Къде сте стойностни мъже?
Здравейте,
На 29 год. съм и все още не намирам истински и стойностен мъж, с когото бих изградила романтична и пълноценна връзка. Симпатична съм, с добро образование и професия, харесвана съм от мъжете, имам много обожатели, но това не ми носи удовлетворение, защото не срещам моя човек. Този, с който да се обичаме, вярваме, дапълваме, уважаваме. Попадам на такива мъже, които търсят само секс и не желаят да се обвързват. Непрекъснато ми се предлагат и женени, което ме отвращава. Къде изчезнаха онези мъже, които да се борят за теб, да те уважават, да ти показват, че си единствена за тях, а не само да се чудят коя да е поредната им бройка. Ще се радвам да споделите мнения. Като си говоря с приятели имам чувството, че за да срещнеш стойностен човек с морални ценности в днешно време трябва да си луд късметлия...

Коментари

101-111 от 111

115.   111, а при мъжете не е ли същото? Първо искат да лягат с колкото се може повече жени, после търсят някоя свястна за семейство. Даже ми ги оправдават, че хормоните им били бушували, трябвало време да улегнат и да пораснат и не знам си какво. Ами, няма да стане, както си я мислите. А и кой ги е е*е тези така наречени к**ви? Нали пак мъжете.

Black Sabbath

116.   Стойностните мъже са при стойностните жени!!!

117.   Авторката, като много други жени днешно време, изпускат един съществен момент и въпреки така прехваленото си образование и интелект, някак си им убягва една малка специфика която всъщност е в основата на проблема тук.

Уважаеми "стойностни" дами, нека ви разкажа за мъжете. Ние всъщност сме болезнено простички същества - мислим просто но логично. Така като ви кажа, съм сигурен, че изобщо няма да разберете затова нека ви обесня. Самата авторка споделя, че "мъжете с които тя е имала контакт, са я търсили само за секс, без да искат да се обвързват с нея". Сега, като оставим настрана разни нерези които сутрин стават, и вечер си лягат, с идеята днес да си го сложат на колкото се може повече жени, повечето зрели мъже отдавна са открили всички тайни на този така мистичен за вас танц на ухажването и секса. И вече не се впечатляват особено от вашите така добре тренирани умения с език и въртиливо дупе. По ирония на съдбата, това което всъщност искат те е точно това което иска и авторката - да си намерят половинка която да ги допълва, уважава и цени. Жена която да си заслужава някакъв вид емоционална, материална и времева инвестиция. И ето тук идваме до есенцията на проблема - самият факт, че мъжете покрай авторката я търсят само за секс, иде да ни подскаже лекинко на ушенце, че тези мъже са преценили за себе си, че авторката става колкото да се изпразниш в нея (или по нея) но в никакъв случай не е човек който те биха вкарали в дома си за по продължително време. Или пък биха представили пред своите родители (че и деца, на тези години ) като "своята бъдеща жена".

Но пък от друга страна същото важи и за авторката - сигурен съм, че тя ежедневно вижда доста "симпатични и образовани" мъже, точно както тя се самоопределя. Но едва ли със всеки един от тях си представя, че следващите години ще се събуждат в едно легло, че ще минат през огън и вода, ще си народят деца, и по празниците ще е със семействата им. Всъщност, по честичко авторката си представя бърз, страстен и неангажиращ секс със тях, точно като мъжете. Но пък най често си представя как тези мъже се борят за нея - за да може непрестанно да "валидират" тази така прехвалена нейна "стойностност" и качества. И да й доказват на нея самата, че наистина е "стойностна жена за която си заслужава да се бориш" и да заглушават онова така омразно гласче в главата й което все по често й нашепва - "може би не си толкова стойностна колкото си мислиш, щом никой не те е взел досега". Което очевидно все по рядко се случва, тя явно прекарва доста самотни вечери, и от скука и отчаяние е решила да пусне тази безсмислена и претенциозна тема. Която пък иначе засяга толкова разпространен проблем но за съжаление - така неосъзнат.

На припозналите се - честито.

118.   Като мъж с дългогодишен щастлив брак без изневери се съгласявам напълно със 117 и категорично не се съгласявам със 114. Първо трябвало да си легнат, че после д се харесат. Ами тя една жена, докато се хареса с някого, ще е навъртяла такъв километраж, че вече и мисленето и ще се е изкривило и съвсем няма да става за сериозна връзка. Същото важи и за мъжа. Аз лично докато не харесам една жена и емоционално, не си лягам с нея.

119.   117 ми напълни душата. Браво!

Ще се опитам да го синтезирам, за хората които изобщо не го разбраха :
Преди да си зададете въпроса за местоположението на стойностните мъже хубаво си задайте въпроса " Готова ли съм наистина за сериозна връзка". Защото каквото почукало, такова се обадило.

