Има ли смисъл да се боря?
Здравейте.. Момче съм и след 3 месеца правя 17. От около 2-3 седмици си пиша с едно момиче във фейсбук, всичко стана съвсем случайно. Пратих и покана, дори не очаквах да я приеме, но тя взе, че я прие. Писах и, защото си спомних, че ми е позната и я питах дали не е учила в предишното ми училище, тя ми каза, че да и почнахме да си пишем. Постепенно преминахме и към по-сериозни теми и съответно и споделих и за проблемите си, тъй като в момента имам толкова много проблеми и имам нужда точно от човек, който да ме разбира. Няколко пъти съм се опитвал да се самоубия и сега ще кажете, че съм някакъв филмар, но съм имал много сериозни проблеми със семейство, с какво ли не и буквално не виждах смисъл в абсолютно нищо. Тя ми даде какви ли не съвети, буквално изписа романи по тези теми, тъй като и тя е била не веднъж в депресии и в момента се чувства супер, живее си живота и е настроена позитивно към нещата. Въпросът е, че супер бързо започнах да се привързвам и то най-вече, когато отивах към НДК и я засякох, поздравихме се, не очаквах да ме познае и оттогава не мога да си я избия от главата. Преди 4-5 дни и споделих, че имам симпатии към нея, но не мисля, че ще се получи нещо, дори и казах, че тя може да си има гадже и т.н. Дори и казах, че съм имал някакви надежди, че може да стане нещо между нас, но в момента, в който и споделих все едно изчезнаха. Тя ми каза да не мисля толкова негативно над нещата винаги и, че просто в момента не иска връзка и иска да си даде почивки и така нататък, а и че трябва да се опознаем по-добре и не само на чат, да излезнем поне няколко пъти, за да видим дали ще си паснем, защото така се изграждат добри връзки, а не да се впускаш в нещо, което и ти не знаеш какво ще излезе накрая. Разбрах я до една степен, но ми стана много тегаво. Тя е много хубава, супер сладката е, слушаме еднаква музика, единствено проблемът е, че е на 19 (скоро ги прави, доколкото видях във фейсбук) и надали ще тръгне с някой по-малък от нея. Не знам какво да правя. Дори в момента леко я игнорирам, защото имам чувството, че и преча и не искам да я напрягам с моите глупости. Какво да правя? Вярвам, че мога да се променя и да стана много по-щастлив човек, ако най-накрая намеря човек до себе си и да се отърва от депресиите... Защото наистина ще взема и ще се самоубия накрая, ако и този път се проваля.

Коментари

1.   Щом никой дори не е написал коментар, явно няма смисъл от нищо. Дори не знам защо живея.

2.   Че защо да няма смисъл? Макар че докато не реши, че вече иска да се обвърже и е готова, се приготви да си friendzone-нат