Жените или мъжете трябва да са по-настоятелни
Здравейте.
Срещам се с един човек от 2 месеца. За тези 2 месеца сме се срещали 5 пъти. Не е имало секс. Нещата се случват доста бавно. Не е имало и сериозни разговори. Общо взето той е център на разговорите повечето пъти, което мен ме устройва, защото не искам да се разкривам и да съжалявам после, ама... все пак.
След целувките за пръв път, после не е звънял или писал. Не е минало многп време от тогава. Имам интерес къю него, но не мога да преценя дали да го потърся, за да говоря с него за това как и какво вижда спрямо мен.
Аз знам какво искам, но нямам достатъпен поглед над него като човек, за да преценя дали си заслужава или не.
Търся нещо сериозно.

Коментари

1.   Срещаш се с човек, който предпочита нещата да стават бавно. Ако искаш секс ти трябва да му се нахвърлиш или да почакаш.

3.   Вземи нещата в свои ръце.Явно е по притеснителен.

4.   Парадоксалното тук е, че ако те натискаше за секс още от първата среща, щеше да напишеш тема как мъжете само за секс мислят, а ти искаш нещата да се случват по-бавно и да се "опознаете". Както се казва, угодия няма.
Този, с когото се срещаш или е притеснителен и не смее да те понатисне, или има някакъв сексуален проблем и отлага, за да задържи "излагацията".

5.   Според мен изчакай малко, защото пък другото може да го отблъсне. Ако до 2 месеца продължи така просто го остави. Възможно е или да е по-притеснителен или да избира подходяща.

6.   Проблемът не са бавните развои, а че ти не си му казала какво искаш.
Ако поставиш картите на масата ще видиш дали има сериозни намерения, дали иска само секс, или просто иска да сте приятелчета.
По принцип мъжете бягат от настъпателни жени, защото в природата им е те да са ловци, не плячка.
Защо пък веднага го определихте като притеснителен, сигурно и девствен си мислите че е? xD

7.   жените са втория пол и трябва да направят всичко възможно да се харесат на един мъж или ще се оплакват после защо не ги търси и не ги искат за секс.

8.   Жените трябва да са по-настоятелни, така е на запад! Мъжа показва интерес и вече е до жената да поддържа този интерес. Ти се двоумиш, колебаеш и не искаш да се разкриваш, ами като те е страх от мечки не ходи в гората!

9.   Ще ти развия една възможност, която няма да ти хареса, но ми се струва най-вероятна. Не знам какво определяш ти като сериозни разговори, но ако обсъждате само повърхностни неща, които не те интересуват теб, червен флаг. За 2 месеца 5 срещи са среща веднъж на 2 седмици, червен флаг. Разговорите се въртят само около него, червен флаг. Не те е потърсил след първата ви целувка, чака нещата да се уталожат, червен флаг. Мила, той просто убива време с теб. На френдзона ми прилича това и чак се чудя на фона на останалите показатели как има целувка, защото не се връзва. Не се самонавивай на този. И, ако наистина търсиш нещо сериозно трябва да ти е окей да се разкриваш. Иначе подвеждаш и привличаш грешен тип мъже или отношения. И още нещо. Нещо, което жените често забравяме. Това, че един мъж не те иска, не изтрива всички, които те искат. Не означава, че ти има нещо.

10.   Защото темата е зададена като въпрос кой трябва да е по-настоятелен, ще ви разкажа как навремето прелъстих съпруга си. Значи! И двамата бяхме разведени. Запознахме се покрай нескончаемите ремонти на вилата ми, той се занимаваше с електрическата инсталация и прочее неща по осветление, отопление и т. н. Отношенията ни бяха напълно делови: идва, свършва работата, плащам му и си тръгва. Да, обаче веднъж ме свари да копая дупки за рози покрай оградата. Докато дойдат другите майстори имаше време и реши да ме отмени. Справи се за няма и половин час, а на мен щеше да ми отнеме поне ден. Е, почувствах се задължена към този любезен човек, така че когато се обади да пием по кафе нямах очи да му откажа и го поканих. Той дойде с нова... лопата. Да. Не с букет, а с лопата, като каза, че докато ми е помагал, е видял, че лопатата ми нищо не струва и ми носи по-удобна. Така започнахме често да се виждаме на по кафе и приказка. И нищо друго! Изпиваме си чашките, той става, пожелава ми приятна вечер и си тръгва. Това продължи месеци. Някъде по средата на този период започнах да се питам този мъж какво всъщност иска от мен. Не че съм очаквала флирт, но взех да подозирам, че става дума точно за това. Не бях сигурна обаче, защото разговорите ни все се въртяха около някакви неутрални теми, благодарение на които обаче, го опознах като интересен събеседник, добър човек, а и сляпа да бях, пак щях да видя колко красив мъж е. И така, един ден господинът отново пристига с обичайната кутия бонбони на кафе. Вече общувахме по-свободно и той се оплака, че чувства кръста си схванат. Веднага му донесох възглавница да се облегне, но в следващия момент напълно спонтанно и без каквито и да било задни мисли казах: "Всъщност, искаш ли да те разтрия там, където те боли? " "Не - каза той, - моля те, не искам да те притеснявам... " Но в същия миг се усети, моментално хвана шанса за ушите и рече: "Но ако не ти е проблем, може пък това да ми помогне". Така го положих по корем на дивана и започнах да разтривам групите мускули, които се захващат за гръбнака (учила съм пластична анатомия в Художествената гимназия). Така се разтривахме десетина минути, докато той не свали тениската си, за да имам по-добър контакт с кожата. И... останалото е история... Такова вълнение от първа нощ с мъж през живота си не бях изпитвала! Тази разтърсваща емоция ще я помня и в гроба! След половин година вече живеехме заедно. Същата тръпка, между другото, изпитвам и до днес. Да - вече е загубила чара на неочакваното, но пък е още по-хубава, заради спокойствието от сигурността. Спомняме си на шега начина, по който го "прелъстих" тогава и той твърди, че ако не съм го направила в точния момент, е щял да се откаже, защото вече е бил убеден, че или не схващам желанията и намеренията му, или просто не проявявам интерес към тях. Но ето на - направих първата крачка и днес имам прекрасен съпруг, с когото съм щастлива всеки ден и всеки миг. Той пък, горкият, се бил влюбил още когато засаждахме розите. За протокола: тогава бях по нечовешки кален анцуг, рошава, с изгорял нос, съдрани маратонки и избелял потник.