Желая го, а можех да съм с него..
Можеше.. трябваше.. щеше...
Дали с него нямаше да е по-добре? Да го обичам повече? Той да ме обича повече?
Желаех го толкова време, без дори да го познавам. Търсех всякакъв начин да се добера до него, събирах смелост, да му кажа дори едно "здравей"... месеци наред. Събрах смелост, запознахме се в дискотеката. Разменихме няколко думи-стори ми се странен. Казах си "за теб ли мислех толкова време? " След една-две седмици тръгнах с един от най-добрите му приятели... почти случайно.. набързо. Той ме грабна, може би, влюбих се, пожелах го и се случи. Бях на седмото небе, одавна ми липсваше любов. Обичам го. Не помислих повече за приятеля му. Но може би беше въпрос на време при положение, че често се виждахме, да не помисля за него. Напоследък мисля много за него... Защо не се вслушах във вътрешния си глас? Много добро момче, всеотдайно, красиво, истинско... малко по малко започнах да забелязвам качества у него, които ценя, които не присъстват може би в сегашния ми приятел.

Но какво? Обичам го, защо мисля за приятеля му? Не можех да спра да се питам какво можеше да стане, дали нямаше да съм по-щастлива с него... И няма как.. може би се чувствам малко самотна в тази си връзка, май не получавам всичко, от което имам нужда. Улавям се как се усмихвам в неговата компания. Дали той е помислял за мен? И той имаше симпатии... сещам се за вечерта, в която се запознахме... правеше ми комплименти, усмихваше се, а аз почти избягах, незнайно защо... след това нищо повече не се случи. Аз бях с най-добрия му приятел. А с него можеше... щеше да се получи, стига да бях пожелала.
Защо сега се чувствам така? Не мога да бъда с него, не бих искала, няма и смисъл. Но продължавам да си мисля
Какво ако..?

Коментари

1.   Познато ми е това състояние... Но според мен няма смисъл да "витаеш в облаците" и да си представяш какво би могло да бъде, ако..? Направила си избор - това е. Ако мислиш, че си сбъркала (което очевидно е така), направи нещо по въпроса. Като за начало, прекрати сегашната си връзка, щом я смяташ за недостатъчна.

2.   Преследвай мечтите си. Бях във същата ситуация цели 13 години, но сега, най-накрая съм с него и той е най-прекрасния мъж на света. Толкова време го обичах тайно, че се превърна в идеала ми за мъж и сега :) съм с идеалния мъж.

3.   според мен или си направила единична грешка и ти знаеш, как можеш поне да се опиташ да я поправиш, или страдаш от синдрома на Спящата красавица - винаги не я целува правилният принц и винаги чака да дойде Мистър Перфект... такива жени има много - дори женени и с деца и с доста стабилни съпрузи. Винаги не им стига, винаги не са доволни и винаги някой друг мъж за тях може би е истинския. Ако нещо им липсва или не са щастливи, задължително е мъжът...
Ти си реши сама какво искаш от живота, каква жена си, но перфектен човек няма. Това се отнася и за мъжете.

4.   Виждам, че не знаеш какво искаш, и съм сигурен, че няма да си доволна от резултата какъвто и да е.
Мъж 28

5.   Само едно мога да кажа.. Влюбена жена не пожелава друг мъж!

6.   Номер 3 ме заинтригува... Това за спящата красавица звучи доста вярно, дано не е истина. Понякога си мисля, че наистина в мен е проблема, сякаш имам нужда да страдам по нещо, сякаш имам нужда да съм тъжна и все нещо не ми стига... Май сама си създавам проблеми.