Със страхотно тяло, но много грозна
Здравейте, много ми е интересно мнението на мъжката аудитория.
Въпросът е : Бихте ли тръгнали с някоя, която има перфектното тяло и много добър характер, но е много грозна в лицето.
Не питам ако е за веднъж, защото е ясно, че тогава няма много значение.
Мерси предварително :))

Коментари

1-50 от 68

1.   Аз лично не... Важно е момичето да ми харесва в лице, даже по-важно отколкото да ми харесва в тяло.

2.   Да, бих. Перфектно тяло означава жена, която се поддържа. Тоест щом си поддържа тялото, ще ползва и кремове за лице, ще ходи на козметик, ще си оправя веждите и т.н. Като добавим и готиният характер двете неща напълно компенсират.

3.   За мен лицето е по-важно от тялото, така че не. Разбира се и характера е важен, но все пак трбва да ми харесва и физически поне малко.

4.   Що за въпрос? Нали ти ще ходиш с нея, а не ние. Ако имаш чувства, какво като е грозна. Ако се срамуваш от нея, значи не е твоето момиче. Лично за мен е важно дали ме прави щастлив момичето. Дори "грозните" винаги имат нещо чаровно. Мойта жена я харесах, защото имаше криви зъби и го намирам за чаровно като се усмихне.

5.   Дефинирайте ми моля какво значи много грозно лице? Нещо като тарзан в тялото на виктория сикрет модел или .... не, сериозно не ви разбирам. Опишете грозното - космато, мустакато, с бустански вежди, криви зъби или имате предвид друго???

6.   Доскоро бих. Вече не. На 38 съм и вече съм бил с две такива. В момента, в който им дадеш малко самочувствие и ги убедиш че това красотата няма никакво значение и те почват да се курвеят. О двете ми изневеряваха
Същото важи и са жени, които са били пълни ,но после са отслабнали. Надявам се ми следваш мисълта. .

Комплексите раждат много нисък морал, а грозните си ги имат, също както и дебелите . Това е всъщност проблема.. А ти авторке питаш за един приятел нали?

Виж ,ако момичето наистина няма комплекси и даже не го прави на въпрос , определено на мен не ми дреме за лицето и тялото е много по важно, другото са естетически простотии.

7.   Защо не, стига да не е уродливо грозна. С малко процедури, козметика и с годините хубостта/ грозотата се променя. А и грозни мъже също има. Познавам и нелоши мъже, които си падат по грозновати жени. Най важното е да се държиш лато красива жена! А хубавпто тяло винаги е от страхотен плюс!

8.   Разбира се, че бих. Аз търся любовта и най-вече майка на моите деца. Моделите и красавиците да си ги държат!

9.   Зависи.

Ако говорим за грозна, тип мъжка челюст, голямо чело и подобни, едва ли ще е спирачка. Ако характерът и останалото са налице (no pun intended), то е по-скоро въпрос на пригодяване на интереси.

Ако говорим за белези от акне, устни със силикон и всякакви подобни изродщини, продукт или на небрежност, или на малоумна суета... мбе. Приятели? Може би. Не повече.

10.   Ами тялото е 90 процента от цялото тяло, така че лицето е сравнително малък сектор, хаха. Като добавим и готиният характер- да, бих тръгнал с такова момиче.
И аз мисля, че щом една жена си поддържа тялото, то за лицето си ще полага големи грижи. А и какво значи грозно. Всеки има различни вкусове. Аз пък не харесвам тази чалга естетика при която всички ми изглеждат супер еднакви, пластмасови и безхарактерни.
Ако една жена има криво носле, нещо по- различно и отличаващо се, това й предава характер.
Какъв е смисъл да си с някаква супер красавица без характер и не можеш да си кажеш нищо с нея. Ще преспиш с нея няколко пъти и като ти писне ще я напуснеш.

11.   6, още едно доказателство, че курварлъка е до манталитет и няма общо с външността. Това, че една дебеланка не курвее, само защото няма много обожатели или е комплексирана, а като отслабне ще е като развързана, изобщо не означава, че не е курва, защото курварлъка е до манталитет.

12.   Няма грозни жени. Има недостатъчно пияни мъже.

