Да й кажа ли?
Здравейте, имам нужда от съвет.
До скоро си пишех с един мъж, с когото сме от различни градове и мина доста време докато се видим на живо, понеже той все си намираше оправдания с работата. Усетих, че намеренията му не са чисти и му казах, че си търся сериозен мъж, а той ми каза, че също си търсел сериозна приятелка.
След време, ходих до неговия град по работа и реших все пак да се видим, така или иначе съм свободна и нищо не губя. Преспах с него и на двама ни ни беше хубаво, като си мислех, че няма приятелка.
След това, като се прибрах в моя град, той продължаваше да ми пише, дори още по настоятелно, но аз прецених да не му отговарям повече, защото започнах да се привързвам към него, а знаех, че той иска само секс.
След време, като се разрових в една друга социална мрежа, в която нямах регистрация до този момент, намерих неговия профил и видях, че има снимки с друго момиче на моята възраст!! Снимките бяха от преди година и нещо, което значи, че докато ме е зарибявал е бил с нея и я е лъжел!! Много ме хвана яд, че и двете ни е лъгал, а мен ме е използвал за единия секс, защото виждам, че с нея си е излизал напре-назад.
Въпроса ми е дали да й кажа, за да може да се предпази от него, защото накрая тя ще страда от цялата работа. Колебая се дали да й пиша и да й пратя част от чатовете ни. Според мен той си е такъв и няма да се промени. Най вероятно продължава да й изневерява и с други.

Коментари

1.   Така. От написаното разбирам, че ти си го оставила, не защото си има приятелка, тогава не си знаела. В същото време и след като си го оставила си ровила за информация за него и тогава си разбрала, че си има приятелка. И сега искаш да си набуташ носът, където не ти е работа. Ако ѝ го кажеш най-вероятно ще се разделят, но това и ти го предполагаш. Отстрани изглежда, че ти в този анонимен сайт се правиш на някаква много благородна, а в действителност просто искаш да ги разделиш. Дали за отмъщение към него, защото искаш да му е гадно, че те излъгал, макар че ти по друга причина прекратяваш и разбираш за лъжата доста по-късно, а прекратилата си ти. Или пък защото си го искаш обратно. Явно си от тези жени дето не искат да гледат мъжете с друга, даже и когато те не искат да са с тези мъже. Жена ти го казва това, да си знаеш.

2.   Може да не ти повярва, и да започне да те обвинява, че ти си го прелъстила. Или пък може да ти благодари и зареже с гръм и трясък. Може да му е доскучало с нея, или да не вървяло в някакъв период, затова да те е свалял. И в двата случая не я обича и я мами. Ако я обичаше, нямаше да те има тебе, нали? Не вярвай на влюбени снимки и статуси, хората лъжат за пред света.

3.   Не искаш да я предпазиш нея, а да не се чувстваш толкова кофти, че си само ти глупачката и използваната, освен това и да му направиш мръсно.
А пък за случилото се между вас, половината "заслуга" е твоя. За първи път си го видяла на живо и си му пуснала, направили сте си кефа и толкова. Ти да не си очаквала предложение за брак? Той може да си пише и с още десетина като тебе. Няма смисъл да се занимаваш с глупости, ами си направи изводите за себе си.

4.   Кажи и. Аз бих искала да знам, за да не си губя времето.

5.   Мисля, че всеки би искал да знае ако партньорът им изневерява, кажи и пък как ще го приеме си е нейна работа.

6.   Имах такъв случай с мъж, който се оказа, че е женен и има дете на 3 г. Разбрах за брака му и скъсах с него, той ме помоли да не казвам на жена му. Честно да ти кажа и през ум не ми е минавало да постъпя по този начин. Да, човекът е постъпил много нечестно и спрямо жена си, и спрямо мен, но не съм аз тази, която ще се меси в чужд брак и ще пише на непозната с единствената цел да и докаже, че мъжът й й е изневерил. Радвай се, че си се отървала и остави това зад гърба ти.