Досадна свекърва!!!
Здравейте! Въпрос към омъжените жени.. как се справяте с досадната свекърва? Понеже чакаме бебе и тя все иска да е при нас и това ме изнервя! Супер досадна е и постоянна иска да идва неканена.. как да се справя?
Ж25

Коментари

2.   Обясни и че различните поколения трябва да живеят отделно. Предполагам вие сте младо семейство и имате нужда да бъдете само двамата и бебето. Кажи и че ако имаш нужда от нещо ще я помолиш за помощ, но сега е излишна.

3.   Много зависи колко си зависима от нея. Имам предвид дали ви помага или ви е помогнала финансово и материално и можете ли без нейната помощ, дали мъжът ти е близък с нея /ако се скарате на коя страна ще застане/.
Ако сте напълно независими и си стигнала "яката на мъжа си" можеш спокойно да й рекнеш в очите какво мислиш и как се чувстваш. Ако обаче живеете в жилище купено от свекърите или пък изнемогвате финансово и чакате тя да ви купува неща или тя е по близка с мъжа ти и ще имаш проблеми с него ако й говориш право в очите по добре наведи главица и си трай.
Такъв е животът човек си плаща за всичко в този живот, по един или по друг начин. Или си плащаш с труд и ум и се издържаш, или си плащаш с търпене на този който ти дава.

4.   Когато се появи бебето ще стане много, ама много по-зле. И не ти - мъжът ти трябва да реши проблема. Дерзай и успех.

5.   Не е твоя работа.
Правилата са прости: всеки се справя с неговите родители сам. Не ти е работа да привикваш майка му, да ѝ вдигаш скандали, да се държиш грубо или нещо подобно. Такива сцени създават много напрежение и са излишни.
Имай предвид, че ситуацията е деликатна и всяка грубост от твоя страна само ще те отдалечи от мъжа ти. Нормално е свекърва ти да иска да идва да вижда бебето, приеми го отсега, тя ще ви гостува. Още по-нормално е да ви се обажда предварително, за да не ви проваля плановете и ти да си в готовност да посрещаш гости (тоест да нямаш работа из вкъщи или навън, да си поразчистила и психически да си готова да си говориш с някого). С мъжа ти сте семейство, такива дребни проблеми трябва да се обсъждат между вас и да се постигат компромиси. Ако той е мъж на място и държи на твоето спокойствие, ще поговори с майка си и ще намери решение на проблема. Ако ти си жена на място, няма да плюеш отрова срещу жената, която го е родила и съвсем деликатно ще коментираш казуса без да се вдига много врява.

6.   Ти си зло човече.

7.   Авторке, здравей! Първото, което искам да ти кажа е да не споделяш това със съпруга ти, защото тя му е майка и е възможно да не те разбере. Бъди хитра - винаги, когато я почувстваш натрапена, измисли си причина да отидеш и да си легнеш, остави я сама или евентуално с мъжа ти. Или се облечи и излез, измисли си някаква работа или просто иди навън пред вас на чист въздух. Не я удостоявай с присъствието си и постепенно ще разреди посещенията си. Умната!

8.   И аз имах подобна история с моята свекърва и въпреки че нямахме пряк скандал, имаше леко напрежение известно време. Не мисля, че си права да се разправяш с нея лично, по-добре говори с мъжа си и той да говори с нея. Тогава аз постъпих истерично, след дълго мълчание ми кипна и си го изкарах на мъжа ми, дори се прибрах в моминското ми жилище и го заплаших, че няма да дойда докато не оправи нещата, не знам как ми се върза на капризите, говори с нея, спря да идва, но ми беше сърдита първите няколко пъти като се засичахме, слава богу, като дойде време за празниците нещата утихнаха.
Зависи също и кой доминира над мъжа ти - ти или тя. В моя случай може би като видя, че застава на моя страна, е разбрала, че ако водим война, няма да я спечели. Обясни на мъжа ти, че това е твоя дом и още повече след като си в деликатно състояние, ти трябва спокойствие и почивка. Не тръгвай като мен с цирковете, подходи интелигентно и покажи, че не е лично и че разбираш, че и тя не го прави нарочно, просто не ти е комфортно. Като дойде бебчето може да ти помага колкото иска, тъкмо и с таткото ще имате повече време насаме.

9.   Не съм съгласна, че не е твоя работа. На ТЕБ ти пречи нещо или някой, значи е ТВОЯ работа да го промениш. Кажи ѝ, че нямаш нищо против да идва у вас, когато сте я поканили. Но в останалото време имаш свои планове и не искаш някой да ти ги прекъсва. Това е абсолютно легитимно. Ти си голяма жена, тя е голяма жена. Ти си у вас и ти правиш правилата. Тя може би мисли, че идва в дома на сина си, но той е и твой дом и трябва да се съобрази и с теб. Мъжът ти ако иска да си я вижда по-често от теб, може да ходи у тях или да си прави срещи навън. Няма нужда да е в твоя дом в неподходящо за теб време.

Ако се направи на неразбрала, като цъфне непоканена, не я пускай вътре. Кажи "Нали се разбрахме, че ще те дойдеш като те поканим, сега не мога да те пусна, имам други планове, лек ден" и затвори вратата. Не се впускай в дискусии, не допускай да те въвлече. Повече от тези думи няма какво да ѝ кажеш, за да разбере.

10.   Защо да съм зла? Тя е нахална! И да вметна не е тя тази, която е зависима.. даже ние и помагаме. За щастие не живеем заедно, в различни градове сме, но тя се обажда и казва, идвам за две седмици.. не пита имате ли планове, удобно ли е.. такива неща не се сеща да пита.. нон стоп звъни и казва какво трябва да правя и как.. само не ми е давала наклон как да правя секс.. Това, че ТЯ не си знае мястото не означава, че аз съм зла!

11.   Кажи на мъжа си, че не си ОК и се разберете как ще процедирате, за да й наложите граници. Например, следващия път като се обади, че ще идва на гости, може да й каже, че сте заети и да пита предварително следващия път. Ако все пак се появи без покана, просто не й отваряйте. Ако е от дъртите свекърви, ще започне с манипулациите, за да си свалите границите и да прави каквото си пожелае. Тогава трябва да сте много сплотени и твърди в решенията си. Може да се наложи да прекъснете контакт. Ето такава женица ти писа, че си зла понеже не търпиш да идват неканени вкъщи :).

13.   Авторке, а за твоята майка какво ще кажеш? И тя ли е нахална, досадна и не си знае мястото? Ами като плюете, поне мерете с един аршин.

16.   Моята майка не е досадна, не е като останалите свекърви. Нямам жена и деца все още но ако някога имам жена и тя каже че майка ми е досаден човек - бих подал молба за развод и децата ще останат при мен