13.   Много грозно лице не може да бъде спасено от нищо - нито тяло, нито характер щом става въпрос за любовна връзка. Винаги най-голямо впечатление ми е правило лицето.

14.   И аз не разбирам как някои си хващат грозотии... Имам един приятел, красавец си е от малък с много рядко срещан характер, един на милион. Категоричен и твърд, и в същото време ужасно внимателен и глезещ жените, честен и верен до смърт. Винаги харесваше от по-хубавките жени, но не е кръшкач и никога не е обидил жена за външността й, курва ли била, лесна ли или трудна била. И накрая.... хвана черна, трътлеста с неописуемо грамаден и крив нос, със стърчащи уши, устни тип жабешки / като на циганките/ и изобщо цялата й физиономия и тяло бяха криви и с цигански черти. За капак и не е от кой знае колко поддържащите се, нито се облича по-елегантно- просто едно голямо противно нищо. До днес не вярвам, че те биха били интимни някога, няма как да не го е гнус и защо ли? Защото се крие с маймуната. Нито в социалните мрежи я показва, нито излизат навън заедно. Е защо тогава си го причиняват някои? Това не мога да го разбера... И да, такива уродливи маймуни като ги изберат започва едно велико демонстриране на самочувствие, а те пукат огледалото като се огледат горките.. Мъжете да ни светнат, защо?!!

15.   А... забравих да добавя, че маймуноподобното има и уникален тъмен и дълъг мустак под грамадния крив нос... С нетърпение ще чакам отговори как и защо някой се хваща с такова и после крие...

16.   15, много си му набрала на това маймуноподобно, но истината е много проста - красотата е в окото на гледащия.

17.   Братчед, ако ще и смърта да ми предложи, проявява ли разбиране и характера и да е приемлив / не перфектен / , хващам я и окото ми няма да мигне. Ако е красавица ми кажи след колко време ще седне на следващата чурка?! Или да ти съсипе нервите и здравето ама да е красива смърт! Няма ги вече "красивите" момичета! Една супа не могат да ти сготвят като хората! Я ще им се обели лака, или пък имала магистърска степен за величие! Мисля, че ме разбра колко е лошо да е грозното пате но да те разбира и подкрепя.
Дядо Тошо

18.   Аз съм имала дългогодишна връзка с такъв мъж. Перфектно тяло, бивш професионален плувец, изключително интелигентен и начетен, толерантен, разбирахме се без думи. Но лицето му не беше приятно - издадени като на паток устни, малки очи, почти без брадичка, оредяваща коса. И, защото аз бях много хубаво момиче, постоянно чувах някакви намеци зад гърба си, че гаджето ми е грозно. Разделихме се не заради друго, а защото бяхме студенти в чужда държава и всеки се прибра у дома. Връзката ни продължи със спорадични виджания през лятото и умря от само себе си, особено след като той ми предложи брак, а аз отказах. Отказах пак не заради външността му, а защото беше доста сложно да се установим някъде. Всеки беше в началото на кариерата си и единият трябваше да направи жертва и да замине при другия. Днес - около 20 години по-късно, често си мисля с носталгия за него и дали не направих грешка тогава. Но бяхме млади и се уплаших от промяната. Между другото, ако изключа съпруга си, това беше най-добрият любовник, който съм имала някога.

19.   Авторе, извинявай, но темата изглежда повече от повърхностна.

Какво означава много грозно лице? Или ти си от онези "перфектни" мъже, които ходят само с жени с лица като на Зита-Джоунс или Белучи минимум?
Това дали някой е грозен е крайно субективно понятие. Аз лично намирам актрисата Ема Уотсън за грозновата, но някои я спрягат за красавица. Това, че момичето не отговаря на някакви твои или чужди стереотипи за красота, не я прави "много грозна".

После - имала перфектно тяло. Ти момичето на парче ли го оценяваш? Все едно преценяваш някаква стока, а не потенциална партньорка и любима. "Ми не става в лице, ама тялото е 6"...

И накрая, това с "добрия характер" е върхът. А много хора го използват. Какво означава "добър характер"? Характерът е хубаво да е сходен с твоя. Или си допадате, или не. Има жени (също и мъже) с ужасен характер, но партньорите им са влюбени в тях и ги намират за прекрасни хора.

