Бихте ли изневерили ако.....
Мъже, бихте ли изневерили на жената до вас, ако наистина я обичате? Ако все пак се случи какво ви е провокирало да го направите? Как се чувствате после и променя ли се отношението ви към любимата жена? Благодаря на тия, които ще ми отговорят на въпросите, които ме измъчват.

Коментари

1.   Изневерявал съм навремето и не ми е пукало кой знае колко много. Младост пуста, хормоните и нагона бушуваха. Но се оказа че съм постъпвал грешно. И да съжалявам и да не съжалявам не мога да върна времето назад като кинолента и да коригирам нещата. Оказа се че живота е най-добрия и мъдър учител. От днешна гледна точка, с днешният ми акъл, възприятия и ценностна система никога не бих изневерил ако до мен имам стабилна партньорка, жена, съпруга.
При мъжете според мен изневярата е повече на физиологична основа, такива ни е създала природата.
Докато женската изневяра е по-коварна защото в повечето случаи за да изневери една жена влага духовни чувства към любовника.
Така мисля поне аз.
Иначе обобщено към днес - не изневерявайте на жените си, обичайте ги и ги уважавайте, така ще се чувствате най-комфортно. А ако няма чувства и страст по-добре се разделете отколкото да мамите.

2.   Ако един мъж изневерява на жена си, това означава че вече не я обича.

3.   Ако я обичам, не бих изневерил.

4.   Нама "ако". Изневярата е генетически заложена в човека, моногамността просто е противоестествена на природата. Изневярата направена както трябва носи ползи и на четирите страни. Тя е като хапче-в умерени дози помага, в прекалени просто убива. Всичко е в мярката. Изневярата реализирана грамотно като такава споява семейните отношения, заздравява брака, смъква напрежението и човек открива в себе си и обекта на изневярата си нови възможности и задълбочава себепознанието. Стига шаблони и клишета колко било лошо и прочее патриархални разбирания, аман от ръсене на кроворазбран морал. Времената се менят и ако човек остава на старите догми просто става безжизнен като горещия въздух в празна консервена кутия.

5.   Не бих, но ще ми се иска.

6.   №4 Интересно като си полигамен, за какво ще ти е да се вкарваш в нещо толкова противоестествено, шаблонно, патриархално и остаряло като брак и семейство, подчинено на стари догми и тясно за волната душа като консервена кутия? Да си създаваш излишни напрежения, че да трябва после да ги смъкваш с изневери? Какво ти пречи да си си откриваш нови възможности и задълбочаваш себепознанието като неженен?

7.   Аз ще птговоря, макар че не съм номер4.
Такива като 4 се вкарват в семеен живот заради лична изгода и удобство - искат да имат кой да им слугинства вкъщи, да им продължи и отгледа "златния" ген, също и пред роднини и познати да се показват колко са патриархални и качествени българи.
Такива като 4 има и сред мъжете, и сред жените. Интересно е обаче защо не се събират помежду си, а винаги си търсят половинка, която супер искрено да вярва в семейните ценности и партриархалните неща като цяло.

8.   От ден на ден все повече се убеждавам, че мъжете са по-големи курви и от най-големите курви сред жените. Повръща ми се от вас.

9.   Вие тази "любов" по много странен начин я разбирате. Как така можеш да обичаш един човек и в същото време да спиш с друг? Май не правите връзка между секс и любов , че се две взаимно свързани неща....
Според мен автора просто бърка "привързаността " с любов и просто я е засърбяло отдолу , че сега си търси морално оправдание и подкрепа от четяшите ....както толкова много други теми тук , писани особено от "прецъвтяващи" жени....

10.   Аз не бих, защото независимо дали става въпрос за нещо еднократно или влюбване, значи не обичаш и цениш човека до теб.

11.   Номер 4, бъди си полигамен, уважавам хора като теб стига да си седят необвързани или партньорите им да знаят, че са в отворена връзка и те да инзеверяват, но ти да ходиш и после да се прибираш като мишка и да се правиш, че нищо не е станало...

12.   Към 9 от авторката-дълбоко грешиш. Изневери ми мъжът ми. Не ме е "досърбяло отдолу"както се изразяваш. Винаги ми е показвал и доказвал любовта си, не е давал прашинка да падне отгоре ми -точно затова съм в шок. Не проумявам нищо, затова питам.

13.   Изневерявал съм. Не е имало чувства. С няколко жени. И при тях е било така.
Според мен - изневеряващите рядко влагат някакъв дълбок смисъл в изневярата.

Дано да ти помогне. По всяка вероятност мъжа ти наистина те обича.