Живея в Англия Вчера се запознах с една жена. Нова колежка на работа - киргизка. По естествена жена не бях виждал никога през живота си. С ония рунтави естествени вежди, никога не сресвани, камо ли скубани. Изобщо не се вписваше в съвременните модели за естетика. Даже бих казал че беше невзрачна. Като си отвори устата да ме пита нещо за работа, мед й капеше. Първата ми мисъл беше "веднага се женя за нея". Даже още утре. Не съм се червил така, като домат от малък. А повярвайте ми работата ми е такава че мутреси и какви ли не порно актриси съм срещал. Уви, беше омъжена и дошла да живее при мъжа си в Англия..

Мисля да се хвана да отида до Киргизтан един ден....

120.   Скъпи жени, бъдете жени като майките си и бабите си на техните младини. Достойни, красиви отвътре, честни.

Оставете мъжете да ви преследват. Ако един мъж ви харесва истински, той ще ви ухажва и ще ви предложи да ви бъде гадже, а защо не и съпруг по нататък.

121.   Тъкмо в този дух щях и аз да се изкажа, номер 119, но ти ме изпревари. Като жена най-много комплименти, ако това може да се нарече комлимент, съм получавала за това, че съм напълно естествена. Нямам предвид рунтави вежди, изпочупени нокти и космати крака. И аз като всички жени се поддържам, не съм маниачка, но се старая да изглеждам чиста, спретната и привлекателна. Мъжете имаха предвид маниера ми на поведение. И като момиче на 20 години бях такава, и на 30, и на 40. Никога не съм кокетничала, приемам мъжете като равни, интересът ми към тях е неподправен - когато питам някой за работата му, на мен действително ми е интересно как минава денят на един археолог, например. Дълеч съм от определението "красавица", но винаги съм била обект на мъжко внимание и то именно с по-дългосрочни цели. Някак мъжете инстинктивно ме възприемат като надежден партньор - и в личния ми живот, и в професионалния. Имам невероятно много плодотворни работни контакти именно с мъже. Голяма част от приятелите ми също са мъже и със съпругите им сме се сближили покрай нашите отношения. Вече не съм в първа младост, но не усещам никаква разлика в отношението на съпруга ми към мен от първата ни среща. И въпреки, че все още, щом се събуди сутрин и ме прегърне, казва, че милиони мъже по света си мечтаят да са на негово място, никога не ме е ревнувал. Причината е, че аз не излъчвам лековато послание. След първите разменени изречения, при цялата ми откритост и без да съм казала кой знае какво особено, просто става ясно, че не този е адресът. Оценявам мъжката красота, приемам жестовете на галантност, но някак си личи, че това е само моят начин да проявя любезност и че фактът, че харесвам външността и личността на човека отсреща, не означава непременно интимност. Когато бях на твоите години авторке, аз също бях неомъжена. Тогава мъжете, които ме ухажваха, се стараеха с всички сили да ми покажат, че не са някакви си повърхностни мачовци, а хора с култура и интереси. Имаше един симпатяга, който беше купил абонамент за целия сезон в операта, само и само да не си помисля, че е някой простак. Не че не са ме канили на ресторант, но много по-често поканите бяха за театър или концерт. Имах и един ултра богат обожател, който дойде на рождения ми ден с подарък - пълното ново издание на томовете на Достоевски (а можеше някоя златна дрънкулка да ми подари, нали, но не го направи). Ние често не си даваме сметка колко универсален език са нашите пози, жестове, облекло, маниери, а те практически носят 97% от информацията, по която околните съдят за личността ти. Мъжът ми твърди, че навремето дълго не се е осмелявал изобщо да си помисли да направи крачка към мен, заради.... походката ми! Ходела съм била като аристократка (да му се чудиш на ума! ).

122.   Както стойностните мъже са малко, така и стойностните жени са малко. Квит сме. Ето например аз съм мъж на 28. Лекар съм от Перник и работя в София. Няколко пъти ми се е случвало момичета/жени, с които съм се запознал, да отказват да се виждат повече с мен просто, защото съм перничанин. Изобщо и мъжете и жените сме доста повърхности, първични, загубили честта, културата, както и уважението към отсрещния. Дадох един прост пример със себе си, а мога да изброя още безброй, както и всеки друг човек.

123.   Ами те са отчаяни като теб. Намират си хобита и гледат да са си самодостатъчни, или просто плануват бъдещето си в чужбина

125.   Авторке , то че няма да намериш тук ( или другаде) стойностен мъж няма , ами поне виж какво е написала 121 , та белким понаучиш нещо за живота. И накрая и при тебе може да се престраши някой , ако почнеш да сияеш достатъчно и да привличаш "стойностни" мъже ...

126.   21 век, борбата на егото бате... кой ще е по-велик, по-желан и по-харесван във Фейсбук. Мисля,че хората се измориха и са изцедени вече от това постоянно доказване на това "кой съм аз". Това не са стойностни неща. Това са повърхносни неща, от които човешката душа няма нужда. За съжаление става въпрос и за жени и за мъже. Всеки иска да се наживява, иска да гребе с шепи от живота колкото може повече и когато го направи наведнъж, остава празен. Бърза се да се живее, бърза се да се спи с различни хора ( пак говоря за мъже и жени), бърза се да се правят пари и накрая изпитваме една празнота.

101-111 от 111