Предполагам, че си на не повече от 17, така че е донякъде простено да разсъждаваш по такъв начин, но ти пожелавам скоро да надрастнеш това.
Жените не са парчета месо или съвкупности от определени качества.
Ако и теб те оценяват по този начин, едва ли ще покриеш повечето нормативи.

20.   Ами номер 14, какво да ти кажа - явно "маймуноподобното" те превъзхожда в много отношения, щом пичът я е избрал пред теб.

21.   А 16 явно е от тези, като описаната.

22.   16 Красотата душко не е в очите на гледащия. ;) Красотата е относителна, но когато някой очевидно си е грозник, както ще да го гледаш, все си е грозен. А всички знаем, че от привличането тръгва интереса към всичко останало. ;) Ама щом ви успокояват очевидни безсмислици, повтаряйте си ги. ;)

23.   20, красотата не е само във физиката. И дори и да е физиески грозен за 90% от хората, за някои вътрешната красота е по-важна, каквато ти очевидно нямаш, щом без да ме познавам, ми намекна, че съм "грозна", а аз не съм нито грозен, нито дори жена, просто изразих мнение. Иначе мие все тая кой с кого и защо е. Щом е с нея, значи е намерил това, което го интересува. Дали е характер, дали е нещо друго, няма как да знам.

24.   17 Ако си търсиш робиня-подлога, да ти чисти и готви, това няма грам общо с връзка между двама човека. Такива комплексари вече никой не ги търпи, даже и грозниците.

26.   Номер 23, извини ме, но никъде не съм споменал, че си грона. А колкото до пола - прочети пак коментара си за "маймуноподобната" девойка и помисли дали е възможно нормален мъж да напише нещо подобно. Звучи си точно като коментар на озлобена ревнива женица.

Все пак още веднъж извинявай, ако си от мъжки пол, в което много се съмнявам.

27.   14 - Много си набрал на маймуноподобното. Умееш да пишеш добре. :)

28.   26, приема се извинението, но кое му е ненормалното на коментара ми? Според мен е по-ненормално да наричаш жена "маймуноподобно", но щом ти си по-нормалния/ната, ОК. Както и да е, няма значение, лека вечер.

31.   И естествено, че има жени абсолютни горили в лицата, както и мъже, а измислените ви "духовно извисени" характери, нито съществуват, нито помагат в случая. Практиката го показва. Това, че някой не може да го приеме и се чуди как да го извърти не променя фактите. ;)

32.   То външността е до време. Мога да ти кажа че в един момен спираш да гледаш външния вид и наблягаш на интересите. Всичко е въпрос на интереси, то е ясно че повечето мъже предпочитат по-малко привлекателни жени с който да създадът семейство. Някак си по-сигурно е. Но масово хората след като са готови за семейство просто си търсят сигурен партньор. Така че и принцесата ще увисне както и жабата от гьола така че..

33.   Не съм мъж, но ще споделя какво мисля по темата.
Като непривлекателно момиче ще ти кажа, че едва ли биха тръгнали с грозна жена. Мен никога не са ме заговаряли момчета, камо ли да тръгнат с мен. Преди имах и по-хубаво тяло, но пак никой не се е решил да ме опознае, само защото е харесал тялото ми.
Сега, не казвам, че няма надежда за по-грозноватите момичета като мен, но е далеч по-трудно да си намерим приятел. Все пак външността е признак номер едно за привличане и няма как да разберат дали съм с уникален характер от пръв поглед.

34.   Разбира се, че бих, външността не е най-важното, а особено като имаш хубаво тяло, няма проблем. Малко хора са перфектни.

35.   Не, омръзнало ми е да правя компромиси към жени и да "ги приемам такива каквито са", докато те постоянно те преценяват, да не говорим за глупави "шит тестове". Ако ще избираш жена, избираш най-доброто, което имаш възможност да избереш, никакви компромиси тип ама тя има други качества.

36.   леле, ако тази тема беше писана за мъжете - със страхотно тяло, но много грозен - тука масата мъжки щяха да се изприщят от ярост и да излеят тонове словесна агресия..