14.   Изневярата не винаги е по любов, авторке, както при мъжете, така и при жените. Потърсете причината по-задълбочено. Може да е във вашите отношения, а може да е нещо в самия него. Бъдете честни един с друг.

15.   До 4

Ти печелиш приза за най-неадекватен коментар за месеца, а може и за годината. Меко казано съм шокирана от нивото на тъпотата и примитивизма ти. Имаш нужда от помощ, и то спешна. Сериозно.

16.   Такива разсъждения от сорта "бихте ли изневерили" са напълно лишени от смисъл. Това е все едно да попиташ "Бихте ли убили човек?". Всеки знае, че отговорът, на пръв поглед е "НЕ!" На втори поглед обаче е "Зависи от обстоятелствата!".
Мъжете не тръгват да изневеряват от келешлък. Просто така се получава понякога. Понякога просто е психологически невъзможно да не изневерих. Все едно да накараш тигър да е приятел със зайче, без да има задни мисли да го схруска...
Преди да изневеря много старателно играх ролята на примерен съпруг и баща 10-ина години. Също така бях твърдо убеден, че никога няма да го направя. Няколко пъти съвсем съзнателно избягвах да се влюбя в страхотни жени. Е само че 1-2 години, преди да го направя, се чувствах като парен котел под налягане. Не само ми ставаше все по-невъзможно и глождещо отвътре, ами и мисълта, че ще завърша живота си само с една жена ме подлудяваше. Някаква несъзнателна сила, много по-могъща от мен постоянно ме караше да върша глупости, като все по-трудно й се противопоставях. Имах чувството, че самото ми психическо здраве и равновесие е застрашено.
Е направих го! "Престраших се", "видях какво е".
Сега, 12 години по-късно, не съжалявам. Без това, тази опитност в живота ми щеше да липсва.

17.   Авторке, не съм изневерявал на жена си, но след толкова години - повече от 15 заедно поне при нас се настани една рутина и скука в сексуалните отношения. Дали я обичам ? Със сигурност! Дали бих изневерил чисто физически, ако ми се отдаде възможност и подходящ случай ? Със сигурност! Дали ще продължавам да я обичам и ценя ? Със сигурност! Дали тя го е правила и дали е имала нужда да го направи ? Не ме интересува, важното е да се е чувствала добре!

18.   Само ако жена ми отказва секс! Но дори тогава ще опитам да поговоря и ще сложа картите на масата. Брак без секс е мъка за мъжа. Мъжете сме просто устроени, искаме да хапнем, да пийнем и да поебнем, и ако може да ни оставят от време на време на мира да се видим с приятели на бира, да изгледаме някой мач и така. Ако жена отказва секс и свирки на мъжа си, значи не го обича! Но ако тя отказва да свири и да разтваря краката, има достатъчно други жени, които ще го направят.

Иначе изневярата е тежко прегрешение и единственото, което се моля Бог да ме пази за да не ми се случи такова нещо. Никога не се заричайте, защото много често тези неща стават ненадейно и неусетно. Давам пример: Отивате на тиймбилднг, хапвате, пийвате повечко вечерта, танци, манци и неусетно с някоя колежка се прибирате в една хотелска стая. Аз лично си нямам доверие в таквиа ситуации и за това се държа резервирано и хладно с колежки, но пак ми налитат. За това и не ходя по тиймбилдинги, не излизам с тях на обяд, на кафе и т.н.. По мои наблюдения над 60% от изневерите на мъжете са с колежки в работата!

19.   Горканчовците, толкова много да обичат жените си, а пък да са принудени да им изневерят, подтиквани от неведоми сили или от рутината и скуката в семейството, което им е създал някой друг. Иначе ще вземат я да полудеят, я да си посегнат на животеца!
Като чета някои коментари, намирам пряка връзка между тази тема и темата за мъжете - путки.

20.   Нещо му е липсвало, затова,или е искал разнообразие. Може да е супер грижовен,мил и пак да преспи с друга. Това няма нищо общо с теб, а с него.

21.   Да. Колкото и странно да звучи. Просто като поживееш с един човек 10-15 години, започват да ти липсват някои неща от началото на връзката. Това не означава, че го обичаш по-малко.

Въпрос на гледна точка.

22.   Мъж съм, ама доста се посмях на 16 как някакви мистични мощни сили го тласкали към леглата на чужди жени въпреки неговата яростна съпротива хахаха. За въпросните свръхестествени сили доста съм слушал и все са така неопреодолими.

Ил си търси оправдания за пред съвестта си, или просто си е първосигнален и със слаб ангел.

