново.

Аз от себе си мога да кажа , че за да скъсат двама ,трябва да са БЕЗРАЛИЧНИ един към друг. Омразата и любовта идват от едно също място. Ако говори с нея с омраза , значи още я обича. Същото е. Ако моята приятелка ми говори за бившия си с омраза , аз пак бих ревнувал. Помисли върху това как говори за нея, дали е с някакво чувство.
Ако обаче не влага емоции когато ти говори за нея , значи всичко е наред, колкото и да се виждат по кафета.

11.   Значи, преди време един мъж пусна в сайта една тема, че жените сме мазохистки, беше по повод негова любовница. Тогава скочи цялото женско войнство и го оплю. С времето и от много други случаи, разбирам, че е прав. Ние жените не можем да уважаваме себе си, а искаме мъжете да ни уважават. Още повече търсим стойностни мъже. Кой стойностен мъж ще уважава и обича жена, която просто се подлага и търпи, без да уважава себе си.
Как да ни уважават мъжете, след като ставаме любовници много лесно и правим такива неща, които със съпрузите си в леглото не правим. По този повод чух един мъж на едно събиране да казва: "За какво ми е любовница, ако не гълта, не свършвам в нея и не предлага анален секс". И този има такава..
Колко много жени търпят унижения върху себе си без значение физическо или психическо. Пък и страдалки се изкарват. Не, просто са глупачки и никакви оправдания не помагат. Все пак не живеем в Африка.
До авторката. Мазохистка си и глупачка, търпиш унижения. На твое място веднага бих била шута на измекяра, с който живееш и секунда не бих го търпяла. Решението си е твое и последиците са за тебе.
Ж35

12.   # 7 - Не били щастливи, това той ти го казва. И сега понеже с тебе е щастлив, търси пък нея? Яко те е замотал, щом на всичко отгоре си мислиш, че те обича, сигурно така е баламосвал и бившата. Лъже и маже, ама иначе бил добър...в лъжите най-вече.