37.   С кесийка на главата става... Може и само на задна, ефекта е същия

38.   Жена съм и следя темата с голям интерес. Моите наблюдения са, че мъжете повече се привличат от хубави лица. Особено ако жената е с едни нежнички черти, много бързо се разтапят. От друга страна съм виждала жени с такива тела, че не мога да си представя някой да не я пожелае. Но може би точно това е разковничето, хубавото тяло събужда чисто сексуалното, а хубавото лице като че ли дърпа и малко по-различни струни.

Мен като жена, май мъжкото тяло малко повече ме привлича. Някой висок, строен и стегнат веднага ще ми направи впечатление. Не че лицето не е важно, но там като че ли чарът е по-силен, не перфектно красивите черти.

39.   Аз гледам хубавите крака, стегнат задник и тънка талия. В лицето, само да не е изрод. Леко грозновата не ми пречи.

40.   24, Дядо ти Тошо съм с коментар 17.
Аз съм бил комлексар така ли? За какъв чеп си ми ако не можеш да сметнеш две и две колко е? ! Ела да ме видиш кой на кого слугува! Заради сайта няма да ти наговоря това което мисля!
Характер и разбиратетелство. Тази която ме излъга, че ще създадем семейство, по цял ден стои в къщи. Уж гледа детето което от телевизора хвашта телефона. Чака ме да си тръгна от работа, за да отида да псзарувам нещо за ядене. И какво се яде? Това което аз успея да направя. Задължително да измия и чиниите които са струпани и всичко това защото се "уважаваме" и разбираме така ли? ! Не! През цялото време когато съм в къщи, вървят и скандали от нея. В собствения си дом не искам да се прибирам, а ти ми говориш за комплекси. Няма проблем само единия да си къса червата и да се грижи за всичко. Един ден като пораснеш на моите години, ще съжаляваш.

41.   така 38, но сама казваш - да има чар, а не да е някакъв много грозен

42.   О-о-о, че аз точно такава си търся - под дърво и камък! Защото аз пък съм страшно 'убаФ (в лицето), но иначе дебел, така че с грозна жена, но с перфектно и поддържано тяло, ще сме перфектната двойка - като Ин и Ян. :)

Шегата настрана - да, бих излязъл! Защото:
- Гледал съм стряскащи трансформации в тубата, постигнати изцяло с грим. Крокозъбел се превръща в кукла. Лепи си там ня'къв специален вид тиксо на подпухналото и кръгло лице, и изведнъж изглежда 'га че ли е изваяно от порцелан и тн. С други думи, грозните жени разполагат с всичко нужно да скрият, ако не всички, то поне повечето свои лицеви недъзи. Затова високо бих оценил честността в жена, избрала да се показва в истинска светлина.
- Поддържаното в страхотна форма тяло пък говори за характер и изградени принципи. Защото най-първичната реакция на един човек с недъг от един или друг характер е да се сдуха, да изпадне в депресия и оттам да се плъзне по низходящата спирала на самоунищожението, било то със сладки, алкохол, цигари и други отрови/отровни навици или да се отчая и да си помисли: "Какъв е смисъла да хвърлям усилия - така и така съм грозна... " Трябва да си постигнал определено ниво на осъзнатост, за да разбереш и приемеш, че дори да си нямал контрол върху това с какво лице ще се родиш, ИМАШ контрол върху това колко здравословно ще живееш.
- Не знам кои са оценили 31 с по една звезда и защо, но съм съгласен с него. Красотата наистина е до време - рано или късно ще достигнеш до възраст, в която кожата по лицето ти просто ще се набръчка и провисне. Никакъв грим няма да те спаси тогава. Вярно е, че и тялото започва да сдава багажа и със забавящ се метаболизъм ще се натрупат сланини които нямат махане, но все пак... По някое време - и тук съдя по родителите ми, които скоро ще черпят по повод 40-тата годишнина от сватбата си - оценяваш половинката по характер и личностни качества, а не по външен вид. Външният вид ги е събрал, да, така е, но характера и взаимното уважение ги е задържал заедно.

