Относно фармацията
Здравейте! В 10 клас съм и бих искала да ви попитам :Какво предствавлява подготовката за фармация? От кога трябва да започна уроци, какви помагала бихте ми препоръчали? И последния ми въпрос е:В кой университет бихте ми препоръчали да кандидатствам?

Коментари

1.   11-ти клас, СУ или МУ-София. Учи се по учебниците на Булвест по биология, а по химия учителката ще ти каже.

2.   Подготовката е химия (високи оценки в училище, олимпиади, матура, изпит), както и оценките, които се взимат от дипломата за балообразуването.
Подготовката трябва да започнеш още от сега, или колкото се може по-отрано.
Относно вузовете - караш изпита на едно място, а после можеш да кандидатстваш във всичките с получената оценка.

3.   Здравей, авторке!

1. Биология и химия са предметите, които трябва да готвиш за приемни изпити.

2. Обикновено подготовката започва от 11 клас и продължава в 12 клас.

3. Къде да учиш? Най-добрата подготовка в България за специалност фармация е в МУ София- Фармацевтичен факултет, до паметника Левски. Защо? База, традиции, преподаватели с опит. Още повече, че в София са много фармацевтични фирми, Агенция по лекарствата т. н. - създават се много важни и полезни контакти, които ще са ти нужни за работа. В Пловдив също откриха фармация от около 14-15 години, но няма база, традиция, преподаватели с опит, по-слабо ниво на подготовка.

4. След като решиш къде ще учиш, тогава трябва да се запознаеш с изискванията на конкретния университет за приемните изпити. Например в МУ София се провеждат из
пити в два отделни дни- тази година на 30. 06. 2019г по биология и на 07. 07. 2019 по химия. В МУ Пловдив е тест за един ден- два модула първия биология, втория химия на 03. 07. 2019г
А в МУ София по биология се иска писмена разработка на 3 теми от 8, 9, 10 клас за 5 часа.
Всеки университет си има правилник да прием и критерии за оценяване.

5. Ако кандидатстваш в МУ София си учиш темите от посочените учебници за университета, общо 64 теми по биология. А по химия без учител- не става, има много задачи.

6. Момиче си и ти трябва висок бал. Балообразуващи оценки -, от дипломата по биология и химия/или от матура, няма смисъл да държиш/ и удвоените оценки от изпитите ; максимален бал 36.

Надявам се да съм била полезна с информацията. Желая ти успех!

4.   Аз започнах началото на 12ти клас уроци по химия и биология. Времето ми беше предостатъчно да се подготвя. Препоръчвам МУ София, но по-добре недей да ходиш на техните уроци защото въобще няма да ти помогнат, по-добре на частни уроци.

5.   Малко ти е късно, за започване но ако химията доста ти върви почвай още от сега лятото. Имам познати, които бяха почнали още от 8, 9 клас. Бих ти препоръчала в Плевен или Варна по думите на моите познати, които са лекари. В никакъв случай София, там вече е тотална подигравка, студентите са на самоподготовка. Поне така ми казаха няколко различни човека от Софийския и от Медицинския в София.

6.   Да, във Факултета по химия и фармация на Софийския не ни дундуркат и галят с перце преподавателите. Ако искаш да минаваш лесно и да те отглеждат като в училище, отиди в МУ-Плевен или МУ-Варна. Имам познати колеги от там и знам как си взимат изпитите и как се преподава.

7.   Номер 3, ти май изобщо не си запознат с МУ София и само объркваш момичето! Темите по биология са общо точно 97. Изпитът е 4 часа и се пишат 4 теми- 1 от осми клас, 2 от девети и 1 от десети. Темите се учат от учебниците на Булвест напълно НАИЗУСТ. По химия задачите са около 400, падат се 2 по неорганична и 2 по органична. Изпитът по химия не е кой знае колко сложен! Недей да се подвеждаш по думите на другите. Задачите от сборника са наистина лесни ако внимаваш в училище по химия, единственото, което трабва да ти обяснят на курсовете е какви точно определения и обяснения се изискват на определен тип задачи. Като цяло освен много учене се изисква и много късмет да се падне нещо, което знаеш.

8.   От авторката:Благодаря на всички ви за прекрасните съвети! Лятото мисля да си попреговоря нещата, които сме учили и септември да започна с уроците. Все още се колебая между Пловдив и Варна.

9.   От авторката:Благодаря на всички ви за прекрасните съвети! Лятото мисля да си попреговоря нещата, които сме учили и септември да започна с уроците. Все още се колебая между Пловдив и Варна. Химията наистина ми харесва, но си мисля, че съм поизтървала малко. Казвате, че е трябвало още от началото на 10 клас, но аз май съм позакъсняла. Надявам се че ако се стегна и съм достатъчно упорита ще успея.