Нека помогнем на закъсалите за любов, как успях
Здравейте, драги читатели на сподели и по специално на мъжете. От можеби година, чета човешките несгоди и ще споделя как се отървах от депресията и липсата на любов. Темата е породена от масо самотни мъже търсещи нотка внимание. Как се стигна до тук и какви мерки предприех. Състоянието в което бях изпаднал, се дължеше на тежко детство и младини и нож в гърба от любимата. Дете на разделени родители, с баща който го нямаше когато трябва, майка която слагаше любовниците на първо място, и брат пияница. Не съм имал от най-безгрижните години, но в крайна сметка успях да се съхраня и до вече 25 годишна възраст. Проблемите винаги са вървяли ръка за ръка с моето израстване, което е допринесло за асоциалното поведение, липса на самочувствие и депресия. Нещата започнаха да се променят след като минах пубертета. От дебел и по нисък от тревата се превърнах в строен младеж, веднага се забеляза от женското съсловие и проблема със самочувствието изчезна, но проблемите вкъщи останаха. Така ми манаваха младините докато не срещнах нея преди 4 години, момичето към което за пръв път изпитах нещо, всичко беше перфектно до преди 1 година. Тогава разбрах какво е да те предаде любим човек. Да правилно разбрахте, изневери ми. Като човек с липса на опит що е това любов, това чувство към нея беше свято, но ето че изчезна. Изпаднах в депресия, качих отново килограми и на всичкото отгоре ми опадна косата.. Отне ми 3 месеца да го преодолея... До някъде. Бях станал по-нисък от тревата, никакво самочувствие, приятели нищо. Някак си да заговоря момиче ми беше като смъртна присъда, гълтах граматика и всичко. Докато един ден не попаднах на RSDfreetour канал в ютуб, първоначално бях скиптичен, но съм фен на приложната психология, започнах да ги следа и мирогледа започна да ми се връща. И от тук започна моята рехабилитация. Започнах от външния вид. Първо махнах квото ми бе останало от косата, започнах да се подстригвам първи номер(за щастие имам правилна форма на главятя и ми отива). Отидох в първия фитнес и си взех карта, започнах да спортувам активно. Тук и започна практическата част с нежния пол. Тъй като след случките изобщо не знаех как да комуникирам с нежния пол, започнах от начало с цел да си намаля притеснението, започнах да питам елементарни неща от сорта на имате ли огънче, бихте ли ме опътили. Като се стремях да го правя ежедневно, като добавям шеги/фрази към репертуара. На пръв поглед това звучи смешно, и за някой може да е доста жалко, но ей по-добре 2 на зад 1 напред отколкото само назад. Не след дълго усилята дадоха резултат, успявах все пак да задържа 5 минутен разговор с напълно непознат. Усмивката ми се върна на лицето, успях да излезна на среща за пръв път от 8 месеца. Как се случи. Помолих едно момиче да провери в интернет разписанието, тъй като ми е паднала батерията. Някак си разговора потръгна, и тъкмо да си тръгне. Просто изтрелях следната фраза. "Излъгах те не ми трябва разписанието, просто исках да те заговоря и щях да съжалявам ако не бях го направил. Имам 15тина минути, да си вземем по едно кафе" Побързах да пусна шега: Нали нямаш нещо остро с което да ме наръгаш, идвам с мир. При което тя се усмихна и каза става. Е сещате се че ми падна стара планина от сърцето, в крайна сметка нищо не се получи, разменихме си контакти и до там. Не след дълго в обща компания срещнах девойката с която съм в момента, ако беше станало преди това със сигурност нямаше да предприема нищо и просто щеше някой да си я вземе. Вече мина 1 година. Успях да си намеря партьор, поради факта че съм щастлив, упоритоста и хъса ми се вдигнаха което се забеляза в работат и бях повишен, чувството за хумор ми се върна, и най-вече самочувствието. Максимално съм събрал съдържанието, досещате се че това е само капка в морето, изминах дълъг път,ограничих токсичните хора, изнесох се от семейното гнездо, стремях се в прогреса всеки ден в работата, спорта, живота. "Веднъж се умира, живееш всеки ден нека си заслужава". Без болка и страх няма успех. Променете живота си защото го заслужавате. П. С искам да споделя, че ежедневно се запознавам с нови хора и доста от тях са самотни девойки, който чакат да ги намерите. Не ги чакайте и вие. Успех

Коментари

1.   О аз нищо не чакам, нито съм закъсал за "любов"... Човек (и под човек имам предвид Мъж), трябва да си даде сметка за някои истини за човешката природа, да зареже някои илюзии в детството, и продължи нататък като зрял индивид. Не ти изчетох словоизлеянията, защото са на нивото на "Лека нощ деца"...

2.   Евалата приятелю!

Благодаря за темата!

3.   Браво, поздравявам те, така се прави!

5.   Ако и тази сегашната изневери, какво ще направиш?

6.   Кефиш! Напипал си истината за това, какво е да си истински мъж.
Поздравления и продължавай в същия дух до края!

7.   Поздравления!

8.   Автора: До #1 Радвам се че нямаш този проблем, отностно сълзливата ми история има причина да я напиша така, идеята е да осъзнаят къде е зародиша на проблема, и да си дадът сметка че винаги може и да е по-зле. Благодаря на всички останали за положителните отзиви. Що се отнася до #5 - Аз не мога да спра гората да се разлиства, давам каквото мога от себе си, напълно ми е ясна моята вина за да се стигне до там. Какво ще направя не зная, ще се опитам да се съхраня. Изневери е имало и винаги ще има, засраховка няма. Дори и да се стигне до там, избора не е голям, със сигурност ще предпочета да продължа напред.

9.   Обърнете се към “ Хей Голди” - чух много добри отзиви, помагат на хора, които търсят пътя към любовта. Имат фейсбук офис и инстаграм, който съдържа много информация за услугите им.