Моля Ви за съвети
Здравейте
Много ми е притеснено и се нуждая от вашите съвети.
Аз съм момиче на 16. Имах един най добър приятел момче, в който бях влюбена около 5 години.. един ден реших да му призная любовтта ми, но уви.. държа се много гадно и ме отхвърли. През този период се запознах с едно момче, което е на 17. Той е наш общ приятел. През периода, в който бях депресирана, наранена и отхвърляна той беше до мен и ме подкрепяше. Първоначално не изпитвах абсолютно нищо към него даже не го забелязвах, но ето че с течението на времето започнахме да си пишем, да излизаме, да си споделяме тайни и какво ли не още. Неочаквано се влюбих и в него. Започнах да го търся винаги, да му пиша първа, да му покажа колко важен човек е за мен. Всичко беше окей до 2 седмици.
Оттогава започна да се държи грубо, да ме игнорира, да не ми пише.. попитах го и отговора беше, че му е било нужно време. Преди няколко дена разбрах, че е говорила с приятелката ми и е казал, че се държи така, защото съм имала по романтични чувства към него и ще трябвало да променя някои мои неща, за да се оправим
Моля за Вашите съвети, много ми е гадно, не знам какво да направя
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Мила, не се дръж толкова отчаяно с момчетата! Не бързай да имаш гадже, то само ще си дойде. Не трябва да бъркаш доброто отношение с романтика, така ще се влюбваш към всеки мъж, като удавник на сламка!

2.   Не се натрапвай толкова на момчетата. Първият не те харесвал и ти го казал, пак по-добре, отколкото да те лъже, да те прекара и да те остави. Вторият ти обърнал някакво внимание, но явно не му харесваш чак до там. Жената отблъсква мъжете като стане много натрапчива.

3.   Ще разбереш, че хората са заменими. Понякога, повярвай ми, е по-добре да си запазиш приятелството с даденото момче, отколкото да го проваляш с връзка. От личен опит ти го казвам. Не винаги, когато едно момче те подкрепя и си говорите постоянно, значи, че има романтични чувства към теб. Нормално е. Случвало ми се е. Знам какво е. Не губи надежда. Продължи напред!

4.   Значи на 11 години се влюби в момче и си била влюбена цели 5 години. Когато се влюби още ли си играеше с кукли. А как беше училището през това време. Вие ромките наистина ли на 11г. се влюбвате, а на 15, 16 вече сте станали майки. Продължаваш ли да ходиш още на училище. Мисля, че историята е фалшива, а ако не е чудя се на акъла ти.

5.   Номер 4: От къде така веднага определихте националността ми ?
Не сте ли чувал/а за така наречената "детска любов"
Не помня да съм имала успех под много добър.
Образованието за мен е било винаги на първо място и винаги ще бъде.
Това е любов, никога не можете да определите кога да се влюбите. Тя си идва, когато очакваш най малко !
Благодаря на другите коментари
~Авторката~

6.   Прекалено си открита с момчетата. Въпросният мечтае да е играч и смята влюбено в него момиче за брак задушаващ мечтите му.

Момчетата за теб най-добре винаги да се чудят "влюбена ли е в мен или съм във френд-зоната" - търсиш ги постоянно, но не разкриваш чувства. Пред един винаги се оплакваш от друг (но леко! ) - така всеки си мисли, че има шанс. Така са на най-доброто си поведение спрямо теб.

М43