Тя е момичето мечта, но се установява в чужбина. Да предприема ли нещо?
Познаваме се от няколко години, съвсем като познати, излизали сме няколко пъти. Още тогава тя учеше в чужбина. Идва си за малко от време на време и тогава по случайност се срещнахме. Още на второто изречение разбрах че това е изключително момиче. Ако сте си представяли перфектното, идеално момиче, с всички добри качества и излъчване, което сте търсели, това е тя. Не ми трябваха много срещи за да разбера, че с подобно момиче бих прекарал живота си. Но, както обикновено се случва, животът не поднася щастието напълно както ни се иска. Тогава не предприех нищо, защото знаех че не трябва и си останахме познати, които са се срещали. В близкото бъдеще е възможно отново да се срещна с нея и въпроса ми е дали би трябвало да и покажа какви са усещанията и мислите ми за нея, или най- добре да продължа да си трая и да си останем приятели. Ако мисля с мозъка си, това е най- доброто решение на сто процента, защото знам как завършват връзките от разстояние, още повече двамата се ориентираме да се установим в две различни държави. Но от друга страна какво лошо има да покажеш на някого, че той е перфектен и уникален в нечии други очи? Да му покажеш че би било възможно при други обстоятелства да се случи нещо наистина специално и много красиво? Дори и да не може да сте заедно поради очевидни причини. Понякога неизживяната любов не е ли също толкова красива колкото и изживяната, с всички болки, които произтичат от нея?

Коментари

1.   Тя ще си намери чужденец и мисля че няма смисъл да се занимаваш с нея.

2.   Не, това не е любов, когато нищо не сте изживяли заедно. Това е страст и увлечение само. Щом държавите ви ще бъдат различни, за каква любов може да става дума?

3.   Имам една такава история зад гърба си. С едно момче много се харесахме, но имаше обстоятелства, които не ни позволяваха да сме заедно. Пак за разстояние говоря. И двамата бяхме съгласни, че не искаме да се измъчваме с такава връзка. Много пъти сме си признавали чувствата, говорили сме все откровено. Хубаво е да чуеш от някого, че си прекрасен. Хубаво е да кажеш на някого, че има страшен потенциал и е много готин човек. Стъпвахме по тънък лед, не си позволихме да изживеем чувствата си, но много си помагахме и си бяхме упора. Пасвахме си като хора, харесвахме се като хора, общуването ни беше повече от лесно и приятно. Не беше нужно да сме заедно, ние пак имахме топли чувства един към друг. Остана ми прекрасен спомен за един прекрасен човек, който ме накара да се видя от друг ъгъл и ми вдъхна увереност и смелост. Не съжалявам, че не бяхме заедно и не се случи нищо интимно между нас. Радвам се даже. Кой знае как щяха да се развият нещата, сигурно изобщо нямаше да ни се получи и щяхме да се изпокараме. Сега ми е топло и хубаво като се сещам. Никой от нас не искаше да рискува. Може би не е било достатъчно голяма любов, вече е без значение, важното е, че беше искрено и чисто. Кажи и какво мислиш за нея, лошо няма. Ще я зарадваш, ще я накараш да се усмихне и толкова. Не е нужно да сте заедно, ако не подкрепяте връзките от разстояние, но няма лошо да си вдъхнете малко кураж с думи и да изразите впечатленията си.

4.   Момче, кажи й както изпитваш към нея, толкова си искрен и романтничен. Това, че учи в чужбина и за теб любовта е възможна, означава, че наистина я цениш и си влюбен.

5.   Според мен трябва да и’ кажеш какво чувстваш, не заради нея и за да стане нещо, а за да ти олекне на теб и да продължиш напред. :)

6.   Бъди открит с нея и виж какво мисли тя за тези отношения от разстояние. Няма какво да губиш. Недей да таиш в теб чувствата си. Може само да спечелиш.
Успех!

7.   Не вярвам, че като й признаеш чувствата си, нещо ще се промени. Всъщност, може би ще се промени, но към по-лошо.

8.   Не се самонавивай, нищо не става, когато сте разделени на хиляди километри, не си причинявай болка сам.