43.   бе дедо Тошо спи да се жалваш от жена ти бе, разведи се! Разбрахме, че заради детето търпиш. Ми търпи бе, не реви по сайтовете. Баахти мъжа - тя е гадна, не правим секс, не готви, караме се, но живея с нея? Явно и ти с толкова нищожно самочувстие и те е страх да не останеш сам.

44.   Не и не. Много грозна - не. Уродливото лице не може да бъде спасено от никакво тяло. И защо въобще е тая тема?

45.   #41 така е. Темата ме накара да се замисля кой на какво дава превес като избира партньор, на тялото или на лицето. Повечето хора биха предпочели нито едното да не е супер грозно и рядко са изправени пред такъв избор, какъвто е описала авторката.

46.   43, що пък да не реве човека, не е лесно, трябва да изпусне парата от някъде. Нали затова е този сайт - да се оплакваме. По-добре тук, отколкото да я злепоставя пред познати. Аз като се похвалих в една тема с жена ми, ми наскочиха 80 човека на какъв съм се правел, сайта бил за оплакване. Е, последно да се оплакваме ли или да се хвалим. Все има някой недоволен в този сайт.

47.   Като мъж казвам, че 38 много добре го каза. И хубавото тяло, и хабовото лице привличат, но дърпат различни струни, както се изрази. Не е важна просто физическата красота, а какво излъчва тази красота. защото има безспорно секси жени, но излъчването им е "аз съм страшно красива и ставам само за секс". Има и касиви тип "нежна съм, не търпя болка, а само позитивно отношение и нещо повече от просто секс". Не знам дали го обясних добре. Има и други типове като например "аз съм силна, макар дълбоко в себе си женствена", което е респектиращо, както и други типове, но да не изпадам в подробности. Всеки човек си има своята енергия, която съзнателно или не, си я долавяме и това определя и отношението ни към него в голяма степен.

Жената е като виното. Някое има красив и нежен цвят, но е горчивона вкус. Друго е красиво със своята киселост, трето със своята сладникавост. Има и такива едни невзрачни на вид, но като опиташ разбираш, че е от най-високия клас, отлежавало десетилетия и съхранила само най-качествените съставки.

48.   Бе нека си реве, ама не му разбирам логиката на живота.

49.   48, аз пък много добре си разбирам. На който не му е на главата му е трудно да го разбере. Дано и не се налага да го разбираш, че не е много приятно. Отстрани излгежда лесно "развеждаш и се драмата свършва", но в реалния живот нещата рядко стоят толкова просто.

50.   49, ако жена му е такава гадина, каквато я описва, никой не би живял с нея. То едно хубаво нещо няма, бе, поне за разнообразие! Подозирам, че не са точно така нещата, иначе да й е набил шута :-)

51.   В реалния живот няма сила, която да меме накара живея с човек, който реално мразя, както дядо Тошо мрази жена си. Защото живот ни е удин и не е без значение как го живеем. Обаче всеки си знае и си плаща сам сметката.

52.   Пак ви казвам, голяма залък лапнете, голяма дума не казвайте. В реалния живот не е като на теория. Понякога човек е принуден да живее и мразен партньор. Няма смисъл да ви го обяснявам, няма да ме разберете, докато не ви дойде на главата. Просто не бързайте да съдите, само това ви казвам за сега, защото не винаги е така, както изглежда.

53.   Имам една комшийка, която отговаря точно на това описание - има хубаво тяло като за българските разбирания (тоест, слаба е, и сигурно на много хора би им допаднало нейното тяло, но на мен не ми допада, защото като човек, спортуващ активно, за мен хубавото тяло не означава просто да няма излишни килограми, но моите предпочитания са друга тема), но в лицето е изключително грозна. И тук говорим за момиче, което видимо е на не повече от 20-21 години, което даже не мога да си представя как ще изглежда, когато стане на 40...

Та, с такова момиче определено не бих тръгнал, защото колкото и добра да е по душа, все пак трябва тя да бъде моятаполовинка в обществото, а лично аз ще се чувствам винаги некомфортно до нея. Да е грозновата нямам против, и аз не съм Ален Делон, но ако е тотал щета, която дори и гримът не може да преобрази - еми, съжалявам, ама лично аз определено пропускам, с каквото и тяло да е.

1-50 от 68