Съмнения
С приятеля ми сме заедно от две години и никога не съм се съмнявала в него до вчера. По принцип той има много приятелки жени, което естествено за никоя не би било приятно. Има една-две от тях които са обвързани, но пак доста настоятелно го търсят отвреме навреме и са му били бивши в ученическите години. Той поддържа чудесни взаимоотношения с всичките си бивши приятелки. Наясно е, че аз не ги харесвам, нито те мен и все пак излиза с тези двете в

еднъж на два-три месеца и то все като остане сам. Вчера обаче се прибирам от работа и ми направи впечатление, че у нас е имало някой. Подпитах го оттук оттам отначало нищо не каза. После като настоях още малко си призна, че една от тези е дошла за пет минути и си тръгнала. Не ми бил казал, защото не било даже гости за пет минути и защото знаел, че не я харесвам и ще се ядосам. Аз никога не правя скандал или проблем, че излиза с тях, макар че и да кажа той пак ще излезе. Винаги го е правил във всичките си връзки, за което ме предупреди от самото начало. Сега обаче имам съмнения, защото досега винаги е казвал, когато излизат. Вчера не само, че не каза, а и се опита да скрие като питах. Първо се чудя лъже ли и второ аз как да реагирам така че да му стане ясно, че не искам това да се повтаря без да вдигам скандал?

Коментари

1.   Че той твоят приятел или е скрит хомосексуалист или е курвар :D Не е нормално да се разбира с толкова много жени, че и постоянно да търси компанията им, с две думи: не е мъжкар на място. На мнение съм, че всеки трябва да получава същото отношение, което и дава. Ти си решаваш как да постъпиш, но аз бих почнала и аз да поддържам активни контакти, да излизам и да каня на гости бивши и разни знайни и незнайни от мъжки пол "приятели":) Ей така квит да сме, а после бих го зарязала. Винаги досега съм постъпвала с мъжете, както те с мен. Повярвай ми, отлично разбират откъде изгрява слънцето! И с жените винаги давам равно отношение, разбира се. Това е правилният подход. Един човек, ако държи на тебе и вижда, че не ти е приятно подобно поведение, ще прекрати тези фриволни контакти с личности, които е бил интимен и които очевидно не те долюбват. Специално за случая - грозна картинка е той, след отдаване на дължимото бих го пратила в девета глуха...

2.   „...как да реагирам така че да му стане ясно, че не искам това да се повтаря без да вдигам скандал?“

Ти наистина ли мислиш, че можеш да го контролираш? Вярваш ли, че той ще се промени, защото на теб ти се иска?

Ако не се чувстваш щастлива с него, го напусни. Грешка е да смяташ, че той ще изпълнява твоите очаквания.

3.   Вземи и ти да излизаш с бившите си и виж какво ще стане. Няма нищо лошо в това да си в добри отношения с бившите си гаджета ,но чак пък толкова близки постоянно срещи и излизания ми се струва прекалено. Днес е скрил нещо малко ,утре ще скрие друго. Отваряй си очите възможно е да има нещо гнило в цялата история.
Ж32