Угасвам.. Любовта или братовчедка ми?
Здр. Помогнете ми не издържам това състояние ме убива незнам какво решение да взема. Първо искам да направя нещо като въведение: (от 10 год. харесвам това момче още като ходех при баба на село една ваканция като бях на гости го видях и си беше точно като любов от пръв поглед въпреки, че бях доста малка, но на 6-тата год. той ми обърна внимание може би защото вече бях попораснала и така 4-год. бяхме заедно. Връзката ни беше толкова странна всички мн. ни се радваха и ни се чудеха всичко беше мн. бурно, динамично, страстно бяхме повече от щастливи после след 2-рата год започнах ме да се караме, но мислех, че това е част от нашата връзка, защото се карах ме по един мн странен начин и си мислех, че това няма да попречи на отношенията ни.. но уви толкова много започнах ме да се караме, че и на двамата взе да ни писма и вече мислех ме за раздяла дори незнам защо го правих ме обичах ме се а в същото време злобеех ме.. понеже живеех ме заедно на него му се наложи да замине за чужбина.. тогава още веднъж разбрах, че въпреки всичко аз немога да живея без него и тези месеци когото отсъства ще ме убият и му го казах какво ли не направих за да не замине, но той каза, че му се налага и не може да не замине и уж така беше и аз знаех причината и знаех, че е неотложно, но явно не е било точно така... и така това означаваш, че аз трябва са си търся нова квартира и къде да остана уж докато се върне /защото не можех да остана сама и да поема разходите за цялата квартира/.. намерих си аз... при братовчедка ми и останах в тях а той се върна в нашия край уж да замине. /така и не замина/След като се върна в нашия краи той не ме потърси няколко дена аз му писах, звънях му, но нищо получавах само едно безразличие от негова страна.... след няколко лекции изнесени от братовчедка ми /защото тя въобще не го одобрява както и връзката ни-аз с това съм се борела през всичките тези 4год с вс. ми близки и приятели които не одобряваха връзката ни / след неиния разговор аз реших да се разделим и да продалжа живота си всичкото това негово безразличие изведнъж се прехвърли на мен/искам само да подчертая, че когато взех решението след няколко дена тои не ме оставяше на мира явно беше разбрал и осузнал какво ли не ми писа какво ли не ми обеща дори се видях ме за малко и плачеше като дете да се върна при него разбирах болката му и му вярвах, че съжелява и че би направил вс да съм щастлива но аз пак не му обращах внимание бях твърдо решила, че това е края и мога без него и ми е по-добре така исках да продължа без него... излизах с колежки започнах да се срещам с др. мъже и уж ми беше много хубаво с тях.. и се чувствах много по-добре, дори не се сещах за него живеех без негоо, но тези дни започнах да се замислям и осъзнах, че само се самозалъгвам.. излизайки с др. мъже аз пак търсех него в тях никога никои не ми допадаше колкото и да бяха мили и грижовни с мен... и общо взето да не продължавам, че се обърквам в мислите си съм пред дилемата братовчедка ми или той.. защото си го искам пак до мен а тя излишно ми подчерта думите си когато ми говори''върнеш ли се при него забрави за братовчедка си'' това е много подло от неина страна защото знам, че ми мисли доброто но всъщност как ми го мисли като аз умирам от вътрее пред нея съм щастлива но затворя ли се в стаята си потъвам с мисли за него и в сълзи.. и знам, че това момче като материално не може да ми препостави кои знае какво, но аз го Обичам и за мен това не е най важното знам, че можем да опитаме пак и да бъдем щастливи но какво да правя с нея отворя ли темата се почват едни викове и скандали? Благодаря предварително на този които реши да се отзове :)

Коментари

1.   Не си писала на колко си години? Защо братовчедката не го харесва? Той работи ли?

2.   Според теб на колко години е, като й гледаш излиянието, състоящо се от общо 3 изречения? Аз лично нямам търпение да го изчета, камо ли да се опитам да го разбера, за да се "отзова".

3.   на 20 години съм ..а братовчедка ми не го харесва заради хората които приказват за нас и от там си прави изводи неща от рода на това,че аз съм плащала всичко,че тои говорел зад гърби ми и тн неща които не са точно така.Да ние живях ме заедно във Варна и той работеше а аз уча...

4.   Извинявай Авторката, не е по темата, но доста си неграмотна поработи в тази насока!

5.   Също е много важно да уточниш тази твоя братовчедка първа, втора или трета братовчедка ти е.

6.   Виж мила авторке, ще ти кажа нещо, което ще ти е от полза - окончанието за първо лице мн. ч. -ме винаги се пише слято с глагола!

7.   Момиче, вземи се в ръце - какво е търсел той по родните места и защо те е накарал да се изнесеш преди това? Намирисва ми на лека проба с друга, ако не се получат нещата - обратно при питомното. Трябвало да замине неотложно, ама не заминал. Ми прав му път - да го хваща. Един мъж не взима такива решения, освен ако не си е подсигурил алтернатива. Такива поне са моите наблюдения до момента. Провери дали все пак това, което говорят хората не е истина, а ти само да си заравяш главата в пясъка. Много мразя да се влияя от мнението на другите, но това не означава, че няма да проверя за себе си какво става. Съветвам те да подходиш по същия начин - не приемай всичко за чиста монета и винаги проверявай нещата. Може би все пак браточведка ти да има някакви основания да говори така, а ти да го знаеш, но да си омекнала в решението си, въпреки всичко. Бъди по-силна, това ти пожелавам.

П. П. И наистина се опитай да пишеш по-разбираемо. Знам, че в интернет е модерно да не се спазват граматическите правила, но те са измислени с цел, а именно - да може човекът, който ще те прочете, да те разбере по-добре. Аз идвам - той идва - ние идваме (а не идва ме, защото идва е за трето лице, единствено число - той, тя, то). Също така, за да можем да ти проследим мисълта, трябва да слагаш точки и запетаи, за да се знае къде започва и къде свършва едно изречение - няма ли ги тези основни препинателни знаци, настъпва пълна обърквация и много малко хора ще имат търпението да изчетат такъв объркан словоред, а още повече, да се опитат да го разберат... Казвам това без никакви лоши чувства, а просто за да се опитам да помогна.

Хайде, всичко добро и късмет. Бъди силна!

8.   Благодаря на всички (особено на N:7) Но понякога не е ли по-добре да помислите малко преди да нападате дали наистина съм чак толкова неграмотна или просто съм направила неволни грешки в бързината и емоциите си. Дори въобще, защо трябва да се изразявате по този начин, благодаря много на всички за съветите и знам правописа и правилното ми изразяване не са ми силната страна, но това презрение ако мога така да се изразя :) което чувствам в димите ме обижда.

9.   Обидила си се, но си се замислила и поправила, нали? ;) Това беше и целта. Нищо лично, грубичките забележки просто помагат повече и се помнят за по-дълго. :)