23.   До 18 от авторката-Да,и нашия случай е в тия 60%.Жената е колежка от работата.

24.   Като млад съм изневерявал, и на мен са ми изневерявали. Не че съм бил някакъв Казанова, но човек като има мераци и иска да се докаже, все си намира. Но изневерявал съм на разни гадженца, с които съм знаел, че нищо няма да се получи. Разни приятелки по морето, или по време на студентските години. Първата ми сериозна приятелка пък ми изневери, призна си, просто станах от масата и си тръгнах. Тогава наистина бях наранен и всичко приключи на мига. Още някоя и друга бройка, и после срещнах жена си. Имаме две деца и сме щастливи. Никога не съм й изневерявал. Освен, че я обичам, спирачката ми е и морала. Не мога да си представя да изневеря на жената, която ми е родила две прекрасни деца, която е била с мен и в добро и зло и тн.
Просто ако го направя ще се чувствам като най- големия боклук на планетата, дори няма да мога да погледна децата си в очите.
Признавам, като вървя по улицата се заглеждам по някои яки мадами, и жена ми знае това, но просто имам някаква вътрешна морална спирачка, която не ми позволява да изневеря.

25.   Никога не съм изневерявал. Ако ми се ебе, разтурям отношенията и еба. Всеки път между сериозни връзки е така.
Но дал ли съм дума... не на друг, а сам на себе си, че ще съм с някой, е Бога ми, аз съм с този някой.
Това е като да убиеш, наистина, на всеки му се иска в някакъв момент - но не го прави. Защо? Защото има последици. Същото е и с изневярата, дори да ти се прииска някой, действието си зависи от теб. Нали това ни различава от животните.

Братан.

26.   До 22

Евала, пич!
Шапка ти свалям за коментара!
Ти си истински мъж на място!
Дано има повече като теб!

Ж43

27.   От 9 към авторката.
Моите високо почитаеми извинения!
Значи такъв си го избрала. Не казвам, че си виновна че си го избрала такъв. Любовта била сляпа. Искрено ти съчувствам! И знам как се чувстваш. Аз съм нямал всъщност приятелка, която да не ми е изневрявала.
Все имам чувството обаче, че мъжете ако изневеряват, то е защото им е заложено така и изначално са такива. С други думи или е женкар или не е. Докато жените го правят импулсивно, въпреки че са железни моралистки.
С други думи... Май и друг път те е лъгал и май не си първата, нито ще си последната.

28.   19, а горканките като тебе, които са над тези неща, и си вярват, че на тях такова нещо никога няма да им се случи, в един прекрасен момент изручават на умряло: "Въй! Как можа да го направи!!! ", и осъзнават, че светът не се върти (само) около тях.
Та в този момент те са много по-жалка гледка, ако питаш мен.
22, 26 - "мъж на място", хех.. докато стане мъж не на място ;)
Лозунгите и високопарните изхвърляния са едно, реалният живот е съвсем друго нещо.
Пък някой ако тръби, че "Никога не би! ", понеже НЕ МОЖЕ (поради грозота, асексуалност, отвратителност на характера, липса на смелост и т. н. ), или понеже не е живял достатъчно дълго време на този свят - това е вече пълна жалкария, освен че е лицемерие...

29.   28, ами и в реалния живот не съм изневрявал, а не е като да съм оженил онзи ден. Явно има хора и над тези неща. От 22

30.   #28, ти мен не ме мисли. Имам достатъчно силен характер и умение да се справя в различни ситуации. Случи ми се и на мен да ми изневери един, десет минути ми трябваха да да му изслушам обясненията и да му бия шута. Да, имаше "въй, мъй,ама аз, ама ти ..."само че от негова страна. И наистина беше жалка гледка :))

31.   Аз не бих, по-точно, не бих искал това да стане, за да не я нараня, а и за да не оскверня любовта у себе си. След изневярата ще се чувствам гузен, подлец и недостоен човек, който не може да се владее. То ест, самоуважението ми ще се урони, разколебае, а това е много болезнено усещане за един мъж и за всеки човек с достойнство.. Но... - имай пред вид, че това се случва, и то доста често. Човек бива подмамен от обстоятелствата, от моментното изкушение, и ето, хлъзва се по наклонената плоскост, не може да се удържи... - и ето че изневерява и на себе си и на любовта си. Най-вероятно е впоследствие да съжалява, но вече станалото си е станало. Така че, единствено в преценката на жената е изборът, дали да прости, или не. Ако това те вълнува. Но ако въпросът ти е - може ли човек, който искрено обича, да изневери - да, може! Има слаба воля, или е с някакви други разбирания, но по принцип може.