Жените били виновни,че искат пари
Здравейте! Ще попитам кратко следния въпрос, наблюдавам тенденция, мъжете които нямат достатъчно пари, да обвиняват жените, че искали пари... Запознах се с едно момче, страхотен пич, обаче явно самия той знае, че не разполага с достатъчно и хоп темата за разговор за пари. Излиза така, че ако една жена иска сигурност, авноматично е златотърсачка. Аз съм на мнение, че жената трябва да работи и да се развива, обаче ми е интересна логиката на мъжете, искате идеалната жена, но не давате нищо в замяна. Лично за мен и мъжа и жената, трябва да работят. Но мъжа все пак си е мъж, и трябва да носи сигурност на жената. Не казвам, тя да лежи по цял ден на дивана, но защо ли усещам едно такова чувство в българския мъж, нямам пари ХА.. жената виновна, че искала пари... Важна била само любовта.. ВАЖНА Е, ДА! Обаче в магазина няма да ми дадат хляб за вечеря, само защото мъжа ми много ме обича... Надявам се ме разбрахте, ще се радвам да споделите мнение и лични наблюдения.

Коментари

101-103 от 103

102.   до 85
С приятелски упрек ще кажа, че снобизмът на база пари, не се различава много от този на база култура, или познанства с известни личности... Все снобизъм остава... Отваря и въпроса що за творец е този, който взема парите на “недостойни“ хора, продавайки душата си, тъй като те винаги това казват за произведенията си :):)

103.   Здравейте мили "принцеси" чета ви тука коментарите, мъжът трябвало да изкарва повече, пари от една жена на нея и трябвало време за спорт и т. н. Е питам аз на нас мъжете не ни ли трябва време за спорт ние не искаме ли да изглеждаме добре и красиви , защо само вие кой сте вие какво сте вие по различно от нас. Както е написала номер 3 слънце искам да си, разменим някакви координати ти си умен човек няма мое няма твое всичко е общо... имаше една подобна тема, за парите питам ви аз какво сме виновни ние мъжете който сме учили и си работим честно и съвестно тука в България в една средно голяма област в която средната заплата е 750-800лв. И като работите за същите пари нещата ще са добре. До жените разбирачки кажете какво да работим честно, за да имаме повече парички... много ще кажат ами заминете зад граница да бре да да бачкаме там като роби да ви пращаме тука пари а вие да ми се плющите тука с всеки срещнат...

104.   Аз съм съгласен, че и двамата ако искат да имат деца, трябва да работят и да изкарват пари. За предпочитане е поне единият партньор да изкарва добри пари, за да може децата да получат добър старт в живота. И го намирам за нормално някоя жена да иска мъж, който изкарва добри пари, за да е спокойна, че когато е бременна и е в майчинство, няма да разчита само на собствените си майчински (които са недостатъчни в много случаи).

Обаче никой не ти е длъжен да ти изкарва пари, за да ти плаща ресторанти, екскурзии, пътувания, бижута и подобни. Никой не е длъжен и да троши собствените си пари, ако ти искаш да си даваш парите да ходиш по скъпи места (при положение, че той води по-скромен начин на живот, дори и да изкарва добри пари). Ако искаш това, изкарвай си сама пари, харчи си ги, затова високо платените работни места са отворени и за жени. Аз съм на мнение, че жени, които водят такъв стил на живот, ощетяват децата си, тъй като парите вместо да отидат за образование на децата им, отиват в собствените им прищявки.

Мъжът може да е длъжен да дава пари за децата си, за твоето здраве (ако не дай си боже нещо стане с теб), да ти помага да ти покрие основни нужди (ако пак не дай си боже изпаднеш в дупка и си загубиш дохода или си просто в майчинство). Оттам нататък нямаш право да имаш претенции към него, нито пък и той към теб.

101-103 от 103